Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zastrzyki spalające tłuszcz – czy są bezpieczne?

Chociaż zdrowa dieta i konsekwentny program ćwiczeń są najlepszym lekarstwem, często nie wystarczają. Ponadto utrzymanie prawidłowej masy ciała jest znacznie trudniejsze, gdy nadwaga lub otyłość jest zjawiskiem endemicznym we współczesnym świecie. W rezultacie wiele osób zwróciło się do nowoczesnej medycyny, aby pomóc im przyciąć talię.

 • prawa strzałka

  Ukierunkowane zastrzyki tłuszczu to zastrzyki składające się z witamin, minerałów i aminokwasów, które pomagają w odchudzaniu.

 • prawa strzałka

  Lipotropy wykorzystują różne związki w celu zwiększenia energii, przyspieszenia metabolizmu, spalania tłuszczu i zapobiegania gromadzeniu się kwasów tłuszczowych lub innych odpadów.

 • prawa strzałka

  Aby uzyskać wyniki, zastrzykom spalającym tłuszcz muszą towarzyszyć zmiany stylu życia, takie jak utrzymanie zdrowej diety i regularne ćwiczenia.

W dzisiejszych czasach ludzie używają leków, procedur klinicznych i inwazyjnych operacji, aby stracić niechcianą wagę. Nasze zaawansowane technologicznie społeczeństwo stara się, aby wszystko, co chcemy robić, było łatwiejsze – a stosowanie zastrzyków spalających tłuszcz jako rozwiązania odchudzającego nie jest wyjątkiem.

Co to jest zastrzyk spalający tłuszcz?

Zastrzyk spalający tłuszcz, znany również jako zastrzyk ukierunkowany na lipo, to zastrzyk składników odżywczych, który zawiera związki spalające tłuszcz, które pomagają w utracie wagi. Stosowane są iniekcje pod kontrolą tłuszczu a Przyjmuj witaminy, aby przyspieszyć metabolizm, zwiększyć energię i szybciej spalić tłuszcz. Istnieje wiele różnych kombinacji zastrzyków ukierunkowanych na komórki, aby pomóc ludziom spełnić ich osobiste potrzeby i cele. Jednak wszystkie „przepisy” zawierają trzy substancje chemiczne spalające tłuszcz – metioninę, inozytol i cholinę (MIC) oraz inne niezbędne witaminy, które pomagają w utracie wagi.

metionina

Aminokwas, który pomaga chronić organizm przed wolnymi rodnikami. Związek pomaga również rozkładać i przetwarzać tłuszcze oraz wspomaga trawienie.

inozytol

Znana jako witamina B8 (ale nie zaliczana do witamin), odpowiada za wykorzystanie przez organizm tłuszczów i cholesterolu. Ponadto pomaga komórkom tłuszczowym przemieszczać się z wątroby, aby pozbyć się produktów przemiany materii.

cholina

Witamina rozpuszczalna w wodzie, która reguluje poziom energii i metabolizm organizmu. Zapobiega również odkładaniu się kwasów tłuszczowych.

Witamina b12

Podobnie jak MIC w tych zastrzykach, B12 ma wiele korzyści zdrowotnych. Witamina jest niezbędna do zwiększenia metabolizmu, aby organizm mógł przekształcić tłuszcz w energię i zwiększyć energię.

Witamina B6

Kolejna rozpuszczalna w wodzie witamina, która naturalnie występuje w różnych produktach spożywczych. Pomaga zwiększyć metabolizm, zmniejszyć apetyt i promować wzrost mięśni.

L-karnityna

L-karnityna jest aminokwasem naturalnie występującym w organizmie i dostarczającym energii. Poprawia także pracę serca, mózgu i mięśni.

Jak często podaje się zastrzyk?

Częstotliwość wstrzyknięć kierowanych do cytoplazmy różni się w zależności od przypadku, ale często stosuje się 1-3 razy w tygodniu. Ważne jest, aby pamiętać, że zauważalne rezultaty utraty tkanki tłuszczowej mogą wystąpić po kilku tygodniach lub dłużej. Jednak indywidualna utrata wagi zależy również od stylu życia i zmian w diecie. Utrata 2-4 funtów tygodniowo jest możliwa Gdy zastrzyk jest połączony ze zdrową dietą i konsekwentną rutyną ćwiczeń. Bez zmiany stylu życia użytkownicy prawdopodobnie zobaczą tylko niewielkie wyniki samych zastrzyków. Jednak całkowite zaprzestanie wstrzyknięć może spowodować znaczny przyrost masy ciała.

Skutki uboczne i ryzyko

Zastrzyki lipotropowe są bezpieczne i obarczone niskim ryzykiem (nawet mniej niebezpieczne niż zastrzyki ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG)). Dlatego skutki uboczne (jeśli występują) są minimalne i rzadkie; Jednak ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z możliwych wskazań, takich jak alergia. Przed rozpoczęciem wstrzyknięcia pracownik służby zdrowia powinien zapoznać się z wszelkimi możliwymi reakcjami alergicznymi Aby upewnić się, że nie koliduje to z żadnymi istniejącymi lekami lub schorzeniami. W rzadkich przypadkach ludzie mogą odczuwać łagodne nudności z powodu nadmiaru składników odżywczych lub bólów głowy. Częściej jednak użytkownicy odczuwają lekki dyskomfort lub siniaki w pobliżu miejsca wstrzyknięcia.

Niestety, nie przeprowadzono zbyt wielu konkretnych badań nad ukierunkowanymi zastrzykami tłuszczu, ale dane pokazują, że ludzie z powodzeniem schudli. Na przykład witaminy B12 są niezbędne do przyspieszenia metabolizmu i spalania tłuszczu. Według przeglądu z 2020 r. Jednak naukowcy potwierdzili również, że niedobór witaminy B12 przyczynia się do otyłości i gromadzenia się tłuszczu.

Jaki jest koszt zastrzyków spalających tłuszcz?

Średnio uzdrowiska pobierają od 20 do 50 dolarów za strzykawkę – chociaż wiele klinik oferuje oszczędności, oferując pakiety. Głównym czynnikiem wpływającym na cenę — poza lokalizacją i reputacją uzdrowiska — jest rodzaj zastrzyku, w tym poszczególne składniki. Niestety, Większość firm ubezpieczeniowych nie uważa zastrzyków spalających tłuszcz za niezbędną procedurę medyczną; W związku z tym nie obejmują one leczenia.

Czy te zastrzyki są warte swojej ceny?

Ukierunkowane zastrzyki tłuszczu mogą być bardzo skuteczne i pomocne w zmianie utraty wagi, jeśli są przyjmowane konsekwentnie. Dlatego wiele osób, które przyjmują spalacze tłuszczu do wstrzykiwań, uważa je za niedrogie i wartościowe, a zatem warte dodatkowych kosztów. Na przykład ktoś Chęć zaangażowania się w zdrową dietę i przestrzeganie rutynowych ćwiczeń Powinni doświadczyć wyników odchudzania, na które liczyli. Mówiąc dokładniej, zastrzyki spalające tłuszcz pomagają w:

 • Zmniejsz zmagazynowany tłuszcz

 • Zwiększony metabolizm

 • Zwiększ poziom energii

 • Poprawa funkcji wątroby i nerek

 • Popraw nastrój i jasność umysłu

Zawsze dobrze jest porozmawiać z pracownikiem służby zdrowia przed rozpoczęciem wstrzykiwania tłuszczu, aby upewnić się, że nie wpłynie to negatywnie na twoje zdrowie. Co ważniejsze, te ciosy nie są szybką naprawą. Przyjmują zmianę paradygmatu w stylu życia, aby zobaczyć rzeczywiste zmiany w wadze. W rezultacie celowane zastrzyki tłuszczu zawsze powinny być łączone z pożywną dietą i codzienną aktywnością fizyczną. Najlepszym sposobem na zaatakowanie utraty tkanki tłuszczowej jest stworzenie zdrowego, codziennego stylu życia – zastrzyki to tylko dodatek na drodze.

READ  Władze zdrowia w Wiktorii i Nowej Południowej Walii wydają pilne ostrzeżenie po zgłoszeniu pierwszego przypadku odry od ponad dwóch lat