Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zdjęcie satelitarne Mariupola prowadzi do przerażającego wniosku

Zdjęcie satelitarne Mariupola prowadzi do przerażającego wniosku

Nowe zdjęcia satelitarne zostały zrobione powyżej ukraiński Ekspert powiedział, że miasto Mariupol pokazało rosyjskim siłom kopanie masowych grobów.

Rosja ogłosiła całkowitą kontrolę nad strategicznym miastem portowym po poddaniu się ukraińskich obrońców huty Azowstal po tygodniach oblężenia.

Amerykańska firma kosmiczna Planet Labs poinformowała, że ​​jej najnowsze zdjęcia ujawniły trzy masowe groby na obrzeżach Mariupola.

Ekspert wojskowy Melissa Hanham wskazuje na to, co opisuje jako masowe groby w Mariupolu, zarejestrowane na zdjęciach satelitarnych amerykańskiej firmy Planet. (CNN)

Siły rosyjskie zostały oskarżone o okrucieństwa na Ukrainie, w tym o masowe zabijanie cywilów.

Amerykańska ekspert wojskowy Melissa Hanham z Uniwersytetu Stanford powiedziała, że ​​groby widoczne na zdjęciach były w stanie pomieścić tysiące ciał.

„To jest nowa brązowa ziemia… Użyli buldożerów, które widzimy na poprzednich zdjęciach, aby powoli kopać te okopy.

„Tylko wokół miasta Mariupol znajdują się trzy masowe groby… Powiedziałbym, że są gotowi na przyjęcie 5000 lub więcej ciał”.

Gdy nad miastem przejmie kontrolę Rosja, władze ukraińskie prawdopodobnie będą miały opóźnienia w dokumentowaniu dowodów na to Rzekome rosyjskie okrucieństwa w Mariupolu, W tym zbombardowanie szpitala położniczego i teatru, w którym ukrywały się setki cywilów.
Mariupol został dotknięty tygodniami rosyjskich ataków, a lokalni urzędnicy twierdzą, że stoi w obliczu kryzysu humanitarnego. (AFP)

Zdjęcia satelitarne z kwietnia pokazały coś, co wyglądało na masowe groby pod Mariupolem, gdzie lokalni urzędnicy oskarżyli Rosję o ukrywanie masakry poprzez pochowanie do 9000 cywilów.

Szacuje się, że z 450 000 osób, które mieszkały w Mariupolu przed wojną, nadal pozostaje 100 000. Wielu uwięzionych przez rosyjską blokadę zostało bez jedzenia, wody i elektryczności.

Burmistrz Ukrainy Mariupol ostrzegł w sobotę, że miasto stoi w obliczu „katastrofy” zdrowotnej i sanitarnej spowodowanej masowymi pochówkami w płytkich dołach na terenie zrujnowanego miasta, a także zawaleniem się kanalizacji.

Vadim Boychenko powiedział, że deszcz groził zanieczyszczeniem źródeł wody, podczas gdy naciskał na siły rosyjskie, aby umożliwiły mieszkańcom bezpieczne opuszczenie miasta.

Tysiące ukraińskich bojowników poddało się w Mariupolu i czeka ich niepewna przyszłość. (AFP)
Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało wideo z Aresztowanie ukraińskich żołnierzy Po tym, jak ogłosił, że jego siły usunęły swoje ostatnie twierdze z podziemnych tuneli fabryki Mariupol.

Denis Pushlin, prokremlowski przywódca regionu wschodniej Ukrainy, kontrolowany przez wspieranych przez Moskwę separatystów, twierdził, że przetrzymywano 2439 osób. Powiedział w rosyjskiej telewizji państwowej, że liczba ta obejmowała niektórych obcokrajowców, chociaż nie podał szczegółów.

Czerwony Krzyż podejmuje działania na rzecz ochrony ukraińskich więźniów

– Cytat z CNN, The Associated Press