Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zip rozpoczął działalność e-skuterów w Polsce

Irlandzka firma Zip Mobility zaprezentowała swoją pierwszą ekspansję na kontynencie europejskim z działalnością e-skuterów w Katowicach w Polsce.

IP, częściowo sfinansowany przez byłego kapitana irlandzkiego rugby Briana O’Driscolla, powiedział, że początkowo stworzy co najmniej pięć lokalnych miejsc pracy w Katowicach, zwiększając całkowitą liczbę firm zatrudnionych w całej Europie do 25.

Katowice to ok. 300 tys. mieszkańców, położone w województwie śląskim w południowej Polsce.

Firma z siedzibą w Nova UCT planuje rozpocząć działalność w okolicznych miastach Sosnowicz i Dabrova Kornicha do końca przyszłego miesiąca.

Charlie Gleason, dyrektor generalny i założyciel Zip Mobility, powiedział: „Cieszymy się, że po raz pierwszy uruchamiamy nasze usługi e-skuterów na kontynencie europejskim, zwłaszcza w Polsce, a zwłaszcza w Katowicach. Przez lata koncentrował się na tym, by stać się bardziej zielonym i zrównoważonym miastem. ”

Zip niedawno osiągnął porozumienie z lokalnymi władzami w Wielkiej Brytanii, aby rozszerzyć swoją usługę e-hulajnogi o dwie nowe lokalizacje, obecnie obsługując e-hulajnogi w pięciu miastach w Buckinghamshire w Somerset.

Od listopada zeszłego roku klienci Zip Mobility z Wielkiej Brytanii odbyli ponad 100 000 podróży i spędzili ponad milion minut na skuterach.

W Wielkiej Brytanii firma pobiera stałą opłatę za otwarcie w wysokości 1 GBP i zmienny koszt za minutę korzystania z usługi e-hulajnogi.

Założona w 2019 r. Zip Mobility jest obsługiwana przez Enterprise Ireland.

Tutaj, w Irlandii, firma konsultuje się z kilkoma lokalnymi urzędnikami przed oczekiwanym zatwierdzeniem porozumienia pod koniec tego roku w sprawie ustawy o transporcie drogowym (inne porozumienia), która pozwoliłaby na regulację e-skuterów na irlandzkich drogach. .

Firma ma nadzieję uruchomić tutaj swoją usługę do końca tego roku lub na początku przyszłego roku.

Model cenowy dla Irlandii nie został jeszcze określony, ale firma twierdzi, że użytkownicy mogą spodziewać się zapłaty od 2 do 3 funtów za przeciętną podróż.

READ  Inwestor sprzedaje w Portland i kupuje w Polsce

Aby zapewnić bezpieczeństwo, Zip wykorzystuje geofencing, czyli wirtualny obwód dla rzeczywistego obszaru geograficznego. Oznacza to, że hulajnogi elektryczne nie działają poza wyznaczonymi obszarami i nie działają powoli w wyznaczonych „strefach niskiej prędkości”.