Zobacz World Athletics Continental Tour Lekkoatletyka z Solav, Polska

Kliknij na odtwarzacz wideo powyżej, przedstawiający kilku mistrzów olimpijskich z Sorso, Polska, z imprezy World Athletics Continental Tour Lekkoatletyka.

Transmisja na żywo rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12.00.

Coroczne wydarzenie, znane jako Memoriał Camili Skolimowskiej, jest częścią World Athletics Gold Series, a tegoroczna gwiazda kanadyjskiego sprintera Andre de Gross trafia na pierwsze strony gazet w biegu na 200 m mężczyzn.

Scarborough, Ontario, lat 26, odniósł wspaniałe zwycięstwo w Prefontine Classic 100 w Diamentowej Lidze w zeszłym miesiącu, gdzie ustanowił czas pomocy wiatru na 9,74 sekundy.

Został najbardziej utytułowanym męskim olimpijczykiem Kanady, wygrywając złoto w De Cross 200 i brąz w sztafetach 100 i 4×100 w Tokio 2020.

Ramil Guliev z Turcji, Filippo Dord z Włoch oraz Nathaniel Mitchell-Blake i Reese Prescott z Anglii są również na boisku w niedzielę.

Ośmiokrotna medalistka olimpijska Shelley-on-Fraser-Price z Jamajki wyprzedziła 100 kobiet po zdobyciu srebrnego medalu w Tokio, ale musiała zmierzyć się z ostrą konkurencją ze strony Sherica Jackson.

Jackson zdobył brąz na 100 w Tokio i zajął drugie miejsce w Diamond League Memorial Van Tom.

Jackson miał rekord życiowy 10,60 na przystanku Diamentowej Ligi w zeszłym miesiącu w Lozannie w Szwajcarii.

Serwer do pchnięcia kulą jest preferowany w branży światowej klasy

Olimpijczyk z Jamajki Hansley Parchment po zdobyciu złota w Tokio chce powrócić do biegu na 110 m przez płotki mężczyzn.

Aktualny mistrz olimpijski Wojciech Noviki z Polski rywalizuje w męskim młocie na ojczystej ziemi, a jego rodak Piotr Małachowski zakończy w męskim finale.

Amerykanin Ryan Crasser będzie faworytem w pchnięciu kulą mężczyzn po zdobyciu złotego medalu w Tokio, ale będzie wśród nich światowej klasy srebrny medalista Joe Kovacs ze Stanów Zjednoczonych i brązowy medalista Tom Walsh z Nowej Zelandii.

Craser wygrał na imprezie Prefontine Classic w zeszłym miesiącu.

Solomon Pareka z Etiopii, który zdobył złote medale w Tokio, i Sofian El Baggali z Maroka rywalizują w kategorii 3000 mężczyzn.