Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Żywotność baterii Galaxy S23 vs. Galaxy S22: nowy telefon Samsunga zyskuje na sile

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór wiadomości CNET, wskazówek i porad dotyczących najpopularniejszych produktów firmy Samsung.

Kiedy sprawdziłem plik Galaktyka S22 W zeszłym roku moją największą krytyką była stosunkowo krótka żywotność baterii. Na szczęście Samsung zaradził temu mankamentowi Galaktyka S23który został uruchomiony 17 lutego i zawiera większą baterię i bardziej energooszczędny procesor.

Galaxy S23 nie oferuje rekordowej żywotności baterii, ale jest to wystarczająca poprawa, aby czuć się komfortowo, używając go w pracowity dzień bez noszenia ładowarki. To więcej, niż mogę powiedzieć o Galaxy S22, który Zostawił mnie z niepokojem baterii Podczas długich dni spędzonych z dala od gniazdka elektrycznego.

Małe telefony z Androidem, takie jak Galaxy S23 i Galaxy S22 Może to być trudne do zdobycia, dlatego cieszę się, że Samsung wprowadził tę poprawkę dla swojego flagowego telefonu o przekątnej 6,1 cala.

Większa bateria Galaxy S23 robi różnicę

Galaxy S23 ma większą baterię niż jego poprzednik.

Lisa Eadicicco/CNET

SAMSUNG Pojemność baterii Galaxy S23 wzrosła o 200 mAh w porównaniu do Galaxy S22. Nowy telefon ma baterię o pojemności 3900 mAh, podczas gdy ubiegłoroczne urządzenie miało pojemność 3700 mAh. Ale to nie jedyny czynnik wpływający na żywotność baterii.

Rodzina Galaxy S23 pracuje nad wersją Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Specjalnie zoptymalizowany dla serii Galaxy S23. Samsung twierdzi, że nowy procesor zapewnia lepszą efektywność energetyczną, co przyczynia się do wydłużenia żywotności baterii telefonu.

Nawet po spędzeniu trochę czasu z Galaxy S23 zmiany te są zauważalne. Bateria Galaxy S22 czasami spada do 30 lub 40 lat około 21:00 po długim dniu w biurze. Kiedyś nawet musiałem pożyczyć ładowarkę od kolegi, gdy byłem na całodziennej imprezie w pracy, ponieważ martwiłem się, że nie przeżyję wieczoru. (Zwykle wyłączam zawsze włączony wyświetlacz i ustawiam częstotliwość odświeżania na Standardową zamiast Adaptacyjną).

Na szczęście moje dotychczasowe doświadczenia z Galaxy S23 były zupełnie inne. Nadal miałem 64% baterii do 00:36 w ostatnią niedzielę, kiedy wyjąłem telefon z ładowarki o 10 rano tego ranka. Należy jednak zauważyć, że tego popołudnia nie korzystałem zbyt często z telefonu. Spędzałem czas z rodziną przez większą część dnia, więc trzymałem telefon schowany w kieszeni i zabierałem go tylko od czasu do czasu, aby sprawdzić wiadomości lub zrobić zdjęcie.

wideo: Recenzja Galaxy S23 i S23 Plus: Praktyczne, ale obiecujące ulepszenia

Ale nawet w pracowity dzień Galaxy S23 wciąż ma więcej baterii niż prawdopodobnie Galaxy S22. Po całym dniu przeprowadzania testów porównawczych, robienia mnóstwa zdjęć, nagrywania filmów i przesyłania strumieniowego filmów z YouTube w ramach mojego testu recenzji, nadal miałem 46% baterii do 21:45, co nie jest złe, jeśli weźmiesz pod uwagę Galaxy S22. Czasami około godziny 21:00 po intensywnym używaniu telefonu przez cały dzień pozostawało mu 30-40% baterii. Przez większość czasu, który spędziłem z Galaxy S23, pozostawiłem też włączoną adaptacyjną częstotliwość odświeżania.

W celu dodatkowego przetestowania baterii każdy telefon został poddany 45-minutowemu testowi obciążeniowemu i trzygodzinnemu testowi rozładowania baterii. Podczas 45-minutowego testu nieustannie przesyłałem strumieniowo filmy na YouTube, prowadziłem rozmowy wideo, grałem w gry mobilne i przewijałem kanały w mediach społecznościowych, aby zobaczyć, jak duży wpływ te codzienne zadania będą miały na baterię każdego telefonu. Podczas trzygodzinnego testu przesyłałem strumieniowo YouTube z jasnością ekranu ustawioną na 100% i raz na godzinę sprawdzałem procent baterii, aby zobaczyć, jak bardzo się wyczerpuje.

Nic dziwnego, że Galaxy S23 przewyższa Galaxy S22 w obu testach, co widać w poniższych tabelach.

Galaxy S23 kontra Galaxy S22 45-minutowy test

Galaktyka S23

91%

Galaktyka S22

89%

Galaxy S23 kontra Galaxy S22 3-godzinny test

1 godzina

2 godziny

3 godziny

Galaktyka S23

95%

88%

81%

Galaktyka S22

91%

81%

71%

Należy pamiętać, że żywotność baterii zawsze będzie się różnić w zależności od sposobu korzystania z urządzenia. Czynniki takie jak jasność ekranu i rodzaje używanych aplikacji wpływają na żywotność baterii, więc Twoje wrażenia mogą nie odzwierciedlać bezpośrednio moich. Na przykład, chociaż czasami miałem trudności z przetrwaniem całego dnia z Galaxy S22, byłem w stanie zaoszczędzić około 60-70% mojej baterii do godziny 21:00 przy wyłączonym ekranie zawsze w dni, w których spędza większość czasu w dom.

Jak uzyskać maksymalną żywotność baterii z Galaxy S22

Galaktyka S22.

Lisa Eadicicco/CNET

Jeśli posiadasz Galaxy S22 i zmagasz się z czasem pracy baterii, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby zmaksymalizować żywotność urządzenia. Najpierw spróbuj zmniejszyć jasność ekranu, przesuwając palcem od góry ekranu w dół, aby uzyskać dostęp do menu szybkich ustawień telefonu.

Musisz także upewnić się, że ustawienie jasności adaptacyjnej jest wyłączone, aby zapobiec automatycznemu zwiększaniu jasności przez telefon w razie potrzeby. Chociaż może to być przydatna funkcja w normalnych okolicznościach, możesz nie chcieć zwiększać jasności, gdy próbujesz oszczędzać baterię. Otwórz menu Ustawienia Galaxy S22, wybierz opcję Wyświetlacz i upewnij się, że przełącznik obok opcji Jasność adaptacyjna jest wyłączony.

Dobrym pomysłem jest również wyłączenie adaptacyjnej częstotliwości odświeżania i ustawień ciągłego wyświetlania, jeśli próbujesz wydłużyć żywotność baterii, co możesz przełączać w menu ustawień.

Urządzenia Samsung mają tryb oszczędzania energii, który wyłącza niektóre ustawienia, aby wydłużyć żywotność baterii. Otwórz menu Ustawienia, wybierz opcję Pielęgnacja baterii i urządzenia, a następnie dotknij Bateria, aby uzyskać do niej dostęp. W tym menu baterii możesz także ograniczyć zużycie baterii przez aplikacje, których nie używasz często.

Jeśli to nie wystarczy, możesz spróbować kupić Przenośna ładowarka lub power bank Aby zasilać urządzenie w podróży.

Dzięki nowej cenie 700 USD Galaxy S22 jest kuszącą opcją obok Galaxy S23 za 800 USD. Pamiętaj tylko, że poświęcisz trochę czasu pracy na baterii, aby uzyskać niższą cenę.

READ  Senseless Boom krytykuje najemców narzekających na wysokie czynsze i proponuje kilka bardzo prostych rozwiązań