Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

12 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem Unicorn Overlord

12 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem Unicorn Overlord

Unicorn Overlord, wersja Vanillaware na gatunek taktyczny/strategiczny, jest już dostępna i jest dobra. Gra łączy w sobie to, co najlepsze w strategii czasu rzeczywistego i grach turowych, tworząc tygiel taktycznych bitew. Jako kontynuacja ostatniej gry studia, kręta narracyjna przygoda 13 Sentinels: Aegis Rim, Unicorn Overlord jest lekka w fabule. To dość przeciętny średniowieczny świat fantasy, ale dla ludzi, którzy chcą zagłębić się w grę RPG skupioną na walce, jest to gra dla Ciebie.

Ale złożona walka oznacza, że ​​Unicorn Overlord pęka w szwach z większą liczbą systemów, niż można machnąć mieczem. Kiedy dopiero zaczynasz, może to być wiele do przyswojenia, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie przyspieszony kurs zawierający najlepsze wskazówki, które musisz wiedzieć o grze.

Ulepsz jednostki tak szybko, jak to możliwe

Zrzut ekranu: atlus

Zanim wyruszysz na eksplorację świata Fevrith i rozpoczniesz wojnę, jak okiem sięgnąć, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to ulepszyć swoje jednostki. Unicorn Overlord rozpoczyna grę z zaledwie dwiema jednostkami, każda ograniczona do dwóch postaci. Gdy dotrzesz do Corni, otrzymasz zadania poboczne, które poproszą Cię o odblokowanie kolejnych jednostek i rozbudowę istniejących. Zrób to szybko. Posiadanie większej liczby jednostek i postaci na jednostkę jest niezbędne do budowania potężnych strategii w bitwie. Dwie jednostki również nie poradzą sobie, gdy gra zacznie rzucać na ciebie ogromne bitwy, w których biorą udział wrogowie atakujący cię ze wszystkich stron. Więcej medali możesz zdobyć poprzez dostawy, zadania poboczne i ulepszanie swoich jednostek.

Zawsze chroń swoje centrum dowodzenia

Każda bitwa w Unicorn Overlord wiąże się z przegraną, a twoje centrum dowodzenia jest zwykle przechwytywane przez wroga. Ponieważ każdą bitwę rozpoczynasz od wdrożenia z Centrum dowodzenia, możesz sobie wyobrazić, że trudno będzie o tym zapomnieć. Byłbyś w błędzie. Kiedy bitwy stają się gorączkowe, bardzo możliwe, że twoje jednostki znajdą się głęboko na terytorium wroga i całkowicie zapomną o centrum dowodzenia, które pozostawiłeś bez ochrony. Nagle, gdy masz już pokonać bossa, podrzędna jednostka piechoty przejmuje niestrzeżone stanowisko dowodzenia i gra się kończy. Kiedy zdobędziesz punkty odwagi, wyślij jednostkę i wzmocnij ją w swoim centrum dowodzenia, aby nigdy nie była pozostawiona bezbronna.

READ  Nembrini Audio upuszcza nową wtyczkę IR Loader

Włącz automatyczną pauzę w ustawieniach

Bitwy nie czekają na Ciebie w Unicorn Overlord. Wydarzenia te dzieją się w czasie rzeczywistym i w momencie rozpoczęcia bitwy wrogowie zaatakują Cię. Aby dać sobie czas na ocenę sytuacji, musisz zrobić pauzę. Aby to ułatwić, możesz przejść do menu opcji i włączyć przełącznik „Automatyczna pauza na początku etapu”. W ten sposób nie musisz pamiętać o pauzie, gra zrobi to za Ciebie i możesz planować, nie dając wrogowi przewagi.

Niezbędne są towarzyszące zadania poboczne

Zrzut ekranu: atlus

Historia Unicorn Overlord nie jest niczym specjalnym, ale i tak musisz wykonywać towarzyszące jej poboczne questy na świecie. Wykonując te zadania, które rozpoczynasz od rozmowy ze specjalnymi NPC w całym świecie, ostatecznie odblokujesz nowe postacie i typy jednostek. Zbierając wszystkie postacie, otrzymasz najlepszą różnorodność wojowników, których możesz dodać do swoich jednostek, gdy zajdzie taka potrzeba.

Organizacja jednostki jest ważniejsza niż poziom

Każda postać ma swój poziom, a każda bitwa ma zalecany poziom. Można to w większości zignorować. Organizacja jednostek i typy postaci mają znacznie większy wpływ na wynik bitwy niż poziomy. To nie jest gra, w której możesz przebić się przez poziom, ale raczej musisz poświęcić chwilę na przemyślenie. Ma to tę zaletę, że pozwala ci toczyć bitwy, na których nie masz niskiego poziomu, ponieważ sprytny plan zawsze przebije siłę.

Dostawcy części

Pierwszą bitwą, którą stoczysz, będzie bitwa pod Barbatimo. Kiedy wygrasz walkę, będziesz miał wybór: zatrzymać Mordona lub go zabić. Chcesz go oszczędzić. Mordon odblokowuje możliwość budowania mostów na całym świecie, pozwalając ci odkrywać więcej miejsc i gromadzić zasoby. Choć inna postać posiadająca tę umiejętność automatycznie dołączy do Twojej drużyny później, warto mieć Mordona już na samym początku. Dodatkowa wskazówka: naprawdę nie ma dobrego powodu, aby nie ratować ludzi, gdy mają taką szansę. Utrzymanie wroga oznacza dołączenie do armii, a zawsze potrzebujesz więcej wojowników.

READ  Gry Google Play na PC w wersji beta rozszerzają się na ponad 60 nowych krajów, w tym Indie

Zejście do nieba

Zrzut ekranu: atlus

W Unicorn Overlord latające postacie mogą zostać niesamowicie pokonane. Nie wynika to z ich rzeczywistej siły, ale z powodu ich zdolności do poruszania się. Przekształcenie latającej postaci, takiej jak Rycerz Gryfa, w dowódcę jednostki, pozwoli tej jednostce latać po polach bitew. Oznacza to, że możesz całkowicie przemierzać trudny teren, np. góry lub całkowicie przelatywać nad wrogami. Dobrze zorganizowana jednostka z latającą postacią na froncie często może zakończyć bitwę w ciągu kilku sekund.

Często używaj przedmiotów

Przy tak dużej liczbie systemów łatwo zapomnieć, że masz do dyspozycji dużą liczbę przedmiotów. Chociaż obejmuje to standardowe elementy leczenia, istnieją inne materiały eksploatacyjne, o których powinieneś wiedzieć i jak najwięcej z nich korzystać. Palenie orzechów to świetny sposób na uzupełnienie wytrzymałości podczas wykonywania wielu starć, magiczne miny mogą z łatwością zniszczyć jednostki, lekkie pióra przyspieszą poruszanie się jednostek itp. Każdy przedmiot ma zastosowanie, które może mieć kluczowe znaczenie dla wygrania walki, a możliwość maksymalnego wykorzystania przedmiotów bez marnowania zasobów takich jak Punkty Waleczności sprawia, że ​​można na nich polegać.

Przewidywania bitewne nie zawsze ci pomogą

Kiedy poprowadzisz jednostkę do ataku na wroga, szybko zobaczysz przewidywalny wynik tego spotkania. Chociaż dokładne, może się szybko zmienić. Możesz skierować jednostkę, aby ruszyła przez pole bitwy i usłyszeć, że z łatwością pokonasz wroga, ale dojdziesz do wspomnianego starcia i odkryjesz, że tak już nie jest. Istnieje wiele powodów. Wróg mógł użyć umiejętności lub przedmiotu Odwagi lub może być teraz wspierany przez jednostkę łuczników. Przewidywania bitewne są dokładne, ale trzeba je często sprawdzać, aby uwzględnić zmiany scenariuszy w czasie rzeczywistym.

Wysyłanie strażników to szybki sposób na budowanie relacji

Zrzut ekranu: atlus

W Unicorn Overlord istnieje system relacji, który pozwala postaciom budować relacje i odblokowywać lepsze zdolności bojowe. System ten ostatecznie staje się krytyczny dla głównego przedsięwzięcia bez ostrzeżenia. Jeśli chcesz szybko zbudować relację, prostą sztuczką jest umieszczenie w mieście postaci, z którą chcesz zbudować relację, a następnie wręczenie jej zestawu prezentów. Chociaż zastrzeżeniem do tej taktyki jest to, że służy ona jedynie budowaniu relacji między Alanem a postacią.

READ  Jak wyłączyć niesamowity dźwięk nowej aktualizacji na Twitterze

Brak dostaw do miast

Świat Fevritha jest pełen miast na jego mapie. Wszyscy potrzebują pomocy Alana w odbudowie. Odbywa się to poprzez gromadzenie zasobów i ich dostarczanie. Każdemu miastu zostanie przyznana liczba gwiazdek od jednej do trzech, a realizacja dostaw pomoże Ci zdobyć gwiazdki. Po zapełnieniu wszystkich gwiazdek miasta gra będzie nadal oferować nowe dostawy. Nie rób ich! Miasto nie odblokuje nowych rzeczy, gdy jego gwiazdki będą pełne. Po prostu zmarnujesz zasoby, które można przeznaczyć na całkowitą odbudowę innych miast na mapie, a jest ich mnóstwo.

Zapisz, zachowaj, zachowaj

Zapisuj często. Wiem, że to wydaje się oczywiste. Ale poważnie, zawsze powinieneś oszczędzać w Unicorn Overlord. Zwłaszcza podczas bitew. Tak, możesz zapisywać w środku ogromnych i długich bitew Unicorn Overlord. To świetny sposób, aby dać sobie ratunek, jeśli popełnisz błąd. Zamiast zaczynać od nowa i tracić pół godziny postępu, możesz po prostu cofnąć się o minutę lub dwie i ponownie ocenić swoją strategię. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś fanem ratowania szumowiny, możesz rzucić się z honorem na swój miecz. Ale poważnie, zapisz grę.