Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wyciek nowego iPhone'a 16 ujawnia niesamowitą decyzję projektową podjętą przez Apple

Wyciek nowego iPhone'a 16 ujawnia niesamowitą decyzję projektową podjętą przez Apple

Aktualizacja 10 marca: Artykuł został pierwotnie opublikowany 9 marca.

Wygląda na to, że Apple zdecydowało się na projekt kolejnego iPhone’a. Najnowsze pliki CAD, które wyciekły, rzekomo pokazują ostateczną decyzję projektową. Dużym plusem jest kolejny produkt Apple w tym zestawie.

Opublikowane przez popularny przewodnik internetowy Majin Bu, Plany CAD Z tyłu iPhone'a 16 widać nowy układ wyspy aparatów dla nadchodzącego iPhone'a 16 (i prawdopodobnie iPhone'a 16 Plus). W odróżnieniu od poprzedniej pary obiektywów ułożonych po przekątnej, aparaty iPhone'a 16 zostaną zamontowane pionowo jeden na drugim. Lampa błyskowa wydaje się znajdować obok obiektywu głównego i teleobiektywu.

Jedną z głównych korzyści tego rozwiązania będą słuchawki Apple do rzeczywistości mieszanej. Apple Vision Pro może odtwarzać filmy stereoskopowe. Apple określiło swoją wersję tego jako wideo przestrzenne. Pionowe ustawienie aparatu w iPhonie 16, po umieszczeniu go w tradycyjnym trybie poziomym do nagrywania wideo, spowoduje umieszczenie obiektywów obok siebie jak cyfrowe oczy.

Jest to rozwiązanie zastosowane w iPhone'ie 15 Pro, dzięki czemu te filmy są kompatybilne ze słuchawkami, ale nie jest to opcja w przypadku iPhone'a 15 ani iPhone'a 15 Plus.

Aktualizacja: niedziela, 10 marca: zgodnie z rysunkami CAD iPhone'a 16 z tyłu telefonu, Zespół 91mobiles W sieci pojawiły się schematy CAD większego modelu iPhone'a 16 Pro.

Ponieważ iPhone 15 Pro obsługuje już stereoskopowe nagrywanie wideo dzięki pionowemu ustawieniu obiektywów dwóch aparatów, iPhone 16 Pro kontynuuje tę samą konstrukcję wyspy aparatu, co w poprzednim modelu. Dodatkiem, którego nie widać na schemacie CAD, jest potencjalna zmiana w teleobiektywie, który podobno ma otrzymać teleobiektyw z czterema pryzmatami, który wcześniej był dostępny wyłącznie w iPhonie 15 Pro Max. Powinno to zapewnić 5-krotne powiększenie optyczne.

Diagramy CAD potwierdzają także ujawnione wcześniej szczegóły dotyczące rozmiaru iPhone'a 16 Pro; Przy niewielkim wzroście wszystkich wymiarów rozmiar ekranu powinien wzrosnąć z 6,12 cala do 6,3 cala.

Chociaż Apple Vision Pro pozostaje drogim luksusem o nieokreślonym celu wykraczającym poza „definiowanie produktu z niebieską wstążką przyszłości Apple”, lojalna społeczność firmy spodziewa się, że ceny słuchawek spadną w ciągu najbliższych kilku lat, a urządzenia staną się droższe. rozproszony. Kiedy tak się stanie, nowy właściciel Apple Vision może mieć lata rodzinnych wspomnień i osobistych chwil w iCloud dzięki przestrzennemu wideo, a wszystko to czeka na odtworzenie w przestrzeni wirtualnej.

To potężny efekt sieciowy, który może sprzedać przyszłe słuchawki.

Bu opublikował jedynie render CAD tylnego panelu iPhone'a 16, więc wiele elementów konstrukcyjnych nie jest w pełni widocznych, ale można zobaczyć ich wpływ na projekt. Na krawędzi projektu znajdują się różne przyciski umożliwiające sterowanie częściami urządzenia. Przycisk akcji, który został wprowadzony w iPhonie 15 Pro, widać nad dwoma przyciskami głośności.

Czwarty przycisk można zobaczyć z drugiej strony iPhone'a 16. Choć nie zostało to potwierdzone, powszechnie oczekuje się, że Apple doda do smartfona drugi programowalny przycisk nazwany przyciskiem Capture. Dyskutowano, że może to mieć charakter pojemnościowy, ale przedstawione tutaj rendery CAD sugerują, że Tim Cook i jego zespół zdecydowali się na użycie fizycznego przycisku przechwytywania w tegorocznym iPhonie.

Teraz przeczytaj najnowsze nagłówki dotyczące iPhone'a, MacBooka i App Store w cotygodniowym podsumowaniu wiadomości Apple Loop magazynu Forbes…

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Najlepsze pomysły na prezenty dla fotografów: pomysły na prezenty dla początkującego fotografa