Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

19 zabitych w wypadku drogowym w Chinach, gdy zaczyna się szczyt podróży wakacyjnych |  Chiny

19 zabitych w wypadku drogowym w Chinach, gdy zaczyna się szczyt podróży wakacyjnych | Chiny

Dziewiętnaście osób zginęło, a 20 zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę w prowincji Jiangxi we wschodnich Chinach – poinformowały państwowe media.

Państwowy nadawca CCTV, powołując się na władze lokalne, poinformował, że ranni zostali przewiezieni do szpitala.

Agencja podała, że ​​wypadek miał miejsce tuż przed godziną 1 w nocy (1700 GMT) w hrabstwie Nanchang, a przyczyna jest „w trakcie szczegółowego dochodzenia”.

Lokalny serwis informacyjny Jimu, powiązany z państwową Hubei Daily Media Group, poinformował, że wypadek miał miejsce, gdy ciężarówka zderzyła się z konduktem pogrzebowym.

Lokalna kobieta o imieniu Ding powiedziała, że ​​ludzie organizowali przydrożną paradę dla zmarłych, zanim planowali udać się do krematorium w niedzielę rano.

Raport mówi, że zostali potrąceni przez ciężarówkę, a większość zabitych i rannych to osoby obecne na pogrzebie.

Inny miejscowy mężczyzna, o nazwisku Gong, powiedział, że jego żona zginęła w wypadku i że są na pogrzebie.

Powiedział, że ciężarówka nagle uderzyła w tył rzędu, przedzierając się przez grupę, zanim w końcu dotarła do mostu.

Incydent miał miejsce, gdy Chiny rozpoczęły 40-dniowy okres podróży w Nowy Rok Księżycowy, podczas którego oczekuje się, że miliony ludzi będą się przemieszczać, i zniosły wymagania dotyczące kwarantanny Covid dla podróżnych przybywających.

To oficjalne święto Księżycowego Nowego Roku, które oficjalnie rozpocznie się 21 stycznia, będzie pierwszym od 2020 roku bez lokalnych ograniczeń w podróżowaniu.

Około godziny po tym, jak pojawiła się wiadomość o wypadku drogowym, policja drogowa hrabstwa Nanchang wydała kierowcom porady dotyczące podróży, mówiąc, że w okolicy panuje „zamglona pogoda”.

„Widzenie podczas jazdy jest słabe, widzenie jest słabe, co może łatwo prowadzić do wypadków drogowych” – powiedziała.

Dodała: „Proszę zwrócić uwagę na światła przeciwmgielne… Zwolnij, jedź ostrożnie, utrzymuj bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, unikaj pieszych, nie zmieniaj pasa i nie wyprzedzaj”.

READ  Schroniska dla zwierząt w Nowej Zelandii są zalane jeżowcami. Czy winni są Minecraft i TikTok? | Nowa Zelandia

Wypadki drogowe są w Chinach powszechne ze względu na brak ścisłych kontroli bezpieczeństwa.

W zeszłym miesiącu jedna osoba zginęła podczas zderzenia na autostradzie w środkowych Chinach, w którym uczestniczyły setki pojazdów i było spowodowane słabą widocznością we mgle.

We wrześniu 27 pasażerów zginęło po tym, jak autobus wiozący ich do miejsc kwarantanny w południowo-zachodniej prowincji Guizhou przewrócił się na autostradzie.

AFP i Reuters przyczyniły się do powstania tego raportu