Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Republikanin Kevin McCarthy walczył przez 15 rund, by w końcu zostać przewodniczącym Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. To może być dopiero początek wojny

Republikaninowi Kevinowi McCarthy’emu może być trudno zrobić więcej ze swoją potężną pozycją przewodniczącego Izby Reprezentantów USA, niż w pierwszej kolejności chwycić młotek.

Podobnie jak dwaj ostatni mówcy republikańscy, John Boehner i Paul Ryan, McCarthy dowodzi burzliwą, zbuntowaną większością podzieloną w podobny sposób, jak sama partia.

Partia jest podzielona między resztki konserwatystów z wielkiej starej partii i nową generację twardogłowych, od Tea Party po Donalda Trumpa, którzy w ogóle nie preferują żadnego dużego rządu.

Chaos, który wybuchł w ciągu czterech dni głosowania w Izbie Reprezentantów, wstrzymując początek nowego Kongresu, jest zapowiedzią bardzo niepewnej ścieżki, ponieważ McCarthy próbuje poprowadzić niesforną republikańską większość, aby osiągnąć swoje priorytety i sprzeciwić się programowi demokratycznego prezydenta Joe Bidena. — i może nawet uniemożliwić zamknięcie rządu.

„To jest najważniejsze: ponieważ zajęło nam to tak dużo czasu, nauczyliśmy się teraz rządzić” — zasugerował McCarthy, który po raz pierwszy został wybrany w 2006 roku, zbliżając się do zwycięstwa.

Pan McCarthy przeszedł tygodniową żmudną walkę, aby się tu dostać i wybrać mówcę, jak nigdy przed wojną secesyjną.

Koalicja 20 bastionów odmówiła poparcia swoich rzeczników, chyba że zgodzi się on na ich żądania oddania części władzy.

Został zmuszony do przeprowadzenia 14 głosowań, zanim ostatecznie zdobył większość w 15., ale nie wcześniej niż chaotyczna końcowa scena krzyków między sojusznikami i przeciwnikami skłoniła do głosowania w sobotę czasu lokalnego.

Lubię tworzyć historię

W końcu okazuje się słabym mówcą, z mniejszą mocą na papierze niż ci przed nim.

READ  Chińska polityka Covid Zero, słabnąca gospodarka pozostawia niepewność eksportu Australii

Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ zgodził się udzielić alternatywnej prawicy kluczowego ustępstwa: przywrócenia zasady, która pozwala każdemu członkowi złożyć „Wniosek o zwolnienie przewodniczącego”, głosowanie niezbędne do usunięcia mówcy z tego stanowiska przywódczego.

Przedstawiciel Kevin McCarthy z R-Calif. rozmawia z przedstawicielem Mattem Gaetzem z R-Fla podczas głosowania.
Kongresman z Florydy Matt Gaetz był członkiem grupy, którą nazwał „Never Kevins”, w dużej mierze odpowiedzialnej za zablokowanie głosowania. (AP: Andrzej Harnik)

Ale pod pewnymi względami syn Bakersfield, bastionu ropy i rolnictwa w środkowej Kalifornii, staje się odważniejszy jako ocalały, który przetrwał jedną z najbardziej brutalnych walk o władzę w historii i szczyci się tym, że jest niedocenianym bojownikiem politycznym.

„Najwyraźniej lubię tworzyć historię” — zażartował w pewnym momencie podczas Bustle Week.

McCarthy postawił swoją karierę polityczną na wczesne poparcie Donalda Trumpa i to były prezydent dzwonił późnymi telefonami do przeciwników i „pomógł w zdobyciu ostatecznych głosów”.

Kevin McCarthy wstaje i wskazuje na znak nad tablicą nad swoim biurkiem.
Po 14 nieudanych rundach głosowania Kevin McCarthy pojawił się przy swoim biurku. (AP: José Luis Magana )

Kiedy wreszcie było po wszystkim, kiedy pan McCarthy wszedł do gabinetu marszałka w Kapitolu, wisiał już transparent z jego nazwiskiem.

Czeka na Ciebie wiele testów.

Republikanie są chętni do ostatecznej rozgrywki w przyszłym roku

Kongres stoi przed planem ustaw, które muszą zostać uchwalone, aby sfinansować rząd, uzupełnić zapasy armii, której zapasy zostały wyczerpane przez dziesięciolecia wojny i pomocy dla Ukrainy, zatwierdzić programy rolne i podnieść limit zadłużenia kraju, aby uniknąć bezprecedensowej niewypłacalności rządu federalnego.