Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

21049 nowych infekcji koronawirusem zgłoszonych w Polsce – pierwsze wiadomości

Jacek Tsidovsky / BAP

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła od piątku do 21049 nowych przypadków, osiągając 1889360 – podało w sobotę ministerstwo zdrowia.

Kolejne 343 osoby zginęły, co oznacza, że ​​liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 47 068.

Ministerstwo zdrowia podało, że 19,541 osób z potwierdzoną infekcją koronawirusem zostało przyjętych do szpitala, a 310,551 było w izolacji. Do tej pory uratowano 1546151 osób.

W sumie 4487273 Polaków zostało już zaszczepionych przeciwko Govt-19, zgodnie z oficjalną rządową stroną internetową. gov.pl..

Rząd uruchomił narodowy program szczepień 27 grudnia, w którym pracownicy służby zdrowia znaleźli się wśród szefów chronionych przed wirusem. Pod koniec stycznia Polska rozpoczęła szczepienia seniorów powyżej 80 roku życia.

Odkąd wirus po raz pierwszy zaatakował kraj w marcu 2020 r., Polska wprowadziła szereg środków, aby przeciwdziałać jego rozprzestrzenianiu się. W grudniu rząd ogłosił, że Polska wejdzie w „izolację narodową” od 28 grudnia do 17 stycznia. W połowie stycznia rząd postanowił nałożyć wszystkie ograniczenia na wirusa koronowego do 31 stycznia, a następnie przedłużył je do 14 lutego. Od 12 lutego hotele, teatry, kina i baseny będą otwarte z ograniczoną liczbą miejsc. Restauracje są dozwolone tylko w przypadku sprzedaży na wynos lub z dostawą do domu. Dozwolone jest również otwieranie centrów handlowych i niektórych placówek kulturalnych.

Od 15 marca poważne operacje śluzowe rozpoczną się w centralnym województwie mazowieckim, w tym warszawskim, oraz w zachodnim województwie lubuskim. Kina, muzea, galerie sztuki, hotele i obiekty sportowe będą zamknięte do 28 marca, a niepotrzebne sklepy w centrach handlowych. Dwie kolejne prowincje są już pod ścisłą kontrolą, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

READ  Wyniki sondaży wyjściowych w Polsce: Koalicja premiera Tuska utrzymuje przewagę nad PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego