Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rozpowszechniona brytyjska odmiana rządowa w północnej Polsce – pierwsze wiadomości

Karbysky powiedział, że sytuacja w prowincji jest bardzo poważna i zasugerował, że może teraz osiągnąć szczyt w obecnej fali epidemii koronawirusa.
Adam Warwawa / BAP

Brytyjski wariant wirusa Kovit-19 szybko rozprzestrzenia się w północnej prowincji Pomorskie w Polsce i obecnie powoduje nowe infekcje w regionie – poinformował w sobotę BAP naczelny lekarz tej prowincji.

Jersey Korbyski powiedział, że obecnie odpowiada za 80 procent infekcji i ostrzegł, że w przeciwieństwie do poprzednich odmian, brytyjski szczep uderzył również w młodsze.

Karbysky powiedział, że sytuacja w prowincji jest bardzo poważna i zasugerował, że może teraz osiągnąć szczyt w obecnej fali epidemii koronawirusa.

Według raportu Ministerstwa Zdrowia Pomorskie jest szóstym najbardziej pożądanym województwem w Polsce, z 4. najwyższym wskaźnikiem zakażeń na 100 000 mieszkańców (6,37).

Ponad 27 000 osób mieszkających w Pomorsky jest obecnie izolowanych, a od piątku odnotowano w prowincji kolejne 1494 nowe infekcje.

Pomorsky znajduje się pod ścisłą kontrolą zamknięć od 6 marca. Wszystkie hotele, teatry, muzea, galerie sztuki, teatry, opery, filharmonie, baseny, siłownie, ogrody zoologiczne, solarium i obiekty sportowe są zamknięte, a centra handlowe częściowo zamknięte.

Dzieci w wieku szkolnym w klasach od 1 do 3 będą nadal uczyć się w trybie hybrydowym standard / online.

Mikey Sudkovsky, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Lekarzy Rodzinnych, powiedział BAP, że w najbliższych tygodniach Polska powinna spodziewać się dalszego wzrostu zakażeń i zgonów przez rząd Govt-19.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia zarejestrowało 21 049 nowych zakażeń Kovit-19 i 343 zgony.

READ  Soccer-Poland będzie musiał walczyć o drugie miejsce w grupie C Pucharu Świata – mówi Kamiński