Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

24-calowy tablet piórkowy Xencelabs

24-calowy tablet piórkowy Xencelabs

Zacznę od stwierdzenia, że ​​raczej nie zasłużyłem na zaszczyt napisania o Xencelabs Pen Display 24. Pomyślałem: „Kolejny tablet graficzny; poradzę sobie”. Kiedy jednak pudełko dotarło, wiedziałem, że mam do czynienia z czymś nieco większym niż iPad Pro pierwszej generacji. Mimo to dałem z siebie wszystko i mam nadzieję, że graficy znajdą w tej recenzji przydatne informacje.

Po tym, jak rozebrałem tego behemota i spędziłem dzień lub dwa nerwowo czytając o nim, skonfigurowałem go i byłem mile zaskoczony, jak łatwy był ten proces. Mogę powiedzieć, że żółcie i pomarańcze naprawdę wyskakują, a przejścia są świetne do oglądania. Czarni też, cóż, czarni! Moje ustawienia systemowe wskazują, że częstotliwość odświeżania ekranu piórkowego wynosi 60 Hz.

Znajduje się w ściętej ramie o szerokości 60 cm, dzięki czemu mój 27-calowy monitor zewnętrzny wygląda raczej prosto. W rzeczywistości ekran piórkowy 24 zajmował więcej miejsca, niż pozwalało na to moje miejsce pracy. Stoi w jedynym miejscu na tyle dużym, by zmieścić go i mojego laptopa, czyli na stole w jadalni.

ustawienia kolorów

Niezależnie od tego, czy używasz Adobe RGB, czy Pantones, Zencelabs umożliwia zarządzanie ustawieniami kolorów zgodnie z Twoimi potrzebami. Funkcja trybu użytkownika umożliwia ustawienie własnych preferencji trybu użytkownika, ale bałem się zrobić coś więcej niż tylko wpatrywać się tęsknie w przycisk „Ustaw preferencje trybu użytkownika”, a następnie szybko przejść do innych ustawień.

klucze ekspresowe

Osoby leworęczne z przyjemnością przeczytają, że klawisze ekspresowe można skonfigurować dla siebie, umieścić po lewej stronie 24-calowego ekranu piórkowego, a następnie obrócić w taki sposób, aby przyciski preferencji były ustawione w kolejności. Umożliwia do pięciu kombinacji funkcji szybkiego klawisza, umożliwiając swobodne przechodzenie od „Szkicowania” do „Malowania” i innych trybów, których możesz potrzebować. Podczas pisania skonfigurowałem nową kombinację dla aplikacji Apple Photos, ale pożyczyłem kombinację klawiszy skrótu już w Photoshopie. Możesz łatwo spędzić wiele godzin dostosowując ustawienia do własnych preferencji. „Panel Ustawienia zawiera również ustawienia wstępne dla niektórych popularnych programów, takich jak Adobe Photoshop”, mówi Xencelabs, a jak odkryłem, dodanie własnych ustawień wstępnych było tak proste, jak wskazanie używanego programu.

READ  Oficjalnie potwierdzono szczegółowe specyfikacje i ceny Asus ROG Ally

długopisy

Tak, dobrze czytacie, długopisy, długopis z trzema przyciskami i cienki długopis z dwoma przyciskami. Oba pióra są dostarczane z zainstalowanymi ustawieniami wstępnymi i można je dostosować do nacisku, który odpowiada użytkownikowi. Pióra są dostarczane z dość schludnym etui, które zawiera również zestaw stalówek, zmieniacz stalówek, adapter USB na USB C i klucz sprzętowy.

Nie jestem grafikiem, ale pobrałem wersję próbną Affinity Designer 2, wiedząc, że żaden z moich projektów nie trafi do krojowni. Używając obu ołówków, szybko udało mi się stworzyć ładne krzywe.

Oba pióra bardzo reagują na nacisk, a moim jedynym prawdziwym problemem było radzenie sobie z rzeczywistym oprogramowaniem graficznym, a nie narzędziami Xencelabs. Z łatwością stworzyłem nowy zestaw Quick Keys dla Affinity Designer 2 i zanim się zorientowałem, jadłem lunch na popołudniowej herbacie.

Końcowe przemyślenia

Mój przyjaciel artysta z Gór Błękitnych żałuje, że nie przyszedł tu na przedstawienie i bez wątpienia przetestowałby ekran piórkowy 2 w artystyczny i profesjonalny sposób. Poświęciłem cały ranek na pomalowanie części koła. Pomimo powolnych postępów, bawiłem się świetnie. Nadal musiałem przyzwyczaić się do wzoru z dwoma i trzema przyciskami, a klawiszy ekspresowych prawie nie dotykałem poza okazjonalnym poleceniem „cofnij”.

Z perspektywy laika Xencelabs wydaje się tutaj zwycięzcą. Oferta Pen 24 sprawiła, że ​​poczułem, że mając więcej czasu, mogę zostać następnym Banksym. Jest to narzędzie dla profesjonalistów, a strona internetowa Xencelab ma cenę 2089 USD.