Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

30 promów badawczych NASA SpaceX zaopatruje stację

30 promów badawczych NASA SpaceX zaopatruje stację

Rakieta SpaceX Falcon 9 na pokładzie statku kosmicznego Dragon wystartowała z Launch Complex 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie w czwartek, 9 listopada 2023 r. podczas 29. komercyjnej misji firmy polegającej na zaopatrzeniu agencji na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Kredyty: SpaceX

Zaplanowano rozpoczęcie nowych demonstracji badań i technologii NASA na pokładzie 30. komercyjnej misji zaopatrzenia SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wystrzelenie zaplanowano na 16:55 EDT w czwartek, 21 marca, start z Space Launch Complex 40 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral na Florydzie.

Będzie transmitowana na żywo relacja ze startu NASA+telewizja NASA, Aplikacja NASAoraz na stronie internetowej agencji, a wydarzenia poprzedzające premierę rozpoczną się we wtorek, 19 marca. uczyć się Jak przesyłać strumieniowo telewizję NASA Za pośrednictwem różnych platform.

Statek kosmiczny Dragon firmy SpaceX dostarczy nowe sondy naukowe, żywność, zapasy i sprzęt dla międzynarodowej załogi. NASA i jej partnerzy wyślą na pokład misji badania Metabolizm roślin W kosmosie i grupie Nowe czujniki Dla swobodnie latających robotów Astrobee zapewniających możliwości mapowania 3D. Inne badania obejmują badanie fizyki płynów, które mogą przynieść korzyści technologii ogniw słonecznych i… Projekt uniwersytecki Dane Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej (CSA), która będzie monitorować stan lodu morskiego i oceanów.

Przyjazd na stację planowany jest około godziny 7:30 w sobotę, 23 marca. Statek kosmiczny SpaceX Dragon zadokuje autonomicznie w porcie szczytowym modułu Harmony stacji.

Oczekuje się, że statek kosmiczny spędzi około miesiąca na orbicie, po czym powróci na Ziemię, przewożąc badania i ładunek, a następnie wyląduje u wybrzeży Florydy.

Pełny zasięg misji jest następujący (wszystkie godziny podano w czasie wschodnim i mogą one ulec zmianie w zależności od operacji):

wtorek 19 marca

15:00 – Przedpremierowa konferencja prasowa z udziałem następujących uczestników:

  • Christy Dupleichen, zastępca dyrektora Biura Integracji Transportu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA
  • Heidi Paris jest pracownikiem naukowym programu w Biurze Badań Programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA
  • Sarah Walker, dyrektor misji SpaceX Dragon
  • Melody Lovin, oficer ds. pogody podczas startu, 45. Eskadra Pogodowa, Stacja Sił Kosmicznych na Przylądku Canaveral