Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

5 na 6 australijskich nastolatków nie spełnia zalecanych wytycznych dotyczących aktywności fizycznej

Australijskie nastolatki nie spełniają wytycznych dotyczących aktywności fizycznej

Cancer Council apeluje o większe wsparcie dla australijskiej młodzieży, aby stała się aktywna po nowych danych ujawniających, że 1 na 6 (16%) australijskich uczniów szkół średnich (w wieku 12-17 lat) spełnia zalecane wytyczne Aktywność fizyczna.

National High School Student Diet and Activity Study (NaSSDA) in Cancer Boards of Respected Adolescards, aby zadawać pytania dotyczące ich diety i nawyków stylu życia.

Badanie wykazało, że chociaż niewielu nastolatków ćwiczy wystarczająco dużo, są pewne obiecujące wiadomości, a najnowsze badanie wykazało, że sześć na 10 nastolatków (61%) otrzymuje zalecane 60 minut aktywności fizycznej przez co najmniej cztery dni w tygodniu. pięć na 10 (52%) w latach 2009-10.

Claire Hughes, przewodnicząca National Committee on Nutrition and Physical Activity on Cancer Boards, wyjaśniła, że ​​choć zachęcające jest obserwowanie pewnych ulepszeń, liczby nadal pokazują, że bardzo niewielu młodych ludzi spełnia zalecane wytyczne.

Aktywność fizyczna w wieku młodzieńczym kształtuje dobre nawyki na dorosłe lata. Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko niezdrowego przyrostu masy ciała oraz zmniejsza ryzyko rozwoju 13 różnych typów nowotworów w późniejszym okresie życia, w tym endometriozy, skrzynia I Rak jelita Dlatego naprawdę chcemy, aby jak najwięcej nastolatków rozwijało dobre nawyki związane z ćwiczeniami, gdy są młode.

Pani Hughes kontynuowała, gdy spojrzeliśmy na połączoną grupę, ponad połowa (52%) stwierdziła, że ​​brak możliwości aktywności fizycznej w szkole jest ograniczeniem, a prawie (48%) stwierdziło, że są zbyt daleko od szkoły, aby chodzić lub jeździć konno.

Porównując różnice między płciami, chłopcy byli ponad dwukrotnie bardziej skłonni do przestrzegania zaleceń dotyczących aktywności fizycznej w porównaniu z dziewczętami (21% w porównaniu do 9%), przy czym dziewczęta dostrzegały szereg osobistych barier w uczestnictwie w aktywności fizycznej, z których najczęstszą jest poczucie siebie. Świadomość podczas wykonywania aktywności fizycznej.

READ  NASA szuka drugiej firmy do opracowania ludzkiego lądownika księżycowego wraz ze SpaceX

Dziewczęta dwukrotnie częściej zauważały poczucie nieśmiałości – zgłosiło to 30% dziewcząt w porównaniu z zaledwie 16% mężczyzn, którzy czuli się w ten sposób.

Patrząc na przyczyny aktywności fizycznej, dziewczęta częściej niż chłopcy podawały jako przyczynę kontrolę masy ciała, przy czym 77% dziewcząt zgłosiło to w porównaniu z 73% chłopców.

Trzech na czterech uczniów zgodziło się, że szkoła i rodzice zachęcają ich do uprawiania sportu i aktywności fizycznej.

Pani Hughes powiedziała, że ​​cieszymy się, że aktywność fizyczna została uwzględniona w projekcie National Preventive Health Strategy oraz w wezwaniu rządu australijskiego do wspierania ludzi, aby byli bardziej aktywni i opracowali aktywną krajową strategię transportu, która będzie zachęcać do chodzenia, jazdy na rowerze i korzystania z publicznych transport.

Wiemy, jak ważna jest aktywność fizyczna dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia, w tym zapobiegania piersi, jelit i endometriozy.

Chcemy mieć pewność, że wszyscy młodzi Australijczycy mają systemy i środowiska umożliwiające rozwinięcie silnych nawyków aktywności fizycznej, które mogą się utrzymać, co zmniejsza ryzyko problemów zdrowotnych, w tym raka w późniejszym życiu.

/ Ogólne wydanie. Ten materiał pochodzi z pierwotnego założenia i może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany w celu zapewnienia przejrzystości, stylu i obszerności. Pełny pokaz Tutaj.