Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

80% hospitalizowanych pacjentów z Covid cierpi na problemy neurologiczne

Pacjenci z klinicznie zdiagnozowanymi objawami neurologicznymi związanymi z COVID-19 są sześć razy bardziej narażeni na śmierć w szpitalu niż ci bez powikłań neurologicznych, według analizy okresowej przeprowadzonej przez Światowa Federacja Badań nad zaburzeniami neurologicznymi w COVID-19 (GCS-NeuroCOVID).

Artykuł opublikowany dzisiaj w Sieć JAMA jest otwarta Przedstawia wczesne wyniki globalnych wysiłków zmierzających do zebrania informacji o występowaniu, nasileniu i wyniku neurologicznych objawów COVID-19.

„Na bardzo wczesnym etapie pandemii stało się jasne, że duża liczba ludzi, którzy byli na tyle chorzy, że mogli zostać hospitalizowani, również miała problemy neurologiczne” – powiedział główny autor. Sherry Chu, MD, MAUnion, główny badacz i profesor nadzwyczajny medycyny krytycznej, neurologii i neurochirurgii w University of Pittsburgh School of Medicine I UPMC. „Rok później wciąż walczymy z niewidzialnym wrogiem, który jest nieznany i jak w każdej bitwie potrzebujemy informacji – musimy dowiedzieć się jak najwięcej o neurologicznych skutkach COVID-19 u pacjentów, którzy są aktywnie chorzy i ocaleni ”.

GCS-NeuroCOVID to największe jak dotąd badanie kohortowe objawów neurologicznych COVID-19 i obejmuje 133 ośrodki dla dorosłych pacjentów na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy.

Z jednej grupy 3744 hospitalizowanych dorosłych pacjentów z COVID-19, 82% zgłosiło objawy neurologiczne lub odnotowano je klinicznie. Prawie 4 na 10 pacjentów zgłosiło ból głowy, a prawie 3 na 10 stwierdziło, że utraciło zmysł węchu lub smaku. Wśród rozpoznanych klinicznie zespołów – nieprawidłowości, które klinicysta mógł zaobserwować, niezależnie od tego, czy pacjent był świadomy problemu – najczęściej występowała ostra encefalopatia, obejmująca prawie połowę pacjentów, następnie śpiączka (17%) i udary ( 6).%)).

Pomimo wczesnych obaw o zdolność koronawirusa do bezpośredniego atakowania mózgu i wywoływania obrzęku i zapalenia mózgu – zapalenia opon mózgowych i zapalenia mózgu – zdarzenia te były bardzo rzadkie i występowały u mniej niż 1% hospitalizowanych pacjentów z COVID-19.

Chu, zastępca dyrektora … Centrum Badań Resuscytacji Beit Safar. „Ci pacjenci mogą być w zmienionym stanie czuciowym lub mieć upośledzoną świadomość, lub mogą nie czuć siebie i nie zachowywać się w stanie dezorientacji, majaczenia lub podniecenia”.
Naukowcy przeanalizowali dane z trzech różnych typów grup pacjentów – grupy „COVID-19”, która obejmowała wszystkich 3055 hospitalizowanych pacjentów z COVID-19, niezależnie od ich stanu neurologicznego. Grupa „neurologiczna”, która obejmowała 475 hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 z klinicznie potwierdzonymi objawami neurologicznymi, została utworzona przez konsorcjum GCS-NeuroCOVID; Grupa ENERGY, czyli 214 hospitalizowanych pacjentów z COVID-19, którzy poprosili o ocenę neurologa konsultanta i zgodzili się wziąć udział w Rejestr COVID Europejskiej Akademii Neurologii (ENERGIA), Oficjalny partner GCS-NeuroCOVID.

Badanie wykazało, że obecność wcześniej istniejących schorzeń neurologicznych dowolnego typu – od chorób mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów po przewlekłe migreny, między innymi demencję i chorobę Alzheimera – jest najsilniejszym predyktorem powikłań neurologicznych związanych z COVID-19 , zwiększając ryzyko dwukrotnie bardziej. Ponadto posiadanie jakichkolwiek objawów neurologicznych związanych z COVID-19 – od czegoś pozornie nieszkodliwego, takiego jak utrata węchu, po poważne zdarzenia, takie jak udar – wiąże się z sześciokrotnie zwiększonym ryzykiem śmierci.

READ  Pęcherzyki powietrza w lodzie Antarktydy sugerują, dlaczego tlen jest niski

Ale nawet jeśli pacjent przezwycięży szanse i powróci, jego długoterminowe perspektywy zdrowotne pozostają niepewne.

„Nawet jeśli epidemia zostanie całkowicie wyeliminowana, nadal mówimy o milionach ocalałych, którzy potrzebują naszej pomocy” – powiedział Chu. „Ważne jest, aby znać objawy i problemy zdrowotne, z jakimi borykają się ci pacjenci, a przed nimi jeszcze wiele pracy przez wiele lat”.

Dodatkowymi autorami badania są mgr Valeria Altamirano z Pitta. Ituri Bigi, MD, z Mario Negeri Institute for Pharmacological Research (IRCCS), Mediolan, Włochy; Raymond Hillbock, MD, z Uniwersytet Medyczny w Innsbrucku, Austria; Elena Morrow, dr n. Med Grenoble Institute of Neuroscience, Francja; Dr Joshua Sampson z National Cancer InstituteBaltimore; Shraddha Menali, MD i Molly McNett, z Uniwersytet Stanowy OhioColumbus, Ohio; Claudio Bassetti, MD, z Uniwersytet w BernieSzwajcaria; Jose Suarez, MD, z Johns Hopkins University School of MedicineBaltimore; Oraz inni członkowie konsorcjum GCS-NeuroCOVID i Energy Association. Konsorcjum GCS-NeuroCOVID otrzymało wcześniej certyfikat Stowarzyszenie Opieki Neurologicznej.

Autorzy dziękują zespołowi badawczemu z Pitt College of Medicine, w tym koordynatorowi konsorcjum GCS-NeuroCOVID, Ali Scottowi Smithowi, wolontariuszom mieszkającym w Neuroscience Pitt oraz studentom medycyny i studentom studiów licencjackich Pitta.

Kredyt: Sherry Chou

Podpis: Sherry Chu, lek. Med., MS, główny badacz w Światowej Federacji Badań nad Uszkodzeniami Neuropatycznymi w COVID-19, Adiunkt w Krytycznej Opiece Medycznej, Neurologii i Neurochirurgii, University of Pittsburgh School of Medicine i UPMC oraz zastępca dyrektora Beit Resuscytacja w Centrum Badawczym Safar.

/ Ogólne wydanie. Ten materiał pochodzi z pierwotnego założenia i może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany w celu zapewnienia przejrzystości, stylu i obszerności. Pełny pokaz Tutaj.