Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

88-letni Polak przechyla najstarszą surfingową koronę świata

Polski emeryt, 88-letni Piotr Dudek, ma nadzieję, że zostanie oficjalnie najstarszym windsurferem na świecie – i nadal czerpie radość z walki z wiatrem i falami, gdy wychodzi nad wodę i uczy dzieci czerpać radość z tego sportu. Dudek surfuje od 40 lat i jest znany pod pseudonimem „Junior”, który wymyślili mu przyjaciele, gdy miał prawie 80 lat.

„Wyzwaniem jest nauczenie się surfowania i kontrolowania żywiołów, natury, ponieważ jest to walka z wiatrem, wodą i chwiejną deską. Ale jeśli wszystko się łączy i surfujesz, jest to świetna zabawa” powiedział Reuterowi w rodzinnej Gdyni nad Bałtykiem, przed przejściem na emeryturę był marynarzem: „Uprawiam windsurfing dla zdrowia i uważam, że to doskonały sposób na przedłużenie życia. To sport, który wymaga dużej sprawności fizycznej”.

Jego jedynym ustępstwem na rzecz starzenia się w dzisiejszych czasach jest trzymanie się z dala od wody, gdy wzmaga się wiatr, unikanie czegokolwiek poza łagodną bryzą. Ale fakt, że mógł być największym surferem na świecie, zaskoczył go.

„Nie zdawałam sobie sprawy, że jestem najstarsza, ale byłam zaskoczona, że ​​nie spotkałam na wodzie nikogo bliskiego mi (wiekowo). To właśnie sprawiło, że ja i mój przyjaciel pomyśleliśmy o dostaniu się do Księgi Rekordów Guinnessa” – powiedział Dudek, który w przyszłym tygodniu skończy 89 lat. Dudek powiedział, że tej wiosny musi co najmniej dwa razy surfować, aby pobić rekord świata należący obecnie do 86-latka. Ma nadzieję, że otrzyma oficjalny certyfikat, gdy uznana notyfikacja zostanie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

Nadal dzieli się swoją pasją z innymi. Powiedział: „Lubię uczyć innych, zwłaszcza dzieci. (Praca z) dziećmi jest bardzo satysfakcjonująca i mogą się szybko uczyć. Mam świetną grupę uczniów”.

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego źródła.)

READ  KAT vs ALU Dream11 Prognozy składu Wynik na żywo Polska Liga Siatkówki GTS Katowice vs Aluron CMC Warta Zawiercie