Rajd Gilasa kończy się niepowodzeniem w meczu z Polską

Gilas Pilipinas ma 11 zawodników w kwalifikacjach FIBA ​​​​OQT.

MANILA, Filipiny – Prawie, ale nie do końca.

Gilas Pilipinas zdołał odrobić 14-punktową stratę, ale nie udało mu się pokonać Polski 82:80 w towarzyskim meczu w niedzielę wczesnym rankiem (czasu manilskiego) na Arenie Sosnowiec.

21 punktów dla Polaka zdobył Michał Sokołowski, który trafił 11 z 24 rzutów za trzy punkty.

Polska prowadziła zaledwie dwoma punktami, 58-56, pod koniec trzeciej kwarty, a gospodarze rozpoczęli ostatnią partię od serii 9:0, zakończonej trafieniem Andre Pluty po ustawieniu Andre Pluty, i objęli 11-punktowe prowadzenie 67-56.

Justin Brownlee przerwał serię wyrównaniem, ale Polak zaczął się rozgrzewać z dalszej odległości.

Alexander Balcirovsky trafił mocnym rzutem za trzy punkty i zdobył 12 punktów, a June Mar Fajardo odpowiedziała skoczkiem i podwyższyła wynik 70-60.

Następnie Pluta odpowiedział hat-trickiem, a Brownlee kolejnym hat-trickiem.

Następnie Jarosław Zyskowski wyczerpał potrójną przewagę i wysunął się na prowadzenie w największej części wieczoru przy stanie 14 i 76-62.

Brownlee i Dwight Ramos objęli prowadzenie, zbliżając się do dziewięciu punktów, 76-67, na 4:16 przed końcem.

Mimo to Zyskowski trafił za trzy punkty nad wyciągniętymi ramionami Kai Sotto i na cztery minuty przed końcem wyszedł na prowadzenie 79-67.

Gdy dynamika narastała na korzyść Polski, Gilas odpowiedział stanowczo.

Ramos próbował zmniejszyć prowadzenie Filipin do pięciu punktów (77-82), zdobywając osiem punktów osobistych w 1:43 meczu.

Chris Newsome nie wykorzystał okazji do zdobycia gola z linii rzutów wolnych i wynik był 78-82. Z drugiej strony Balcirovsky zmarnował okazję na zdobycie hat-tricka, a Gilas miał okazję na zdobycie tylko jednego gola.

Piłka trafiła w ręce Ramosa, który posłał ją z dużej odległości, jednak minęła bramkę.

CJ Perez strzelił z bliskiej odległości na 2,3 sekundy przed końcem i ustanowił końcowy wynik, a Polska wykorzystała przerwę na żądanie, aby zakończyć mecz.

READ  Symulacja losowania, przewidywane zestawy, Australia, piłka nożna, data losowania, jak oglądać, przewodnik, podgląd

Porażką Gilas kończy europejską część meczów przygotowawczych bez zwycięstwa, ponieważ za kilka dni ma wziąć udział w Olimpijskim Turnieju Kwalifikacyjnym FIBA ​​​​w Rydze na Łotwie.

Wcześniej przegrali z Türkiye wynikiem 84-73.

O szansę na zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich Filipiny zmierzą się z Łotwą i Gruzją.