Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Adobe Firefly wygeneruje obrazy AI dla Google Bard

Adobe Firefly wygeneruje obrazy AI dla Google Bard

Siły sztucznej inteligencji łączą siły z zapowiedzią, że Adobe Firefly zostanie wykorzystany do tworzenia obrazów AI dla Google Bard. Może to zwiastować wzrost liczby chatbotów po tym, jak nieudany przetarg w lutym zeszłego roku spowodował spadek kapitalizacji rynkowej Alphabet Google o 144 miliardy dolarów.

Adobe Firefly został po raz pierwszy ogłoszony w marcu na dorocznym szczycie w Las Vegas. Narzędzie do generowania sztucznej inteligencji umożliwia generowanie obrazów, wideo, dźwięku i efektów tekstowych w Adobe Experience Cloud, Document Cloud, Creative Cloud i Express.

Są one obecnie w fazie beta i nie jest jasne, kiedy dokładnie zostaną wprowadzone.

Mówiąc do Inteligentna firma W tym czasie Adobe wyjaśniło również, w jaki sposób wdraża Firefly i nadal będzie je wdrażać bez plagiowania prac artystów, co stało się ogromnym problemem w przestrzeni artystycznej AI.

Adobe ponownie to wyjaśniło w dzisiejszym ogłoszeniu, podkreślając, w jaki sposób Firefly stworzył testamenty, które są bezpieczne do użytku komercyjnego i wolne od materiałów chronionych prawem autorskim.

„Firefly jest szkolony w zakresie setek milionów profesjonalnych, licencjonowanych obrazów w usłudze Adobe Stock — należących do najwyższej jakości licencjonowanych obrazów na rynku — wraz z treściami objętymi licencją publiczną i treściami należącymi do domeny publicznej, do których prawa autorskie wygasły” — powiedział Adobe.

Firefly zostanie teraz zintegrowany również z Bardem za pośrednictwem istniejącej wcześniej platformy Adobe Express – aplikacji umożliwiającej szybkie tworzenie grafik, filmów, plików PDF oraz postów w mediach społecznościowych. Zasadniczo jest to konkurent Canva, który również ogłosił swój nacisk na sztuczną inteligencję w tym samym tygodniu co Adobe.

Użytkownicy będą mogli tworzyć obraz w obrazie za pomocą oprogramowania Bard — obsługiwanego przez Firefly — a następnie edytować je w programie Adobe Express.

READ  Nowe narzędzie DuckDuckGo zapewnia prywatność w stylu Apple na Androida

Załóżmy na przykład, że otwierasz studio jogi i chcesz stworzyć reklamę w sieciach społecznościowych dla nowych klientów. Możesz zainspirować się, prosząc Barda o stworzenie obrazu takiego jak „Żyrafa uprawiająca jogę”. Następnie możesz użyć szablonu Express i gotowego szablonu (lub stworzyć coś od podstaw) z nowym obrazem jako centralnym elementem i szybko go edytować za pomocą łatwych w użyciu narzędzi do edycji Express. Następnie możesz publikować bezpośrednio w swoich kanałach społecznościowych z Express,” Adobe powiedział w poście na blogu.

To była tylko jedna z wielu zapowiedzi sztucznej inteligencji, które Google ogłosił w tym tygodniu w ramach swojej konferencji I/O. Zaprezentowano także Duet AI, narzędzie do generowania sztucznej inteligencji zaprojektowane specjalnie dla pakietu aplikacji biurowych Google. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.