Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp: The Kotaku Australia Review

Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp: The Kotaku Australia Review

Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp Jest to najnowszy z serii przeróbek Nintendo, które ugruntowały pogląd, że gry wideo były po prostu lepsze na początku 2000 roku. Dziwne jest dla mnie, że zamierzam teraz przejrzeć plik zaawansowane wojny Gra w roku 2023. To własność Nintendo, która wydawała się dawno wycofana, wysłana do życia w pamięci z grami takimi jak F-zero. Grałem w nią po raz pierwszy, gdy miałem 17 lat. Granie w nią w roku 2023, w wieku około 40 lat, choć wciąż jest zabawnym doświadczeniem, jest czymś innym.

Do gry, która zamienia wojnę zbrojną w starcia z zabawkami między tępymi żołnierzami, zaawansowane wojny Połączony z bardzo poważnym, prawdziwym konfliktem przez czysty przypadek. 22 lata temu, oryginalna wersja zaawansowane wojny Został wydany na Nintendo DS 10 września 2001 roku, dzień przed jednym z najbardziej decydujących momentów w międzynarodowych konfliktach XXI wieku. W 2022 r. ponowne uruchomienie również zostanie opóźnione z powodu wybuchu kolejnej wojny w realnym świecie.

Wojna, do czego służy?

Chociaż otoczyła się pułapkami prawdziwej wojny światowej, zaawansowane wojny Ma niewiele znaczących rzeczy do powiedzenia na jej temat (przynajmniej nie jej oryginalne pudełkowe wcielenie tutaj – franczyza rozwinęła apetyt na ciemne, szare materiały, tak jak jest). na świecie zaawansowane wojny, konflikty, które trwają całymi dniami i prowadzą do strasznych strat, które kończą się zadowolonymi z siebie uśmiechami i błyszczącymi goglami w świetle shonenowego anime. Trudno jest skupić się na cofaniu się pod koniec gry, kiedy myślę o tym, ile osób zginęło w Orange Star Nation i jak ich przywódca nie przejmuje się ich poświęceniem. To jedna z tych małych rzeczy, które, gdy już się je zauważy, bardzo trudno jest nie zauważyć. Kiedy mówię, że te oryginalne gry zbliżają się do wojny tak, jak dzieci bawią się z żołnierzami, mam na myśli to, jak daleko myśleli. Wszyscy dowódcy to w rzeczywistości dzieci, które są nadzorowane przez słodko wyglądającą blondynkę o imieniu Nell. Są szczerze mówiąc wszyscy koniec gry typ postawy Grając tutaj nie jestem pewien, czy czuję się komfortowo.

Oryginalna gra z serii wydaje się pod tym względem bardziej produktem swoich czasów – nie zajmuje się kosztami ani motywacją długiej i śmiercionośnej kampanii wojskowej swoich bohaterów. Nie zawraca sobie głowy wysyłaniem wiadomości, że wojna jest zła. Zamiast tego przedstawia główny konflikt i występujące w nim postacie w sposób kusząco bliski propagandzie. Są po prostu kochającymi zabawę dzieciakami walczącymi o obronę swojej ojczyzny i ogromną ekspansję kontrolowanych przez siebie ziem za pomocą samej potęgi militarnej! co z tym jest nie tak?

READ  Wydarzenie Asus ROG CES 2023 ujawnia istną lawinę nowych laptopów

mający szczęście zaawansowane wojnyTak więc stawia bardzo solidną i zabawną grę taktyczną na szczycie tych wszystkich ruchomych piasków moralnych.

Portal wroga nie działa

W przeciwieństwie do innych inteligentnych systemów emblemat ogniaktóra zawiera aspekty japońskiego projektowania gier RPG jako taktyczną grę końcową, oraz zaawansowane wojny Seria zawsze trzymała się ściśle taktyki. W Advance Wars 1 + 2: Uruchom ponownie obózOpracowane przez Wayforward jednostki nie mogą być ulepszane ani awansowane w czasie, ani nie przenoszą wzmocnionych statystyk ze scenariusza na scenariusz. Każda nowa misja zaczyna się od nowa, z armią na miejscu, jednostkami starannie dobranymi dla ciebie i już na planszy. To trochę jak dołączenie do trwającego meczu szachowego. Idziemy na czwórkę. Znajdź to tutaj. Podałeś swój cel, trochę informacji o tym, czego się spodziewać, a następnie do Ciebie należy zapewnienie zwycięskiego warunku. Najwięcej walk w Zaawansowane wojny 1 + 2 Zwycięstwo można osiągnąć na dwa sposoby – usuwając wszystkie wrogie jednostki z planszy lub zdobywając stolicę wroga, co często łatwiej powiedzieć niż zrobić. Szereg misji wymaga bardziej szczegółowych celów — ścigaj się, by zdobyć więcej miast niż przeciwnik, utrzymaj określoną liczbę tur z malejącymi siłami lub walcz w przytłaczającej mgle wojny, nie wiedząc, gdzie ukrywają się siły wroga.

Nie ma maksymalnej rotacji w trakcie kampanii ani czasu jej trwania podczas Na każdym kroku, pozwalając każdej bitwie trwać tak długo, jak to konieczne. zaawansowane wojny Daje graczom przestrzeń do przejrzenia swoich opcji przed wykonaniem ruchu, a nawet całkowitego zresetowania swojej tury, jeśli sprawy nie potoczą się zgodnie z oczekiwaniami. Chociaż gracze mają ocenianą biegłość taktyczną na koniec każdej rundy, nie jest to główny cel. zaawansowane wojny Często są bardziej niż szczęśliwi, pozwalając ci samodzielnie rozwiązywać problemy, chociaż takie podejście może czasami prowadzić do ślepych zaułków lub ślepych zaułków. Jednostki są zaprojektowane przy użyciu systemu kamień-papier-nożyce, więc wiedza o tym, gdzie każdy jest najsilniejszy, a gdzie najsłabszy, ma kluczowe znaczenie. Czołgi świetnie nadają się do hakowania innych czołgów, ale są niebezpieczne, jeśli znajdziesz się w zasięgu artylerii. Śmigłowce doskonale radzą sobie z atakowaniem ciężkich pojazdów naziemnych, ale słabo radzą sobie z działami przeciwlotniczymi i pociskami. Istnieje właściwy i zły sposób użycia każdej jednostki, a gdy nauczysz się, jak najlepiej je wykorzystać, w mgnieniu oka będziesz na najlepszej drodze do zwycięstwa.

Każdy dowódca lub dowódca ma unikalną moc, która da mu jedną miarę kontroli nad polem bitwy. Andy, główny bohater gry, może uleczyć każdą uszkodzoną jednostkę. Max uruchamia swoje ciężkie pojazdy do gry w brutalne byki. Sammy kopie piechurów w tył, co jeszcze bardziej utrudnia ich pokonanie. Każdy wrogi zabójca ma swoje własne moce, a wiele bitew staje się kwestią czekania na odpowiedni moment, by użyć swojej mocy. Wybierz odpowiedni moment, a może to być ostatni przełomowy zwrot, wygrywający walkę.

READ  Zwiastun Cookie Cutter przedstawia intensywne bitwy na Androida

W pewnym sensie jestem wdzięczny za tę chęć przerwania sporu i przejścia do sedna, bo to daje radę Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp O wiele łatwiej grać do recenzji. Jednak widzę też kilku graczy, którzy są do tego przyzwyczajeni emblemat ogniaBardziej wyrafinowane podejście wychodzi z tego poczucia, że ​​wszystko jest anemiczne. Ponownie należy wysunąć argument, że jest to kolejny składnik zaawansowane wojny Co czyni go produktem swoich czasów. Były to gry stworzone dla Game Boy Advance na początku lat 2000. Można było wiele zrobić z ograniczeniami sprzętowymi tamtych czasów, porównując je z nowoczesnymi turowymi grami taktycznymi, takimi jak XCOM2 I Godło ognia: trzy domyŁatwo zrozumieć, dlaczego jest to takie proste na pierwszy rzut oka.

Zbierzcie się wokół stołu wojennego

Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp Zawiera pełne kampanie obu zaawansowane wojny I Advanced Warfare 2: Powstanie czarnej dziury. Chociaż blokuje Zaawansowane wojny 2 Kampania domyślnie wyłączona Przejście oryginału to świetny sposób na ponowne zapoznanie się z jego systemami. Pierwsza trzecia część kampanii gry poświęcona jest na zapoznanie się ze wszystkimi systemami, mechanikami i typami jednostek. Kiedy w końcu zmierzysz się z siłami Żółtej Komety i ich przywódcy Kanbei, koła treningowe szybko się uruchomią i poza obszernymi informacjami na górze scenariusza, pozostaje ci tylko opracować strategię. Obie kampanie mają poziom trudności Normalny lub Klasyczny, a klasyczne scenariusze umieszczają na planszy więcej jednostek niż zwykle, wprowadzając wiele złożonych czynników i zwiększając stawkę z każdym wykonanym ruchem. Sporadyczne trudności zostały nieco zmodyfikowane w stosunku do oryginału — niektóre misje dodają dodatkową jednostkę do twoich sił, podczas gdy inne usuwają istniejącego wcześniej wroga — w sposób, który pozwala im trochę odetchnąć, ale nadal stanowi wyzwanie dla nowych gier taktycznych. Dla starych szefów, którzy czują się staromodną korporacją, Swobodny jest tam, gdzie jest.

Ale wyświetleń jest więcej niż tylko kampania. Wieloletni fani pamiętają, że wersje GBA miały lokalny tryb rywalizacji dla wielu graczy i tutaj wracają. To ma sens! Switch to idealny system do gry i takiego ustawienia. Możesz także walczyć z komputerem, dostosowując jego poziom inteligencji do swoich upodobań. Doceniam nadejście trybu potyczki — czasami chcesz po prostu uderzyć w komputer i poczuć się naprawdę sprytnie, a czasem chcesz sparować. Łatwo byłoby porzucić taki tryb, aby zrobić miejsce dla trybu online dla wielu graczy, ale nadal istnieje i jestem mu wdzięczny. Online dla wielu graczy Do Pokaż się jednak, na wypadek gdyby Twoi znajomi byli trochę za daleko od spotkania twarzą w twarz na kanapie, a w tym okresie sprawdzało się to dobrze. Zaletą grania w turową grę strategiczną online jest to, że najczęściej, nawet jeśli tak jest On był w tyle, możesz nie wiedzieć. Tryb wieloosobowy online pozwala trzem znajomym walczyć na tej samej mapie z czwartą armią CPU na pokładzie.

READ  Badanie sugeruje, że iPhone 15 ze złączem USB-C może skusić niektórych właścicieli Androida do zmiany

Powraca również Craft Room, tryb, który pozwala graczom tworzyć własne mapy i wyzwania. Ze wszystkich zaawansowane wojny„Małe anachronizmy, to utkwiło mi w pamięci jako relikt z 2001 roku. Każda gra strategiczna w tamtych czasach była uruchamiana z edytorem map. Po prostu tak się robiło. W ten sposób stworzyłem wtedy społeczność online – Dałeś graczom narzędzia do tworzenia własnych rzeczy, a dzięki temu Twoja gra prawdopodobnie zacznie żyć własnym życiem. Po prostu zapytaj Blizzarda i zobacz, jak Riot je modny lunch dzięki niestandardowym 3 puszki zwany trybem Świt starożytnych.

Końcowe przemyślenia

Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp to udana rewitalizacja pary ukochanych klasyków z początku roku 2000. Rozumie, że podstawowa rozgrywka była i nadal jest mocna, i wprowadza kilka zmian, aby pomóc jej kontynuować. Zamiast tego poświęca dużo czasu i energii na ulepszanie oprawy wizualnej, umieszczając potężne modele i animacje w już i tak wyjątkowo wyglądającej grze. Pełne uznanie dla Wayforward za to, że wiedział, czego dotykać, a co puszczać. Taktyka jest tak mocna jak zawsze, a pakiet dla wielu graczy pozostaje solidnym bonusem. Są mniej więcej takie, jak je pamiętasz.

Nawet po 20 latach prawdziwych historycznych wiatrów zmieniających jego kontury, należy to ponownie rozważyć Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp To była zabawa. To była okazja, aby powrócić do serii, którą kochałem od lat, ale myślałem, że już nigdy więcej o niej nie napiszę. Chociaż często radosna nieznajomość krwawych kosztów konfliktu budzi zdziwienie w 2023 roku, to jednak jest to klejnot w koronie dowcipu, a teraz także w Wayforward.