Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

AI, Shopify Deal, Starline Prototype

Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, przemawia na konferencji Google I / O 20201.

Google

Google We wtorek ogłosiła mnóstwo aktualizacji produktów deweloperskich w swoim pierwszym wydarzeniu Google I / O od 2019 roku.

Chociaż Google zarabia większość swoich pieniędzy na Reklama, Coroczne wydarzenie to sposób na ożywienie ekosystemu programistów dzięki aktualizacjom obejmującym zarówno oprogramowanie i sztuczną inteligencję, jak i funkcje zakupów. Firma anulowany Ubiegłoroczna coroczna konferencja deweloperów w związku z pandemią Covid-19. Tegoroczna impreza była w większości wirtualna, z nielicznymi osobistymi uczestnikami w siedzibie firmy w Mountain View w Kalifornii.

Oto krótkie podsumowanie niektórych z bardziej interesujących zapowiedzi z dzisiejszego wydarzenia:

sprzęt komputerowy

Tegoroczne wydarzenie było bardzo lekkie w zapowiedziach urządzeń – telefony Pixel czy głośniki domowe nie zostały jeszcze wykryte ani zaktualizowane. Jednak zapowiedział pewne aktualizacje istniejących produktów.

W szczególności Google powiedział, że ma teraz 3 miliardy aktywnych urządzeń z Androidem, które na całym świecie są bardzo zaawansowane jabłkojest Roszczenie Od 1 miliarda iPhone’ów. Jednak urządzenia z Androidem różnią się znacznie pod względem platformy, na której działają, przy czym niektóre polegają tylko na kodzie źródłowym typu open source, podczas gdy inne polegają na niestandardowych aplikacjach i skórkach wydanych przez producentów urządzeń i operatorów.

Firma ogłosiła najnowszą aktualizację systemu operacyjnego o nazwie Android 12, która skraca czas procesora serwera o 22%, co w zasadzie oznacza „wszystko staje się szybsze” – powiedział Samir Samat, wiceprezes Google ds. Androida i Google Play.

Kierownictwo Google powiedziało, że łączy Wear, platformę oprogramowania Google do noszenia na ciele, z oprogramowaniem Tizen firmy Samsung. Jego celem będzie uproszczenie systemu operacyjnego smartwatch dla platformy Android, a także skrócenie czasu ładowania i wydłużenie żywotności baterii.

Firma poinformowała również, że jeszcze w tym roku wprowadzi aplikację YouTube Music na Wear OS.

Dyrektor generalny Fitbit, James Park, powiedział, że Google Wear będzie zawierał popularne funkcje Fitbit, takie jak śledzenie postępów zdrowotnych z planami na więcej. Firma macierzysta Google Alphabet wreszcie tu jest Zamknięte Przejęcie firmy zajmującej się monitorowaniem kondycji o wartości 2,1 miliarda dolarów w styczniu po tym, jak podpisanie proponowanej umowy zajęło organom regulacyjnym ponad rok.

– powiedział Park, odnosząc się do celu Google Miejsce Obliczenia we wszystkich przestrzeniach.

zakupy

Firma ogłosiła pewne aktualizacje w swoim napędzie e-commerce, ponieważ ma na celu rywalizację z Amazon.

Firma ogłosiła głęboką współpracę z Shopify, Pozwalając ponad milionowi sprzedawców firmy na łatwiejsze znajdowanie ich produktów w wyszukiwarce Google i gdziekolwiek indziej. Pozwoliłoby to na pojawienie się Shopify w wyszukiwarce Google, Mapach, Obiektywu, Zdjęciach i YouTube „za pomocą zaledwie kilku kliknięć”. Zapasy Shopify Pojąć Do 4% w wiadomościach.

Osobno firma Reklamować Inne ulepszenia funkcji handlu elektronicznego: na przykład przeglądarka Google Chrome będzie stale wyświetlać koszyki na zakupy, gdy ludzie otwierają nowe karty, aby mogli wrócić do zakupów po wykonaniu innych czynności.

Technologia współpracy

Firma Google ogłosiła również pewne aktualizacje ułatwiające współpracę w ramach produktów Workplace. Przemysł, który obejmuje również Microsoft Różnica, Zbliżenie I luźny, Zaobserwowano wzrost użycia podczas epidemii.

Nowa funkcja w obszarze roboczym o nazwie Inteligentna ściereczka Umożliwi to oznaczanie innych użytkowników w Dokumentach i połączeniach za pośrednictwem platformy wideo Google Meet bezpośrednio z dokumentu, arkusza kalkulacyjnego lub slajdu.

Firma zaprezentowała również wczesny projekt badawczy o nazwie Projekt Starline Tworzy hologram osoby, którego można używać w rozmowach podczas spotkania. Wygląda jak jakiś plik Hologram rozmowa.

Dyrektor generalny, Sundar Pichai, podkreślił, że Projekt Starline jest wciąż w powijakach, ale niektórzy pracownicy testują go w ramach współpracy między różnymi ośrodkami podczas pandemii. Planuje wdrożenia próbne z partnerami instytucjonalnymi jeszcze w tym roku.

Sztuczna inteligencja

Google jest znane ze swojej technologii sztucznej inteligencji, która napędza jej produkty, od wyszukiwania po samojezdne samochody. Szefowie powiedzieli, że we wtorek robi się mądrzej.

Pichai zaprezentował LaMDA, przełom w przetwarzaniu języka naturalnego, który ma na celu uczynienie rozmów i wyszukiwań bardziej naturalnymi dzięki możliwości odpowiadania na bardziej otwarte pytania. Pichai podał przykład osoby prowadzącej rozmowę z Plutonem, która udzieliła odpowiedzi na pytania użytkowników na ten temat.

Kierownictwo ogłosiło również „znormalizowany model wielozadaniowy”, który nazywa MUM, który, jak twierdzą, jest 1000 razy silniejszy niż Burt Szablon obsługujący wyszukiwarkę Google. Pobierając dane z tekstu, obrazów i filmów, MUM ma odpowiadać na złożone pytania o to, czego użytkownik może potrzebować, na przykład na określonej wysokości w górach. Fuji.

Google ogłosił również pierwszy z nich Kampus Dedykowany do obliczeń kwantowych. Kampus Quantum AI w Santa Barbara w Kalifornii obejmuje własne centrum danych, laboratoria badawcze i fabrykę chipów procesorów kwantowych. „Te nowe możliwości obliczeniowe pomogą przyspieszyć odkrywanie lepszych baterii, energooszczędnych nawozów, leków celowanych, a także ulepszonych ulepszeń, nowych architektur sztucznej inteligencji i nie tylko” – mówi firma.

Przemawiając na swojej pierwszej konferencji Google I / O, dyrektor ds. Zdrowia w Google Karen DeSalvo, była urzędniczka administracji Obamy, Przystąp Firma w 2019 roku, że firma pomaga w tworzeniu pliku Urządzenie Wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania chorób skóry. Po tym, jak użytkownicy prześlą trzy różne zdjęcia problemów ze skórą, włosami lub paznokciami i odpowiedzą na kilka pytań, przedstawią diagnozę potencjalnych chorób skóry wraz z pewnymi informacjami na ich temat.

DeSalvo powiedział, że produkt będzie dostępny w przeglądarkach internetowych i będzie obejmował 288 schorzeń, w tym 90% najczęściej wyszukiwanych pytań dermatologicznych w Google. Stwierdził, że pod koniec roku będzie dostępny jako pierwszy dla konsumentów w Unii Europejskiej.

READ  Google Pixel 8, Pixel 8 Pro i Pixel Watch 2: ceny, dane techniczne i kup online