Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

AirTagi Apple mają nową, inteligentną funkcję przeciwdziałającą prześladowaniu

Wszyscy wiedzieli, że nadciągają AirTags Apple, ale teraz dotarły Oficjalnie ogłoszoneMamy lepsze pojęcie o tym, co mogą zrobić.

AirTags działają bardzo podobnie do Galaxy Smart Tabs lub Tagów Samsunga. Na najbardziej podstawowym poziomie używają bluetooth do wyszukiwania zgubionych przedmiotów, takich jak klucze, portfel lub torba. Jednak poduszki powietrzne torują drogę w określonym obszarze, jednocześnie wykorzystując technologię przeciwdziałającą prześladowaniu.

Jak poduszki powietrzne mogą przeciwstawić się prześladowaniu?

Urządzenia takie jak AirTags i Tiles mają na celu pomóc użytkownikom znaleźć zgubiony przedmiot. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś użył AirTag do śledzenia kogoś, co może spowodować poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Byłoby bardzo łatwo, gdyby ktoś włożył małe urządzenie śledzące do torby osoby, która go śledzi. Aby przeciwdziałać tej potencjalnej sytuacji, Apple opracował technologię ochronną wbudowaną w jego AirTags.

Opisane w Apple Informacja prasowa Nowa funkcja iOS, która umożliwia urządzeniom wykrywanie poduszek powietrznych, które nie znajdują się u ich właściwych właścicieli. Według Apple:

Urządzenia z systemem iOS mogą również wykrywać AirTag, a nie ich właściciela, i powiadamiać użytkownika, jeśli nieznany AirTag podróżuje z nim z jednego miejsca do drugiego w czasie. Nawet jeśli użytkownicy nie mają urządzenia z systemem iOS, AirTag, który został oddzielony od swojego właściciela przez dłuższy czas, wyda sygnał dźwiękowy, gdy zostanie przeniesiony, aby zwrócić na niego uwagę. Jeśli użytkownik wykryje nieznany AirTag, może dotknąć go za pomocą iPhone’a lub urządzenia obsługującego NFC, a instrukcje skierują go do wyłączenia nieznanego AirTag.

Jest to metoda nr 1 w branży i jest to naprawdę sprytny sposób dla Apple, aby ostrzegać użytkowników, jeśli wydaje się, że ktoś ich śledzi w niechciany sposób. Oczekuje się również marek Samsunga Galaxy Wkrótce zaimplementuj podobną funkcję.

READ  Popraw konfigurację swojego domowego biura za pomocą tych 7 narzędzi biurowych

Ta funkcja powinna zostać udostępniona w tym tygodniu wraz z aktualizacją iOS 14.5.

Jak to działa?

Apple AirTags to inny rodzaj trackerów dzięki dostępowi do Find My Network. Jest to ta sama sieć, z której użytkownicy Apple mogą obecnie skorzystać, aby znaleźć zgubiony iPhone, iPad lub AirPods.

Ta sieć Find My służy w zasadzie jako koncentrator dla wszystkich urządzeń Apple obsługujących technologię Bluetooth. Pomaga znaleźć Twoje urządzenia i nie tylko, używając danych z każdego urządzenia z bezpiecznym szyfrowaniem od końca do końca.

Dlatego może być również używany do ostrzegania użytkownika, jeśli urządzenie z nim nie jest jego.

Ta sieć Find My budzi obawy dotyczące prywatności, jednak firma Apple powtórzyła swoje stanowisko w sprawie bezpieczeństwa, stwierdzając:

„Połączenie z siecią Find My jest szyfrowane metodą end-to-end, dzięki czemu tylko właściciel urządzenia może uzyskać dostęp do swoich danych o lokalizacji i nikt, w tym Apple, nie zna tożsamości ani lokalizacji żadnego urządzenia, które pomogło je znaleźć”.

Apple wydało również plik Szczegółowy przewodnik Zawiera szczegółowe informacje, co zrobić, jeśli zostanie powiadomiony, że AirTag nie jest Twój, jedzie razem z Tobą.

Apple AirTags są już dostępne w przedsprzedaży i trafią do sprzedaży 30 kwietnia.