Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Akcja Australii w celu przeciwstawienia się „agresywnym” Chinom.

Akcja Australii w celu przeciwstawienia się „agresywnym” Chinom.

Sekretarz obrony Richard Marlis zapowiedział dalsze wzmacnianie stosunków wojskowych z Filipinami.

Siły zbrojne Australii i Filipin przeprowadziły ataki lądowe, powietrzne i morskie u wybrzeży Morza Południowochińskiego w ramach manewru Samotny.

Sekretarz obrony Richard Marless udał się w piątek do Manili na rozmowy ze swoim filipińskim odpowiednikiem Gilberto Teodoro.

Ogłosił, że ponad 2000 australijskich i filipińskich żołnierzy obronnych przejdzie ćwiczenia w zakresie desantu i ataku powietrznego, podczas gdy dwa okręty australijskiej marynarki wojennej prowadzą dwustronne ćwiczenia z filipińską marynarką wojenną.

Marlis stwierdził, że wskazuje to na „znacznie rosnące stosunki obronne między naszymi obydwoma krajami”.

„Australii można wyrządzić wiele szkód, zanim jakikolwiek potencjalny przeciwnik postawi stopę na naszych wybrzeżach. Utrzymanie porządku opartego na zasadach w Azji Południowo-Wschodniej, ochrona zbiorowego bezpieczeństwa Azji Południowo-Wschodniej, ma kluczowe znaczenie dla ochrony bezpieczeństwa narodowego naszego kraju”. powiedział radiu ABC.

Richard Marls odwiedził także w tym tygodniu personel Australijskich Sił Obronnych w Malezji. zdjęcie: dostarczone.

Malles powiedział, że większość australijskiego handlu odbywa się przez Morze Południowochińskie, a utrzymanie międzynarodowych zasad stanowi „wspólny interes strategiczny z Filipinami”.

„W ramach programu wzmocnionej współpracy obronnej poszerzamy zakres naszej współpracy i kompleksowość naszych działań” – powiedział.

Dodał, że Australia i Filipiny są otwarte na zwiększenie liczby patroli z krajami sąsiadującymi.

Oświadczenie nadeszło w obliczu narastającego sporu dyplomatycznego między Manilą a Pekinem na temat suwerenności na Morzu Południowochińskim.

Dwa okręty australijskiej marynarki wojennej, HMAS Canberra i HMAS ANZAC, przeprowadzą dwustronne ćwiczenia z filipińską marynarką wojenną. NCA NewsWire/Damien Shaw

W sierpniu Filipiny zaczęły publikować zdjęcia i filmy przedstawiające siły chińskie stosujące „agresywną” taktykę przeciwko statkom wojskowym, w tym klip przedstawiający chińską straż przybrzeżną strzelającą z armatek wodnych w stronę filipińskiej łodzi zaopatrzeniowej.

Chiny broniły swojego zachowania, oskarżając Filipiny o „nielegalne dostawy materiałów budowlanych”.

READ  Disney pozwał gubernatora Florydy Rona DeAntisa

Anthony Albanese będzie pierwszym premierem, który od ponad 20 lat odwiedzi Filipiny, udając się we wrześniu na spotkanie z prezydentem kraju.

Bardziej formalne rozmowy odbędą się w Australii w 2024 r.