Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Akcje Xiaomi rosną w związku ze spadkiem wartości Apple w Chinach i wprowadzaniem na rynek pojazdów elektrycznych Przez Investing.com

Akcje Xiaomi rosną w związku ze spadkiem wartości Apple w Chinach i wprowadzaniem na rynek pojazdów elektrycznych Przez Investing.com

©Reuters.

Od czerwca kapitalizacja rynkowa Xiaomi (OTC:) wzrosła o 20 miliardów dolarów, a jej udziały w indeksie technologicznym wzrosły o ponad 60%. Wzrost ten nastąpił wraz z konkurentem Apple (NASDAQ:). Grozi mu spadek sprzedaży w Chinach, a Xiaomi wkracza na samochody elektryczne i zaawansowane technologie.

Sukces firmy przypisuje się wielu czynnikom, w tym dobrym wynikom najnowszej serii telefonów i silnej obecności na rynkach zagranicznych. Seria Xiaomi 14, wyposażona w zaawansowaną technologię aparatu i napędzana najnowszym procesorem firmy Qualcomm (NASDAQ:) Inc., spotkała się z entuzjazmem i zebrała ponad milion zamówień.

Strategiczna ekspansja Xiaomi w kierunku pojazdów elektrycznych (EV) i sztucznej inteligencji rzeczy (AIoT) również przyczyniła się do niedawnego wzrostu zapasów. Pozytywną dynamikę dodatkowo wspiera znaczna wartość brutto towarów osiągnięta podczas wydarzenia z okazji Dnia Singla, która osiągnęła „historyczny maksimum”, a także dobre wyniki za trzeci kwartał, które dały Xiaomi przewagę nad rywalami Oppo i Vivo.

W niedzielę analitycy branżowi podkreślili potencjał dalszych wzrostów akcji wynikający z postępu Xiaomi w zakresie pojazdów elektrycznych i sztucznej inteligencji rzeczy. Ponadto firmy z Wall Street, takie jak JPMorgan Chase & Co. (NYSE:), Morgana Stanleya (NYSE:), Citigroup spodziewa się w przyszłym roku odbicia na chińskim rynku smartfonów, napędzanego innowacyjnymi produktami krajowymi i odbiciem popytu konsumenckiego.

JPMorgan niedawno zaktualizował Xiaomi do „nadwagi”, sygnalizując zaufanie do trajektorii firmy. To poparcie pojawia się w czasie, gdy firma Huawei Technologies również trafia na pierwsze strony gazet, wprowadzając na rynek telefon Mate 60 Pro wyposażony w unikalną funkcję aparatu, co wskazuje na konkurencyjny krajobraz dla producentów smartfonów w Chinach.

Artykuł ten powstał dzięki sile sztucznej inteligencji i został zrecenzowany przez redaktora. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszymi warunkami.