Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ewolucja TwinCAT

Ewolucja TwinCAT

Popularny pakiet oprogramowania TwinCAT, mający prawie 30 lat, został pierwotnie opracowany przez firmę Beckhoff Automation w odpowiedzi na zmieniające się wymagania rynku i od jego powstania przeszedł długą drogę.

Firma Beckhoff Automation została założona w 1980 roku, kiedy fizyk jądrowy Hans Beckhoff rozpoczął budowę szaf sterowniczych dla klientów firmy zajmującej się instalacjami elektrycznymi swoich rodziców.

Od skromnych początków jako jednoosobowa firma działająca na małej powierzchni magazynowej, Beckhoff Automation stała się liderem w tworzeniu systemów automatyzacji usprawniających procesy produkcyjne.

„W 1986 roku wyprodukowaliśmy pierwszy system sterowania oparty na komputerze PC, a w 1996 roku wprowadzono na rynek pierwszą komercyjną wersję TwinCAT” – powiedziała Supriya Sohali, menedżer kategorii komunikacji w Beckhoff Automation.

„Patrząc wstecz, niewiarygodne jest, jak instrumentalna była ta innowacja w kształtowaniu branży, którą znamy dzisiaj”.

TwinCAT to zintegrowane środowisko programistyczne służące do przekształcenia prawie dowolnego systemu komputerowego w rozwiązanie sterujące w czasie rzeczywistym przy użyciu wielu systemów operacyjnych PLC, NC, CNC i zrobotyzowanych.

Chociaż obecnie przekazanie kontroli przemysłowej komputerowi osobistemu może wydawać się oczywiste, jest to możliwe dzięki innowacjom takim jak TwinCAT.

„Nasz program jako jeden z pierwszych wykorzystywał komputer z systemem Windows jako system operacyjny” – podkreśla Supriya.

TwinCAT 3 na targach APPEX 2024

Teraz, w trzeciej generacji, APPEX 2024 (dawniej AUSPACK) jest idealną wystawą do zaprezentowania TwinCAT 3 (najnowszej generacji technologii TwinCAT).

Firma Beckhoff Automation będzie obecna na tej wiodącej w branży wystawie, która odbędzie się w dniach 12–15 marca 2024 r. w Melbourne.

„TwinCAT 3 umożliwia bezproblemową integrację uczenia maszynowego, wizji, przetwarzania brzegowego i łączności w chmurze – umożliwiając wdrażanie modułów użytkownika w czasie rzeczywistym. APPEX to idealna platforma do zademonstrowania korzyści TwinCAT 3 sektorom pakowania i przetwarzania. ”

TwinCAT 3 sprawia, że ​​konwergencja IT i OT staje się rzeczywistością. Spełnia podstawowe zasady otwartego, wysoce skalowalnego systemu sterowania i zapewnia kilka kluczowych zalet, w tym możliwość tworzenia, kompilowania i debugowania kodu w dowolnym miejscu, bez potrzeby używania sprzętu. Umożliwia weryfikację koncepcji przed zaangażowaniem zasobów i oferuje szeroką gamę opcji interfejsu – a wszystko to w opłacalnej cenie z bezpłatną licencją programistyczną.

READ  Prezenty świąteczne na ostatnią chwilę dla posiadaczy PS5 i Xbox, których nigdy nie zabraknie

Istnieją również dodatkowe innowacje w oprogramowaniu TwinCAT – w tym funkcje specyficzne dla branży (takie jak przetwarzanie tworzyw sztucznych), a także zaawansowane funkcje interfejsu TwinCAT HMI. Sterowniki Beckhoff są wyposażone w wiele otwartych interfejsów i łatwo komunikują się z urządzeniami innych producentów za pośrednictwem sieci Ethernet/IP, Profinet, ModbusTCP lub OPC-UA, żeby wymienić tylko kilka.

„Nie możemy się doczekać zademonstrowania TwinCAT 3 na targach APPEX – ma on ogromne zalety i jesteśmy bardzo dumni, że możemy wprowadzić tę rewolucyjną technologię na rynek” – podsumowała.