Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aktualizacja Apple dla użytkowników iPhone’a zawiera ważne nowe funkcje

Aktualizacja Apple dla użytkowników iPhone’a zawiera ważne nowe funkcje

Poniżej aktualizacja z 29 marca. Ten post został opublikowany po raz pierwszy 27 marca 2023 r.

Apple zawsze wydaje aktualizacje iPhone’a we wtorki, ale ta nowa wersja pojawiła się dzień wcześniej. To duża aktualizacja z kilkoma zwykłymi nowymi funkcjami i poprawkami błędów. To wszystko, co musisz wiedzieć.

Więcej z ForbesaNagle ujawniono konferencję Apple WWDC 2023: kluczowy rok i zaskakujący obraz

Aktualizacja z 29 marca. Cóż, to było szybkie. Zaledwie dzień po upublicznieniu iOS 16.4 firma Apple przedstawiła programistom pierwszą wersję beta następującego oprogramowania. Mój kolega z Forbes, Gordon Kelly, prawidłowo odgadł, że nadchodzi iOS 16.5, ale szybkość pierwszej bety mogła go zaskoczyć, az pewnością zaskoczyła mnie.

Oczywiście nadal istnieją pewne godne uwagi funkcje iOS 16, takie jak konto oszczędnościowe Apple Card, CarPlay nowej generacji, dedykowany tryb ułatwień dostępu i weryfikacja klucza połączenia dla iMessage.

Oto, co wiemy do tej pory o iOS 16.5 — i pamiętajcie, że to wczesne dni, godziny.

Włącz nagrywanie ekranu przez Siri Jest to przydatna funkcja w pierwszej wersji beta. Mogłeś już poprosić Siri o zrobienie zrzutu ekranu, ale teraz będziesz mógł powiedzieć: „Hej, Siri, zacznij nagrywać swój ekran”. Jest to funkcja ułatwień dostępu, ale, jak to często bywa w przypadku Apple, przyniesie korzyści wszystkim.

Przejdź do wiadomości Apple Kiedy nadejdzie iOS 16.5, przyniesie to zgrabną zmianę interfejsu, z której wielu się ucieszy. W aplikacji Apple News pojawi się nowa karta poświęcona Moim sportom, funkcja, która już tam jest, dzięki której możesz łatwo nadążać za wiadomościami ze swoich ulubionych drużyn, uzyskiwać wyniki na żywo, przeglądać harmonogramy i nie tylko. Dodanie nowej karty znacznie ułatwia nawigację.

Obraz w obrazie transmisji sportowych Chwila, to właściwie cztery zdjęcia na raz. Jak zauważył deweloper Steve’a MoseraPoczątkowe odniesienia do kodu w iOS 16.5 odnoszą się do siatki sportowej z wieloma wyświetlaczami „z obsługą do 4 strumieni”. To cztery strumienie naraz.

Pamiętajmy też, że może być coś przed nadejściem iOS 16.5, na przykład iOS 16.4.1, jeśli pojawi się błąd, który należy na przykład zmiażdżyć.


Zaktualizowano 28 marca.

Jeśli masz iPhone’a starszego niż wymienione tutaj, Apple wydało również iOS 15.7.4, który działa z wieloma telefonami.

Teraz pojawia się więcej szczegółów na temat zawartości nowej wersji. Istnieje ponad 30 poprawek bezpieczeństwa, co jest ogromną liczbą w przypadku jednej aktualizacji. Jak zaznacza Kate O’Flaherty, żaden z błędów naprawionych w iOS 16.4 nie został jeszcze wykorzystany, co jest pocieszające. Możesz przeczytać pełne szczegóły analizy Kate dotyczącej aktualizacji Tutaj.

Inne nowe funkcje, o których nie wspomniano w poniższym poście, obejmują obsługę VoiceOver dla Map w aplikacji Pogoda. Apple obsługuje osoby z potrzebami ułatwień dostępu, więc ta aktualizacja ma sens, ponieważ pozwala wszystkim użytkownikom korzystać z map, które teraz zawiera Weather.

Idzie to w parze z wymienionym poniżej ustawieniem dostępności, które automatycznie przyciemnia wideo, gdy telefon wykryje błyski światła i efekty stroboskopowe.

Warto zaznaczyć, że ta wersja jest prawdopodobnie jedną z ostatnich wersji iOS 16. Fokus przesunie się na iOS 17, Właśnie ujawnione przez Applena tegorocznej konferencji Worldwide Developers Conference w Cupertino.


Które iPhone’y obsługują system iOS 16.4?

Apple iOS 16.4 działa na wszystkich iPhone’ach począwszy od iPhone’a 8, a ta aktualizacja zawiera odpowiednie funkcje dla wszystkich tych telefonów.

READ  Podobno Nintendo planuje przyspieszyć produkcję Switcha w 2023 roku

Jak to zdobyć

Aktualizacja jest łatwa: otwórz aplikację Ustawienia na urządzeniu i wybierz Ogólne, a następnie Aktualizacja oprogramowania. Następnie wybierz Pobierz i zainstaluj, a wszystko ułoży się dość szybko — na moim iPhonie 14 Pro Max plik miał niecałe 2 GB.

Co jest w wydaniu

Zawsze lubię, kiedy Apple wypuszcza Nowe emotikony. W tej aktualizacji jest 21 nowych graczy i możesz dowiedzieć się prawdy o każdym z nich tutaj. Emoji zawiera nową buźkę – dobrze narysowaną, kiwającą się twarz, na którą trudno patrzeć zbyt długo. Jest też uroczy jeleń, figlarna gęś, a także inne zwierzęta, takie jak kos, meduza i osioł. Inne nowe dodatki to serca w różnych kolorach i gwizdki.

Więcej z ForbesaAktualizacja Apple iOS 16.4 iPhone zawiera 21 fajnych emotikonów, w tym 1 Real Shocker

the książki Aplikacja widzi mile widziany powrót animacji przewracania stron, której brakowało w akcji od zeszłej jesieni. Teraz powraca, aby zapewnić czytnikowi cyfrowemu prawdziwy dotyk książki.

Jeśli używałeś go wcześniej programista wersji beta Wersje iOS, będziesz wiedział, że można pobrać wersję beta nawet bez płacenia opłaty programistycznej, o ile jesteś w stanie zdobyć profil konfiguracji. Od teraz będziesz musiał wydawać 99 USD rocznie, jeśli chcesz oprogramowanie Apple, gdy jest ono przeznaczone tylko dla oczu programistów.

Ta aktualizacja oferuje Powiadomienia aplikacji internetowych gdy dodasz je do ekranu głównego. Wykrywanie uszkodzeńjedna z godnych uwagi funkcji najnowszych iPhone’ów, została ulepszona, prawdopodobnie w celu zmniejszenia liczby fałszywych alertów. Zduplikowane zdjęcia W Apple Zdjęcia już przetworzone, ale teraz można również zauważyć zdjęcia i filmy pojawiające się dwukrotnie w udostępnionej bibliotece zdjęć iCloud.

Izolacja akustyczna rozmów telefonicznych Twój głos może być teraz traktowany priorytetowo, a hałas otoczenia blokowany. Istnieje poprawka dla problemu gdzie Zapytaj o zakup Żądania od dzieci nie pojawiają się na sparowanym urządzeniu ich rodziców. problem z niektórymi Termostaty przestają reagować została podjęta. Ponadto pojawiła się aktualizacja dot Ustawienie ułatwień dostępu Automatycznie przyciemnia wideo po wykryciu błysków światła.

READ  Apple Arcade dodało właśnie dwie świetne gry mobilne

Śledź informacje o wersji Apple:

Ta aktualizacja zawiera następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • Na klawiaturze emoji dostępnych jest teraz 21 nowych emotikonów, w tym zwierząt, gestów dłoni i obiektów
  • Do ekranu głównego dodano powiadomienia aplikacji internetowej
  • Funkcja izolacji dźwiękowej podczas rozmów telefonicznych nadaje priorytet Twojemu głosowi i blokuje hałas otoczenia
  • Duplikat albumu w Zdjęciach rozszerza obsługę wykrywania zduplikowanych zdjęć i filmów w udostępnionej bibliotece zdjęć iCloud
  • Obsługa VoiceOver dla Map w aplikacji Pogoda
  • Ustawienie ułatwień dostępu, które automatycznie przyciemnia wideo po wykryciu błysków światła lub efektów stroboskopowych
  • Wyszukiwanie wizualne jest teraz dostępne w Republice Południowej Afryki
  • Rozwiązuje problem, w wyniku którego żądania Poproś o zakup od dzieci mogły nie pojawiać się na urządzeniu rodzica
  • Rozwiązuje problemy, które mogą powodować, że termostaty kompatybilne z Matter przestają reagować po sparowaniu z Apple Home
  • Ulepszenia wykrywania awarii w modelach iPhone 14 i iPhone 14 Pro

Niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Aby uzyskać informacje na temat zawartości zabezpieczeń aktualizacji oprogramowania Apple, odwiedź tę witrynę: support.apple.com/kb/HT201222

READ  Australijska gra FPS ze świetną nową funkcją dla niesłyszących graczy