Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aktualizacje wiadomości z Australii Covid: Victoria rejestruje 76 nowych spraw krajowych; Opieka zdrowotna pod presją, gdy NSW przygotowuje się do skoku w przypadkach – sąsiedztwo | Wiadomości z Australii

Być może słyszeliście ostatnio komentarze ze wschodnich stanów na temat Australii Zachodniej i krajowego planu przejścia na pandemię.

Jak już wielokrotnie mówiłem: Australia Zachodnia usunie nasze monitorowane granice z innymi stanami w przyszłości, kiedy będzie to bezpieczne i zgodnie z zaleceniami zdrowotnymi i planem krajowym..

Niektórzy chcą, abyśmy usunęli nasze kontrole graniczne Sydnej Gdy tylko 70% dorosłych jest zaszczepionych (co stanowi tylko 56% całej populacji).

Celowe wpuszczenie wirusa oznacza, że ​​umrzemy setkom ludzi, będziemy musieli przywrócić nasze swobody wewnętrzne, nałożyć ograniczenia i zamknąć dużą część naszej gospodarki. Nie chcę tego robić.

Nie chcę, aby ludzie umierali w domach opieki, wioskach opieki, ośrodkach dla niepełnosprawnych czy szpitalach.

Nie chcę przywracać ścisłych ograniczeń dla lokalnych firm.To dziwne, że rząd Wspólnoty Narodów nadal się o to kłóci – żeby było jasne, usunięcie wszelkich ograniczeń w podróżowaniu, krajowych lub międzynarodowych, nie jest częścią 70-80% planu narodowego.

Kiedy będzie to bezpieczne, otworzymy granice – kiedy zdecydowana większość naszej populacji zostanie zaszczepiona.

Dojdziemy tam – różnica może być tylko kilka miesięcy – ale w międzyczasie warto starać się utrzymać Covid tak długo, jak to możliwe, abyśmy mogli zaszczepić jak najwięcej osób.

Ostatecznie są to późniejsze wydania. Teraz, w sierpniu, należy skupić się na radzeniu sobie z kryzysem w Nowa Południowa Walia.

Rząd Wspólnoty Narodów powinien być bardziej zainteresowany kontrolowaniem obecnej sytuacji i próbą oszczędzenia reszcie kraju losu, który spotkał Nową Południową Walię.

Nie jest to dobrze nagłośnione, ale Australia Zachodnia pożycza swoje zasoby, aby pomóc w odpowiedzi na zdrowie NSW. Nasze narzędzia do śledzenia kontaktów są w pełni skoncentrowane na sytuacji na Wschodzie i wysłaliśmy 250 000 masek N95, a także personel medyczny zachodniej Australii pomagający w regionalnym NSW.

READ  Fizycy opracowali obwód nadprzewodzący, o którym zawsze myśleli, że jest niemożliwy

Prawda jest taka, QueenslandAustralia Południowa, Tasmania, Australia Zachodnia i Terytorium Północne mają się obecnie dobrze.

Nie mieszkamy w jaskiniach – mamy jedne z najbardziej wolnych, otwartych i ekscytujących społeczności na świecie – i chcemy, aby tak pozostało, podczas gdy nasze populacje są szczepione.

Pomysł, że przedwcześnie zdecydujemy się na celowe zaimportowanie wirusa i zamknięcie części przemysłu wydobywczego, jest całkowicie szalony.

Na razie najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest zaszczepienie jak największej liczby osób. Jeśli to czytasz, a jeszcze tego nie zrobiłeś – zrób swoją część i umów się na wizytę już dziś.