Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Alarm w Chinach, gdy założyciel Huawei ostrzega przed „bolesną” następną dekadą

Alarm w Chinach, gdy założyciel Huawei ostrzega przed „bolesną” następną dekadą

Założyciel firmy technologicznej Huawei wywołał w Chinach zaniepokojenie po ostrzeżeniu przed „bardzo bolesną” dekadą nadchodzącą.

Spodziewał się, że Chiny ucierpią z powodu trudnych warunków rynkowych i zwrócił uwagę, że zachodnie sankcje zagrażają istnieniu bloku.

Według lokalnych mediów założyciel i dyrektor generalny chińskiej firmy telefonicznej, Ren Zhengfei, wysłał pracownikom tępe notatkę na początku tego tygodnia.

W liście Zhengfei ostrzegł, że Huawei po prostu stara się przetrwać, koncentrując się na przepływach pieniężnych i zyskach, a ekspansja i wzrost nie są już priorytetem.

„Następna dekada będzie bardzo bolesnym okresem historycznym, ponieważ światowa gospodarka nadal się pogarsza” – powiedział Ren w przecieku wiadomości.

„Huawei powinien obniżyć wszelkie nadmiernie optymistyczne oczekiwania na przyszłość i do 2023, a nawet 2025 powinniśmy uczynić przetrwanie najważniejszą zasadą przewodnią, nie tylko przetrwanie, ale także utrzymanie jakości”.

Podobno dodał też, że nie jest jasne, czy Huawei może „zhakować” okres finansowy 2023-2024.

Pan Ren również częściowo obwiniał za walkę Huawei kraje zachodnie, w tym Australię, odnosząc się w swoim liście do „trwającej blokady”.

Australia była Pierwszy kraj zakazujący produktów Huawei w 2018 r. ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym. Inne kraje zachodnie poszły w ich ślady, w tym Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia i Wielka Brytania. W maju tego roku Kanada zrobiła to samo.

Zjednoczone państwo Zakaz nałożony przez byłego prezydenta Donalda Trumpa w 2019 roku Było to szczególnie uciążliwe dla operatora, ponieważ uniemożliwiało klientom Huawei korzystanie z głównych aplikacji Google, takich jak Gmail, Mapy i YouTube na swoich telefonach.

„W przeszłości przyjęliśmy ideał globalizacji i dążyliśmy do służenia całej ludzkości, więc jaki jest nasz przykład teraz?” Pan Ren kontynuował, zgodnie z raportami.

„Przetrwaj i zarabiaj jak najmniej pieniędzy. Z tego punktu widzenia musimy dostosować strukturę rynku i zbadać, co można zrobić, a czego należy zrezygnować.”

READ  Oto wznowiony rozkład lotów międzynarodowych Qantas od grudnia 2021 r.

Prezes wskazał również, że niektóre działy firmy mogą się zmniejszać.

Podobno po wycieku wiadomości doszło do gwałtownego wzrostu aktywności na chińskich platformach społecznościowych.

100 milionów ludzi udostępniło i skomentowało wiadomości.

Wiele osób obawia się, że ta katastrofa oznacza katastrofę dla całego chińskiego przemysłu technologicznego, ponieważ podobne ostrzeżenie wystosował w zeszłym roku dyrektor naczelny ds. nieruchomości, który zapowiadał pogrążenie się sektora w chaosie.

News.com.au skontaktowało się z Huawei w celu uzyskania dalszych komentarzy.

Linghao Bao, analityk z Trivium China, powiedział The Guardian: „Powodem, dla którego słowa Ren Zhengfei są tak wyjątkowe, jest sposób, w jaki je powiedział. Wydawał się być w panice”.

Profesor Steve Tsang, dyrektor chińskiego Instytutu SOAS, powiedział: „Kiedy ktoś taki jak Ren przyznaje, jak wiele kłopotów może napotkać bohater narodowy, taki jak Huawei w wyniku amerykańskich sankcji, sugeruje to, że zagrożona jest również szersza chińska gospodarka”.

„Ale to, jak to się mówi, jest wyższe niż jego pensja i to do Xi Jinpinga należy decyzja, jak sobie z nim poradzić. Pytanie brzmi, czy Xi będzie miał pragmatyzm i wizję Rena, aby wymyślić coś, co może być tak skuteczne, jak to, co Ren stawia Huawei”.

Gospodarka Chin mocno ucierpiała w tym roku z powodu poważnych ograniczeń dotyczących wirusa Covid, pogarszających się stosunków międzynarodowych, spowolnienia gospodarczego i Kryzys na rynku nieruchomości wywołany upadkiem gigantycznej firmy nieruchomościowej Evergrande.

Huawei opublikował aktualizację swoich półrocznych przychodów na początku tego miesiąca, 12 sierpnia, a wyniki spadły.

Zysk netto za pierwsze półrocze zmniejszył się o ponad połowę od stycznia do czerwca w porównaniu do pierwszego półrocza 2021 roku.

Przychody spadły o 5,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Największy spadek nastąpił w okresie od stycznia do marca.

READ  Polski premier prosi Ukraińca Zełenskiego, aby więcej nie obrażał Polaków

Gigant telekomunikacyjny odnotował zysk netto w wysokości 15,08 miliarda juanów, według Reuters, w porównaniu z 31,39 miliarda juanów w tym samym okresie w 2021 roku.

Przeczytaj powiązane tematy:Chiny