Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Założyciel Huawei budzi niepokój w Chinach, ostrzega przed „bolesną” następną dekadą |  Huawei

Założyciel Huawei budzi niepokój w Chinach, ostrzega przed „bolesną” następną dekadą | Huawei

Założyciel Huawei Przekazał surowe ostrzeżenie dotyczące przyszłości firmy technologicznej, alarmując o szczerości swojej oceny i o tym, co ma na myśli dla małych firm w obliczu problemów gospodarczych Chin i globalnej recesji.

W wewnętrznej notatce, która wyciekła, Ren Zhengfei powiedział pracownikom Huawei, że „wszyscy będą czuć zimno”, a firma musi skupić się na zyskach przekraczających przepływy pieniężne i ekspansję, jeśli ma przetrwać kolejne trzy lata, sugerując dalsze redukcje miejsc pracy i dezinwestycje.

„Następna dekada będzie bardzo bolesnym okresem historycznym, ponieważ światowa gospodarka nadal się pogarsza”, powiedział Ren, odnosząc się do pandemii, wpływu wojny na Ukrainie i „trwającej blokady” przez Stany Zjednoczone na niektóre chińskie firmy. .

„Huawei powinien obniżyć wszelkie nadmiernie optymistyczne oczekiwania na przyszłość i do 2023 lub nawet 2025 roku powinniśmy uczynić przetrwanie najważniejszą zasadą przewodnią, nie tylko przetrwanie, ale także przetrwanie z jakością”.

Chińska gospodarka pod presją Czynniki, w tym ograniczenia epidemiczne, kryzys w branży nieruchomości oraz pogorszenie stosunków międzynarodowych. Oczekuje się, że kraj nie osiągnie w tym roku zakładanego wzrostu gospodarczego na poziomie 5,5%.

Huawei, który jest rutynowo wymieniany jako największa firma w Chinach, zarządza znaczącymi spadkami przychodów i zysków. Przychody spadły o 14% W pierwszych trzech miesiącach 2022 r. marża zysku netto spadła do 4,3% z 11,1% rok wcześniej w okresie trzech miesięcy do marca.

To był gorący punkt napięć między Stanami Zjednoczonymi i Chinami, z Waszyngtonem i innymi zachodnimi odpowiednikami Ogranicz Huawei do swojego rynku Z powodu obaw o bezpieczeństwo narodowe. Firmie zakazano również kupowania niektórych zagranicznych technologii.

„W przeszłości przyjęliśmy ideał globalizacji i dążyliśmy do służenia całej ludzkości, więc jaki jest nasz przykład teraz?” Ren Książki.

„Przetrwaj i zarabiaj jak najmniej pieniędzy. Z tego punktu widzenia musimy dostosować strukturę rynku i zbadać, co można zrobić, a czego należy zrezygnować.”

READ  Tysiące przybywają do Mastodona w ramach tego, co użytkownicy nazywają #TwitterMigration. Czym jest i jak działa „konkurencyjna platforma”?

Notatka Rena stała się wirusowa w chińskich mediach społecznościowych, udostępniona i omówiona przez ponad 100 milionów użytkowników, a niektórzy wyrażali obawy dotyczące tego, co by to oznaczało dla zwykłych ludzi i małych firm, gdyby firma wielkości Huawei wysyłała takie ostrzeżenia.

„Ostatnią osobą, która powiedziała takie rzeczy, był Wang Xi z Funqi, wtedy nieruchomości były zagrożone” – powiedział jeden z komentatorów, odnosząc się do dyrektora generalnego państwowej firmy deweloperskiej.

Wielu obwiniało USA, a jeden z komentatorów powiedział, że ekspansja Huawei „skończyła się nagle pod szaleńczym tłumieniem USA”.

Linghao Bao, analityk w Trivium ChinyPowiedział, że gospodarka światowa jest w złym stanie, a cięcie kosztów w czasie recesji nie jest niczym niezwykłym. „Powodem, dla którego słowa Ren Zhengfei wyróżniały się, był sposób, w jaki je powiedział. Wyglądał, jakby był w panice.”

Poza tym jest teraz politycznie wrażliwy czas. Do XX Zjazdu Partii dzielą nas tylko dwa miesiące. Jak wiecie, wyniki gospodarcze są powiązane z legitymacją partii”.

Profesor Steve Tsang, dyrektor chińskiego Instytutu SOAS, powiedział, że Ren może mówić swobodniej niż inni i powinien być traktowany poważnie.

„Kiedy ktoś taki jak Ren przyznaje, jak wiele kłopotów może napotkać bohater narodowy, taki jak Huawei, w wyniku amerykańskich sankcji, sugeruje to, że zagrożona jest również szersza chińska gospodarka” – powiedział Tsang. „Ale to, jak to się mówi, jest wyższe niż jego pensja i to do Xi Jinpinga należy decyzja, jak sobie z nim poradzić. Pytanie brzmi, czy Xi będzie miał pragmatyzm i wizję Rena, aby wymyślić coś, co może być tak skuteczne, jak to, co Ren stawia Huawei”.

Chiński rząd ogłosił w tym tygodniu dodatkowe 146 miliardów dolarów (123 miliardy funtów) na finansowanie stymulacji i 19 nowych środków mających na celu zaradzenie szkodom gospodarczym spowodowanym przez pandemię i ostry sprzeciw w kraju, a także kryzys w branży deweloperskiej.

Nieoczekiwane przestoje na dużą skalę zakłóciły produkcję fabryczną, łańcuchy dostaw i ogólną działalność gospodarczą, szczególnie wśród małych przedsiębiorstw. Według państwowych mediów sektor prywatny zapewnia jedną trzecią wszystkich miejsc pracy w Chinach i tworzy 90% nowych miejsc pracy w miastach.

Bezrobocie wśród młodzieży osiągnęło w lipcu najwyższy w historii poziom 19,9%, a ogólna stopa bezrobocia w miastach utrzymała się na stosunkowo wysokim poziomie 5,4%. Płatności z tytułu ubezpieczenia na wypadek bezrobocia również osiągnęły rekordowy poziom w czerwcu.

Zhang Ying, dyrektor ds. promocji zatrudnienia w Ministerstwie Zasobów Ludzkich i Ubezpieczeń Społecznych, powiedział w czwartek na konferencji prasowej.

„Niektórzy młodzi poszukujący pracy napotkali nowe trudności”.

Zgłoszone przez Xiaoqian Zhu i agencje