Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Alex Marks: Australijka wywołuje oburzenie po otwarciu restauracji sushi w Nowym Jorku

Alex Marks: Australijka wywołuje oburzenie po otwarciu restauracji sushi w Nowym Jorku

Australijka mieszkająca w Nowym Jorku stała się celem bezlitosnej kampanii znęcania się w Internecie za sprzedaż sushi.

Jej zbrodnia? Ona jest biała.

Alex Marks została okrzyknięta „kolonizatorką” po tym, jak na początku tego miesiąca otworzyła restaurację serwującą sushi w West Village.

Opublikowała na TikToku film pod nazwą Sushi Sheila, w którym wyjaśniła, jak rzuciła pracę jako prawnik korporacyjny, aby zająć się własną małą firmą.

Sushi Counter sprzedaje sushi w „australijskim stylu”, w tym kurczak teriyaki, pikantny tuńczyk, awokado i ogórek za 5 dolarów za bułkę (7,90 dolarów australijskich) lub trzy za 12 dolarów (19 dolarów australijskich).

Jej pozornie nieszkodliwe działanie rozgniewało Erica Riverę, szefa kuchni z Karoliny Północnej, który szybko oskarżył Marksa o przywłaszczenie sobie kultury.

„Ale to „australijskie sushi”. „Daj mi spokój, kolonizatorze” – napisał Rivera.

„Jeśli nie widzisz, co jest przyczyną problemu, to ty jesteś problemem”.

Jego post został szeroko udostępniony, a wojownicy klawiatury zalali Google złymi, jednogwiazdkowymi recenzjami na temat Sushi Counter.

Nękanie w Internecie stało się tak poważne, że pani Marks usunęła swoją aplikację TikTok.

„Ta niespójność i dysonans poznawczy są szalone” – stwierdziła jedna ze zwolenników Rivery, X Queer Latifah.

„[Marks] Czy czuje, że „nie stać jej” na porządne sushi w Nowym Jorku, miejscu z jedną z największych i zdecydowanie najbardziej zróżnicowanych populacji azjatyckich? Zamiast tego sfinansowała własną restaurację sushi. Kolonializm jest białą rzeczą i bardzo przerażający jest widok w czasie rzeczywistym.

„Ostatnią rzeczą, jakiej komukolwiek potrzeba, są blond włosy, a białe Australijki przejmują kuchnię japońską” – napisał jeden z recenzentów, według The Publica.

„Jesteśmy zmęczeni brakiem szacunku, jaki biali ludzie okazują naszej kulturze. Dość”.

Jednak sytuacja szybko odwróciła się przeciwko Riverze i jego wściekłemu tłumowi ludzi w mediach społecznościowych, którzy pracowali nad unieważnieniem odwołania pani Marks, podnosząc jej ocenę w Google do 4,5.

READ  Internet oszalał po wiadomościach o wyborze obsady Królewny Śnieżki.

Wiele osób zauważyło, że australijskie sushi jest tak naprawdę sprzedawane tanio w centrach handlowych w całym kraju.

Komentator polityczny Matt Walsh wypowiedział się w obronie pani Marks w Daily Wire.

„Jako rozsądna osoba nie mogę zrozumieć, jak ktoś mógł wywołać takie emocje w związku z restauracją sushi” – powiedział Walsh.

„Pierwszą i najbardziej oczywistą rzeczą jest to, że ten dysfunkcyjny standard dotyczy tylko białych ludzi i nigdy – i nigdy nie miał – postępować w drugą stronę.

„Nigdy nie usłyszysz o pizzerii bombardowanej negatywnymi komentarzami dlatego, że jest własnością Azjaty, ani o protestach w sprawie burgerowni dlatego, że prowadzi ją Latynoska.

„Z pewnością nigdy nie usłyszysz, jak ktoś mówi czarnemu szefowi kuchni, jakich rodzajów kuchni nie wolno mu gotować ze względu na jego rasę”.

Tymczasem Rivera został nazwany wadliwym ewangelistą po tym, jak wyszło na jaw, że planuje otworzyć własną restaurację serwującą dania kuchni portorykańsko-japońskiej.

Według jego strony na Instagramie sprzedaje swój domowy makaron. Matko Boska!

Z New York Post.