Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amazon Polska inwestuje w rozwój lokalnej gospodarki, cyfryzację i zrównoważony rozwój

Wartość inwestycji Amazona w Polsce rośnie po raz pierwszy od 2012 roku. Niezależna firma doradcza Keystone ustaliła, że ​​Amazon zainwestował dotychczas w Polsce ponad 18,5 mld zł; Pozytywna siła napędowa gospodarki kraju. Obejmuje to koszty kapitałowe (takie jak infrastruktura, centra realizacji, biura korporacyjne i centra rozwoju) oraz koszty operacyjne (takie jak wynagrodzenia i poprawa obsługi klienta). Przede wszystkim misją Amazon jest bycie najbardziej zorientowaną na klienta firmą na Ziemi, najlepszym pracodawcą na Ziemi i najbezpieczniejszym miejscem pracy na Ziemi.

Keystone szacuje, że wpływ inwestycji Amazona na PKB Polski przekracza 20 mld zł. Dyrektor krajowy Amazon Polska, Mourad Taoufiki, mówi: „Inwestycje Amazona w Polsce przynoszą pozytywne, wymierne efekty”. Przyczyniają się do lokalnego zatrudnienia i wspierają przedsiębiorców w rozwoju ich biznesów w Polsce i za granicą. Dzięki nim klienci robiący zakupy na Amazon.pl mają dostęp do 250 milionów produktów w 30 kategoriach. Ponadto nowe inwestycje stymulują współpracę z lokalnymi kontrahentami w całym łańcuchu dostaw, tworząc nowe miejsca pracy w innych sektorach, takich jak logistyka. Tymczasem nasze inwestycje poszły w kierunku stworzenia innowacyjnej i integracyjnej kultury korporacyjnej.

Inwestycje, które tworzą miejsca pracy

Amazon stworzył do tej pory łącznie ponad 70 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w Polsce, w tym pracujących w łańcuchu dostaw wspierającym działalność Amazona oraz polskich małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż za pośrednictwem sklepu, docierając do setek milionów klientów na całym świecie .

Amazon tworzy miejsca pracy w centrach obsługi klienta i swoich centrach rozwoju dla wysokiej klasy profesjonalistów, w tym informatyków, oraz pracowników o różnych umiejętnościach z dziedzin takich jak finanse, zasoby ludzkie i zarządzanie projektami.

„Nasze nowe obiekty, takie jak otwarte we wrześniu 2021 r. Robotics Fulfillment Center w Świebodzinie, tworzą nowoczesne miejsca pracy, które przynoszą korzyści lokalnym społecznościom i stanowią istotny impuls dla regionalnej gospodarki” – mówi Marion Sebesi, dyrektor regionalny CEE. „Nasza sieć centrów logistycznych tworzy miejsca pracy dla początkujących pracowników bez doświadczenia, specjalistycznego wykształcenia i umiejętności, ale także dla profesjonalistów. W Amazon chcemy, aby każdy rozwijał swoją karierę. Dzięki nim wspólnie ułatwiamy życie naszym klientom ”.

READ  Marcorsada Mirga-Toss reprezentująca Polskę w finale w Wenecji

Inwestycje w ochronę marki i współpracę z MŚP

Liczba małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) sprzedających na Amazon znacznie wzrosła w 2021 r.; Około 40% w porównaniu z 2020 r. Tysiące MŚP w Polsce współpracuje z Amazonem, aby zwiększyć zasięg i skalę swojej działalności. W 2021 roku Amazon sprzedał na swoich platformach handlowych ponad 25 milionów produktów (średnio 50 produktów na minutę) w porównaniu z 15 milionami rok wcześniej, a łączna sprzedaż eksportowa osiągnęła 750 milionów euro – wzrost o 25% rok do roku . .

„Bez wątpienia polskie MŚP sprzedające na Amazon są ważną częścią europejskiej przedsiębiorczości – w 2021 roku wyeksportowały towary o wartości ponad 750 mln euro i stworzyły tysiące nowych miejsc pracy” – mówi Mourad Taoufiki. „Lokalne MŚP zapewniają naszym klientom wielką wartość i będziemy nadal ich wspierać, budując społeczność biznesową, która promuje rozwój ich firm i całej gospodarki”.

Według rocznego Amazona Raport bezpieczeństwa marki, liczba aktywnych firm w rejestrze marek Amazona wzrosła do 700 000 w 2021 r., co stanowi wzrost o 40% w stosunku do poprzedniego roku. Jednocześnie liczba zgłoszeń nieuczciwych praktyk zmniejszyła się o 25% rok do roku dzięki skuteczności zautomatyzowanych narzędzi. Dążenie Amazon do wspierania MŚP zaowocowało dostarczaniem przez Amazon zaawansowanych rozwiązań w zakresie ochrony marki i własności intelektualnej, wykrywaniem, zajmowaniem i usuwaniem ponad 3 milionów podrobionych produktów, zapobiegając negatywnym konsekwencjom dla klientów lub odsprzedaży w innym miejscu łańcucha dostaw.

„Dążymy do tego, aby każdy klient Amazon czuł się bezpiecznie podczas zakupów u nas. Nikt nie lubi być oszukiwany, dlatego zapewniamy naszym partnerom handlowym narzędzia ochrony marki oraz edukujemy klientów, zachęcając ich do rozważnych zakupów i wybierania wyłącznie oryginalnych produktów. Dla nas to odpowiedzialna sprawa” – mówi Mourad Taoufiki.

Gliwice Polska Mazon FC 2019

Inwestycje na rzecz zrównoważonego rozwoju

Równolegle z rozwojem swoich produktów, usług i technologii Amazon inwestuje równie dużo w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój. We wrześniu 2022 roku Amazon podpisał jedną z największych umów zakupu energii elektrycznej w Polsce na zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach. Oczekuje się, że elektrownia będzie generować 120 000 megawatów czystej energii rocznie, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu energetycznemu około 57 000 polskich gospodarstw domowych.

READ  Roczne spożycie pomidorów w Polsce jest stabilne

„Dzięki tej inwestycji Amazon wspiera cel polskiego rządu, jakim jest zwiększenie udziału energii odnawialnej w polskim miksie energetycznym do co najmniej 23 proc. do 2030 r.” – mówi Anna Babka, Sustainability CEE Public Policy Manager w Amazon.

Na przykład kolejna znacząca inwestycja w zrównoważony rozwój nastąpiła po uruchomieniu w 2021 r. centrum realizacji robotyki Amazon w Świepodjinie. Na dachu znajduje się instalacja fotowoltaiczna o powierzchni 8600 m² z 3900 panelami słonecznymi i łączną mocą 1,75 kWp. , obiekt jest częściowo zasilany energią odnawialną. Ponadto na parkingu zainstalowano ponad 40 stacji ładowania pojazdów elektrycznych (EV), co oznacza, że ​​można ładować ponad 80 pojazdów elektrycznych jednocześnie. Podobne rozwiązania zostały wdrożone w zakładach Amazona w Łodzi i na Okmianach.

Amazon inwestuje w zrównoważony rozwój, ponieważ przynosi korzyści wszystkim — ziemi, firmom, klientom i społecznościom lokalnym. Dlatego od 2021 roku Amazon stosuje w całej Europie, w tym w Polsce, torby papierowe, koperty i pudełka kartonowe w 100% nadające się do recyklingu, zgodnie z rosnącymi oczekiwaniami klientów w zakresie rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

Amazon.pl wystartował w Polsce

Inwestycje w rozwój nowych usług

Klienci i ich potrzeby są podstawową siłą napędową wszystkich innowacji Amazon. Od momentu powstania Amazon.pl W marcu 2021 roku koncentrujemy się na dostarczaniu klientom jeszcze szerszej gamy produktów w atrakcyjnych cenach i wygodnej, szybkiej dostawie. Przykładem jest subskrypcja Amazon Prime, która oferuje nieograniczoną bezpłatną dostawę do domu lub paczki pocztą milionów produktów, następnego dnia i bez minimalnej wartości zamówienia; Dostęp do rozrywki, w tym popularnych i nagradzanych filmów i programów telewizyjnych, takich jak Amazon Originals, bezpłatnych gier wideo i zawartości gier w Prime Gaming oraz ekskluzywnych ofert Prime. Każdy może wypróbować Prime, rejestrując się na bezpłatny 30-dniowy okres próbny Amazon.pl/prime. Następnie dostępny jest abonament Prime za 49 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie.

READ  Indie ogłosiły silny skład na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie AIBA w Polsce

W 2022 roku Amazon świętował pierwszą rocznicę Amazon.pl uruchomieniem Amazon Super, pierwszym Amazon Prime Day w Polsce, a także uruchomieniem usługi print-on-demand.

„Naszym celem jest zapewnienie doskonałej obsługi, ciągłe doskonalenie wyboru produktów oraz zapewnienie szybkiej i niezawodnej dostawy. Inwestujemy w technologię i pomagamy sprzedawcom rozwijać się i wykorzystywać najnowsze narzędzia e-commerce, wiedząc, jak zaspokoić potrzeby klientów. Razem tworzymy zintegrowaną społeczność, w której każdy element odgrywa ważną rolę” – mówi Mourad Taoufiki.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Amazon Polska blog.