Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ameryka mówi, że kontratak „stale postępuje” – DW – 01.07.2023

Ameryka mówi, że kontratak „stale postępuje” – DW – 01.07.2023

Mark Milley, przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów USA, powiedział, że ukraiński kontratak „postępuje miarowo, celowo przecinając bardzo trudne pola minowe… 500 metrów dziennie, 1000 metrów dziennie, 2000 metrów dziennie, tego typu rzeczy. „coś”.

Powiedział, że nie był zaskoczony, że postęp był wolniejszy niż oczekiwali niektórzy ludzie i komputery.

„Wojna na papierze i prawdziwa wojna są różne. W prawdziwej wojnie giną prawdziwi ludzie. Prawdziwi ludzie na liniach frontu i prawdziwi ludzie w tych pojazdach. Prawdziwe ciała są rozdzierane materiałami wybuchowymi”.

Dodał: „Powiedziałem, że zajmie to sześć, osiem, dziesięć tygodni, będzie bardzo ciężko. Będzie bardzo długo, będzie bardzo krwawo. I nikt nie powinien mieć złudzeń co do cokolwiek z tego”.

W zeszłym tygodniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że kontratak był „wolniejszy, niż byłoby to pożądane”, bez szczegółowego wyjaśnienia.

Ukraina twierdzi, że odzyskała kilka wiosek w operacjach, które wyzwoliły 130 kilometrów kwadratowych (50 mil kwadratowych) na południu, ale to niewielki procent całego terytorium okupowanego przez Rosję.

W piątek Zełenski powiedział, że jego siły posunęły się „we wszystkich kierunkach naszych aktywnych operacji”, podczas gdy Hanna Maliar, wiceminister obrony, powiedziała, że ​​wojsko oceniło postępy jako „zgodne z planem”, a kontratak powinien zostać oceniony przez „dużo zadań wojskowych”.

READ  Plotki o celebrytach: twórcy Deuxmoi pokonują Instagram