Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amerykanka zachorowała na raka skóry po wizycie w salonie kosmetycznym

Zwykła wizyta w salonie paznokci doprowadziła do tego, że Amerykanka zachorowała na raka paznokcia po tym, jak odcięła go podczas manicure.

Grace Garcia odwiedziła nowy salon w listopadzie 2021 r., kiedy jej zwykłe miejsce było zarezerwowane, ale podczas manicure stylistka przecięła skórę na palcu, powodując lekkie krwawienie.

Powiedziała gazecie: „Pocięło mnie, a rana nie była zwykłym skaleczeniem skóry”. Dziś. „To mnie głęboko zraniło i to był jeden z pierwszych przypadków, kiedy mi się to przydarzyło. Robiłem (moje paznokcie) przez lata, lata i lata. Byłem załamany”.

Matka trójki dzieci chciałaby pamiętać, żeby jej stylistka paznokci używała z nią nowego sprzętu.

– Zupełnie tego nie pamiętam – powiedziała. „To zawsze wielka scena, kiedy wyjmują narzędzia, otwierają paczkę, nie pamiętam tego – a muszę”.

Ale nie wiedziała, że ​​rozpieszczanie, którym sama się leczyła przez ostatnie 20 lat, doprowadzi do diagnozy raka.

Rana początkowo się nie zagoiła, pomimo użycia kremu z antybiotykiem, a García dowiedział się później, że stylistka paznokci została zwolniona po powrocie do salonu, aby złożyć skargę.

Potem na jej palcu pojawił się guzek, ciemniejszy niż jej skóra, i chociaż lekarz myślał, że to tylko gwóźdź z napisu, poradził jej, żeby go obserwowała.

W kolejnych miesiącach guz zamienił się w otwartą ranę, a następnie pojawiła się brodawka.

50-latek został wysłany do dermatologa, gdzie wykonano mu biopsję.

Ujawniła szokującą diagnozę raka płaskonabłonkowego – powszechnie występującego raka skóry – ale, co niezwykłe, rak pani Garcii był spowodowany przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV).

Jest to powszechny i ​​zaraźliwy wirus, który może powodować raka i choroby zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet, ale zwykle rozprzestrzenia się poprzez kontakt podczas aktywności seksualnej.

Pani Garcia przeszła operację usunięcia raka z palca, która zakończyła się sukcesem, chociaż będzie musiała chodzić na regularne wizyty kontrolne.

READ  Władze Indii walczące z wybuchem niszczycielskiego koronawirusa utworzyły sieć nad rzeką Ganges w celu zbierania ciał

Dr Teo Slimani, dermatolog z UCLA Health, który postawił diagnozę, powiedział, że widział ten typ raka najczęściej u młodszych pacjentów, z pół tuzinem spowodowanych manicure.

„Co ciekawe, prawie każdy rak skóry, z którym miałem do czynienia, dotyczył paznokci rąk lub stóp… był związany z wirusem HPV wysokiego ryzyka” – powiedział. Lis 11.

„To dotyczy – i dotyczy młodszych pacjentów”.

Zalecił, aby ludzie otrzymali szczepionkę HPV, która została wynaleziona przez australijskiego naukowca.

Podczas gdy Garcia jest wstrząśnięta swoim doświadczeniem, wzywa ludzi do wytrwania, jeśli czują, że coś jest nie tak z ich zdrowiem.

„Walczyłam od pierwszego dnia, ponieważ wiedziałam, że coś jest nie tak” – powiedziała.