Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amerykańska Izba Reprezentantów głosuje za uczynieniem Waszyngtonu stanem, ale w Senacie zbliża się bitwa

Biały Dom twierdzi, że prezydent USA Joe Biden będzie bronił uchwalenia ustawy, która uczyni Dystrykt Kolumbii stanem.

Dzieje się tak po tym, jak Izba Reprezentantów zatwierdziła w czwartek ustawę, zgodnie z którą stolica kraju stanie się stanem nr 51.

Zatwierdzenie nastąpiło 216 głosami do 208, według ścisłych reguł partyjnych. Republikanie sprzeciwiają się pomysłowi, biorąc pod uwagę, że nowe państwo będzie w przeważającej mierze demokratyczne – a propozycja stoi w obliczu znacznie trudniejszej drogi w Senacie, gdzie nawet pełne poparcie Demokratów nie jest gwarantowane.

Zaproponowano prawodawstwo Tworzenie państwa 51 Z jednym przedstawicielem i dwoma senatorami niewielki kawałek ziemi, w tym Biały Dom, Kapitol Stanów Zjednoczonych i Kompleks Narodowy, pozostanie okręgiem federalnym.

Zamiast Dystryktu Kolumbii, nowy stan byłby znany jako Waszyngton, Douglas Commonwealth – nazwany na cześć Fredericka Douglassa, który mieszkał w Waszyngtonie od 1877 roku do swojej śmierci w 1895 roku.

Przedstawicielka USA Eleanor Holmes Norton z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na konferencji prasowej wzywającej do ustanowienia państwowości w Waszyngtonie.
Przedstawicielka USA Eleanor Holmes Norton z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na konferencji prasowej wzywającej do ustanowienia państwowości w Waszyngtonie. (

Reuters: Jonathan Ernst

)

Izba przyjęła podobną ustawę stanową w 2020 roku, ale odeszła w kontrolowanym przez Republikanów Senacie.

Teraz, gdy wybory w 2020 roku pozostawiają Demokratów pod kontrolą obu izb Kongresu i Białego Domu, republikańscy senatorowie mogą stanąć na przeszkodzie, aby udaremnić stanową ustawę.

Senat jest podzielony 50/50 z wiceprezydent Kamala Harris jako terminatorem. Ale potrzeba 60 senatorów, aby przerwać skoordynowaną próbę zakłócenia. Senaccy Demokraci mogą głosować za zmianą zasad blokowania i przeprowadzeniem sprawy państwowej przez lukę – ale to wymaga całkowitej jedności, a niektórzy umiarkowani Demokraci wyrazili swój sprzeciw wobec tej strategii.

Co to znaczy?

Waszyngton, jako siedziba rządu, faktycznie zdobył trzy głosy Electoral College w wyborach prezydenckich dzięki 23. poprawce do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która rozszerzyła prawa wyborcze dla mieszkańców regionu w 1961 roku. Bloomberg Raporty. Jako prowincja nie ma obecnie reprezentacji w Kongresie.

Gdyby nadano mu stan, miałby dwóch senatorów, jak każdy inny stan, i jednego przedstawiciela w Izbie Reprezentantów w zależności od liczby mieszkańców.

Głosy na stanowe kolegium elektorów ustala się przez dodanie liczby miejsc w Izbie Reprezentantów do dwóch miejsc w Senacie, zgodnie z NPR, Co oznacza, że ​​nadal będzie miała trzy głosy w Kolegium Elektorów.

Jeśli status to 51, inną rzeczą, która może się zmienić, jest flaga amerykańska, która obecnie ma 50 gwiazdek, po jednej dla każdego stanu.

Chociaż ustawa nie mówi nic o zmianach w nauce, Washington Post Poinformowano, że urzędnicy stołeczni zaprezentowali nowy projekt z 51 gwiazdami przed przesłuchaniem państwowym w 2019 roku.

W czerwcu ubiegłego roku Forbes Republikanie podobno zaproponowali poprawkę do ustawy, która zmusiłaby Waszyngton, jeśli zostałby utworzony jako stan, do „jednostronnego opłacenia wszelkich wydatków związanych z nowym narodem i umożliwienia utworzenia nowego narodu”, w tym „oficjalnych pamiątek i wszelkie zmiany na poziomie krajowym. ” Nauka.”

Reuters / ABC

READ  Pomóż prezydentowi USA Joe Bidenowi stanąć na nogi po potknięciu i upadku na scenie podczas oficjalnego wydarzenia w Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych