Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Analiza wskazuje, że prawie wszystkie zgony z powodu COVID w Stanach Zjednoczonych dotyczą obecnie osób, które nie zaszczepiły się

Według analizy przeprowadzonej przez Associated Press, prawie wszystkie zgony COVID-19 w Stanach Zjednoczonych pochodzą obecnie od osób, które nie zostały zaszczepione.

Jest to pokaz skuteczności zastrzyków i znak, że dzienne zgony – teraz do mniej niż 300 – mogą być praktycznie zerowe, jeśli każda kwalifikująca się osoba otrzyma szczepionkę.

Analiza danych rządowych dostępnych od maja pokazuje, że infekcje „supergwiazdowe” u w pełni zaszczepionych osób stanowią mniej niż 1200 z ponad 853 000 hospitalizacji z powodu COVID-19. To około 0,1 proc.

I tylko około 150 z ponad 18 000 zgonów z powodu COVID-19 w maju dotyczyło w pełni zaszczepionych osób. Przekłada się to na około 0,8 procent, czyli średnio pięć zgonów dziennie.

Associated Press przeanalizowała dane dostarczone przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Samo CDC nie oszacowało odsetka hospitalizacji i zgonów u osób w pełni zaszczepionych, powołując się na ograniczenia w danych.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 3 minuty 39 sekund

Joe Biden wyznacza nowe, ambitne cele dotyczące szczepień dla Stanów Zjednoczonych

Wśród nich tylko około 45 krajów zgłosiło infekcje penetrujące, a niektóre są bardziej agresywne niż inne w poszukiwaniu takich przypadków. Urzędnicy Centrów Kontroli i Prewencji Chorób powiedzieli, że dane mogą nie doceniać takich infekcji

Jednak ogólny trend wyłaniający się z danych odzwierciedla to, co obserwuje wiele organów opieki zdrowotnej w całym kraju i co mówią czołowi eksperci.

Na początku tego miesiąca Andy Slavett, były doradca administracji Bidena ds. COVID-19, zauważył, że 98 do 99 procent Amerykanów, którzy umierają z powodu koronawirusa, nie zostało zaszczepionych.

Opisała te zgony jako „szczególnie tragiczne”.

Zgony w Stanach Zjednoczonych spadły ze szczytowego poziomu średnio ponad 3400 dni w połowie stycznia, miesiąc po kampanii szczepień.

Według CDC około 63 procent wszystkich Amerykanów kwalifikujących się do szczepionki – w wieku 12 lat lub starszych – otrzymało co najmniej jedną dawkę, a 53 procent zostało w pełni zaszczepionych.

Chociaż w większości części świata wciąż brakuje szczepionek, dostawy w USA są tak obfite, a popyt tak drastycznie spadł, że szczepionki pozostają niewykorzystane.

Ross Bunny, 68-letni właściciel małej firmy z Cheyenne w stanie Wyoming, zakwalifikował się do szczepionki na początku lutego, ale jej nie dostał.

Zmarł 4 czerwca, zarażony i nieszczepiony, po spędzeniu ponad trzech tygodni w szpitalu, z płucami wypełnionymi płynem. Nie był w stanie przełykać z powodu udaru.

„Nigdy nie wyszedł, więc nie sądził, że ją złapie” – powiedziała jego zrozpaczona siostra Karen McKnight.

Dlaczego ryzykować, że nie zostaniesz zaszczepiony?

Eksperci spodziewają się, że zgony, którym można zapobiec, będą się utrzymywać, ponieważ jesienią i zimą wybuchają epidemie niezaszczepionych kieszeni.

Modelowanie sugeruje, że w przyszłym roku naród osiągnie 1000 zgonów dziennie, powiedział Ali Mokdad, profesor nauk metryk zdrowotnych na Uniwersytecie Waszyngtońskim w Seattle.

W Arkansas, które ma jeden z najniższych wskaźników szczepień w kraju, gdzie tylko około 33 procent populacji jest w pełni chronionych, liczba przypadków, hospitalizacji i zgonów rośnie.

„To smutne, gdy ktoś idzie do szpitala lub umiera, kiedy można temu zapobiec” – napisał gubernator Asa Hutchinson na Twitterze, zachęcając ludzi do zrobienia zdjęć.

AP

Pobierz formularz…

READ  Zagraniczni studenci obawiają się kosztów powrotu do Australii po ogłoszeniu programów pilotażowych | Australijskie uniwersytety