Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rozpoczyna się badanie kliniczne bezigłowej szczepionki przeciw Covid-19

Australijscy ochotnicy są proszeni o udział w badaniu klinicznym dotyczącym bezigłowej szczepionki przeciwko Covid-19.

Faza pierwsza, badania na ludziach, dla COVALIA rozpoczęła się w tym tygodniu w uczestniczących instytutach Scientia Clinical Research w Sydney, Telethon Children’s Institute w Perth oraz Women and Children’s Hospital w Adelajdzie.

Szczepionka genetyczna wykorzystuje sekwencje genomowego DNA wirusa SARS-CoV2, który penetruje skórę techniką bezigłową.

Następnie DNA jest wchłaniane przez komórki organizmu, a kod DNA generuje białko wypustek koronawirusa, które wyzwala odpowiedź immunologiczną.

Zamiast igły do ​​przeszczepu stosuje się rozpylacz, który ma zapewnić, że DNA dotrze do komórek.

Ten rodzaj technologii jest używany w Stanach Zjednoczonych do podawania szczepionek przeciw grypie, ale nie został zatwierdzony poza badaniami naukowymi w Australii.

Według University of Sydney, który prowadzi badanie, w szczepionce nie zastosowano żadnych dodatków ani konserwantów.

Uczelnia nawiązała współpracę z firmą biotechnologiczną Technovalia i jej międzynarodowym partnerem w dziedzinie szczepionek BioNet, który opracował szczepionkę DNA.

W ramach pierwszej fazy badania zostanie zweryfikowane bezpieczeństwo szczepionki – która będzie składać się z dwóch dawek podawanych w okresie jednego miesiąca.

Przyjrzysz się również dawce szczepionki i możliwości jej obniżenia. Naukowcy poszukują 150 uczestników.

Jeśli ci się uda, zaczniesz doświadczać drugiego, większego etapu.

Rozpoczęcie rejestracji i przeprowadzenie pierwszego w kraju badania bezigłowego szczepionki przeciw Covid-19 jest ekscytujące, powiedział Nicholas Wood, główny badacz na Uniwersytecie w Sydney.

„Rozpoczęcie badania COVALIA jest kamieniem milowym dla wszystkich zaangażowanych w to wyjątkowe partnerstwo między australijskimi instytucjami, przemysłem i rządem australijskim z 3 milionami dolarów dofinansowania z Funduszu Przyszłości Badań Medycznych” – powiedział.

Peter Richmond, współbadacz z Telethon Kids Institute, powiedział, że ważne jest dalsze opracowywanie szczepionek Covid-19, ponieważ mogą one poprawić bezpieczeństwo i odpowiedź immunologiczną.

„Posiadanie większej gamy dostępnych szczepionek zwiększa globalną zdolność szczepionki do zapewnienia powszechnego dostępu do szczepień” – powiedział.

READ  Julian Assange złożył wniosek o wznowienie ekstradycji do Stanów Zjednoczonych

Przegląd i rejestracja są teraz otwarte dla każdego, kto chce wziąć udział w eksperymencie.

wizyta Strona internetowa poświęcona badaniom klinicznym Syntia po więcej informacji.