Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Android 12.1 ma na celu poprawę obsługi składanego telefonu

Programiści XDA Dowiedz się kilku interesujących rzeczy o nadchodzącej przyrostowej aktualizacji do Androida 12, który prawdopodobnie nazywa się Android 12.1. W tej chwili nie znamy pełnego zakresu funkcji, ale prawdopodobnie większość z nich, jeśli nie wszystkie, ma na celu poprawę obsługi składanego telefonu. Możliwe też, że jest to krok w kierunku przygotowania do premiery składanego telefonu Pixel.


Zrzuty ekranu z tabletu z wersją beta Androida 12

Zrzuty ekranu z tabletu z wersją beta Androida 12

W każdym razie, Programiści XDA Zauważyłem funkcję zadokowanego paska zadań w poprzednich wersjach beta Androida 12 i znalazłem samouczek wraz z kilkoma wątkami kodu wskazującymi, jak zachowuje się pasek zadań.

Domyślnie stacja dokująca pozostanie otwarta na ekranie głównym lub po rozpoczęciu wyświetlania podzielonego ekranu i zniknie po otwarciu aplikacji w trybie pełnoekranowym. Naciśnij i przytrzymaj aplikację i przeciągnij ją z paska zadań, aby otworzyć ją w dowolnej połowie ekranu.Kiedy telefon jest otwarty, dotknij i przytrzymaj pasek zadań, aby go zadokować lub ukryć, i oczywiście możesz dodać wybrane aplikacje.

Android 12.1 ma na celu poprawę obsługi składanego telefonu

Ikona systemowa opisuje ulepszoną animację, gdy ekran jest złożony i odblokowany oraz daje obraz gołego telefonu z paskiem zadań. Warto zauważyć, że obraz przedstawia dwie oddzielne instancje Google Chrome, więc możemy zobaczyć obsługę tego w Androidzie 12.1, aby poprawić wielozadaniowość.

Źródło

READ  Seagate wypuszcza kartę rozszerzeń 500 GB do konsoli Xbox Series X | S.