Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Android Auto ma nowy wygląd, dzięki czemu przyszłość Twojego samochodu będzie mniej rozpraszająca

Firma Google ogłosiła pewne aktualizacje Androida Auto, w tym nowy pulpit nawigacyjny trybu jazdy Asystenta Google.

wcześniej w tym roku, Google wycofało samodzielną wersję „Android Auto na ekrany telefonów” Zamiast tego właścicielom telefonów z Androidem zaleca się teraz korzystanie z trybu jazdy Asystenta Google dostępnego w Mapach Google lub natywnego interfejsu Android Auto dostępnego w wybranych samochodach.

Dla klientów korzystających ze starszych samochodów z systemem Android, którzy używają swoich telefonów do nawigacji i innych funkcji, tryb jazdy Asystenta Google zawiera teraz „klikalne i dotykalne karty” z muzyką, wiadomościami tekstowymi i innymi często używanymi aplikacjami, które są zebrane w jednym miejscu. Klienci będą mogli używać poleceń głosowych, takich jak „Hej Google, jedźmy”, aby otworzyć nowy pulpit nawigacyjny trybu samochodowego, zmniejszając potrzebę korzystania z telefonu.

Google twierdzi, że ma to na celu zapewnienie kierowcom skupienia wzroku na drodze, a nie na telefonach. Kierowcy mogą również odczytywać na głos przychodzące wiadomości tekstowe za pomocą sterowania głosowego.

Dostępne są również nowe aktualizacje Android Auto, które odzwierciedlają ekran Twojego smartfona na ekranie systemu informacyjno-rozrywkowego Twojego samochodu. Kierowcy mogą decydować, które aplikacje chcą widzieć po pierwszym podłączeniu telefonu do samochodu (lub po połączeniu przez Bluetooth). Ma to również na celu zmniejszenie rozproszenia uwagi kierowcy.

Rozproszenie uwagi jest dużym problemem dla kierowców, zwłaszcza że systemy informacyjno-rozrywkowe stają się coraz jaśniejsze i bardziej wyrafinowane. nowo badanie Okazało się, że kierowcy, którzy wybierali muzykę za pomocą Apple CarPlay lub Android Auto, mieli wolniejszy czas reakcji niż ci, którzy byli na haju po paleniu. Google próbuje obejść ten problem Kilka lat temu, ale nie doszli jeszcze do ostatecznego rozwiązania.

Gdy samochód jest bezpiecznie zaparkowany, klienci Android Auto mogą grać w gry z GameSnacks bezpośrednio na ekranie samochodu. Dla tych, którzy nie rozpoznają nazwy, GameSnacks to seria gier przeglądarkowych Google opartych na HTML5 Który ma być łatwy do pobrania i uruchomienia na prawie każdym urządzeniu.

Wreszcie, Google ogłosił, że już wkrótce użytkownicy Android Auto będą mogli używać Google Pay do płacenia za gaz. Po wejściu na stację benzynową wystarczy, że kierowca wybierze na ekranie numer dystrybutora, a Google Pay zajmie się resztą. (Oczywiście nadal będą musieli wysiąść z samochodu i wpompować paliwo; Google nie wymyśliło jeszcze, jak to zautomatyzować).

Producenci samochodów od lat pracują nad wprowadzeniem opcji układu napędowego do swoich samochodów. na przykład, Chevrolet ma umowę z Shellem Umożliwia kierowcom płacenie za paliwo z ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego pojazdu. Ale ta funkcja nie stała się jeszcze głównym nurtem.

Nowa funkcja Google Pay będzie dostępna na 32 500 stacjach benzynowych w USA, zaczynając od stacji Exxon i Mobil, a wkrótce będą dostępne stacje Shell, Conoco i Phillips 66 i 76.

READ  Malware Crackonosh w GTA V Użyj The Sims do wydobywania Moreno dla hakerów