Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Internetowy mem ‘Side Eyeing Chloe’ na sprzedaż jako NFT

Dezaprobujący wygląd dwulatka, który stał się jednym z najbardziej wirusowych memów w Internecie, może teraz być wart tysiące dolarów NFT.
Chloe Clem, obecnie 10 lat, stała się tematem memu “Side Eyeing Chloe”, kiedy została nagrana jako dwulatka reagująca nieprzychylnie na wiadomość, że jej rodzina jedzie do Disneylandu.

Reakcja dzieciaka stała się wirusowa, zbierając ponad 20 milionów wyświetleń na YouTube i tworząc setki okazjonalnych memów.

Chloe Clem, dwulatka stojąca za memem „Side Eyeing Chloe”. (w zestawie)

Rodzina Khloe oferuje teraz komuś szansę na fizyczne „posiadanie” mema, wystawiając go na aukcję jako token NFT lub token niewymienny.

NFT to sposób na określenie własności pliku cyfrowego, który prawdopodobnie został już udostępniony w Internecie setki i tysiące razy.

Każdy może kopiować i wklejać, zapisywać lub modyfikować obraz według własnego uznania – ale tylko właściciel NFT będzie mógł sprzedać oryginalny obraz, deklarując prawo własności.

Oryginalny mem „Doż”, który zyskał sławę w 2013 roku. (Wikimedia Commons)

Brać Mona Lisa na przykład.

Każdy może wyszukać obraz w Google Images, wydrukować go i otrzymać plik Mona Lisa w ich salonie.

Ale jeśli ktoś miałby sprzedać Mona Lisę, musiałby udowodnić, że jest właścicielem oryginalnego Leonarda da Vinci, który obecnie wisi w Luwrze w Paryżu.

NFT jest dowodem własności dzieła sztuki, które zostało stworzone – i istnieje – cyfrowo.

„Bad Luck Brian” Kyle’a Cravena sprzedano za mniej niż 50 000 dolarów. (w zestawie)

Może to zabrzmieć głupio, ale rynek jest obecnie gorący dla tematów popularnych memów, które sprzedają swoje cyfrowe prawa własności.

Człowiek stojący za memem „Bad Luck Brian” sprzedał swój mem jako NFT za prawie 42 000 USD, celebrytka „Disaster Girl” Zoe Roth sprzedała swój za ponad pół miliona dolarów, a oryginalny mem „Doge” sprzedał się za ponad 4 miliony dolarów w Ethereum.

Komiks przedstawiający pierwsze pojawienie się Spider-Mana staje się najdroższym na świecie

READ  Jak zdobyć tytuł fanatyka Evie