Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Anglia nie uklęknie przed meczem po sygnałach Czech przed porażką z Walią

Po oświadczeniu szefa FA, że ten gest był ich „ostatnim tematem zainteresowania”, Anglia nie stanęła przed konfliktem na kolana Polaków.

Sportowcy na całym świecie klęczeli na jedno kolano, zanim rozpoczęli sport, aby podkreślić walkę z dyskryminacją społeczną i niesprawiedliwością.

3

Przed startem na Wembley polscy piłkarze zdecydowali się nie klękaćKredyt: Getty

Zaczęło się od wspierania ruchu Black Lives Matter, ale wygrało kampanię No Room for Racism, zwłaszcza w grze angielskiej.

Po odejściu Paulo Sousy Anglia rzuciła się na kolana przed kwalifikacjami do Mistrzostw Świata na Wembley.

Podobnie jak Czechy we wtorek w Cardiff, Polska – która ustawiła się bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego – zamiast tego wstała i wskazała na plakietkę UEFA „Szacunek” na koszulkach.

Zgodnie z zapowiedzią Sporty W Polsce prezes polskiego FA Zbigniew Boniek powiedział w poniedziałek: „Nie wiem, czy będziemy klękać z Brytyjczykami.

„Jak dotąd ten temat nie pojawił się na zgrupowaniu.

„Było dużo ważniejszych, bardziej niebezpiecznych, co było naszym ulubionym ostatnim tematem”.

Były bramkarz reprezentacji Polski John Tomaszewski – piłkarz swojego kraju między kijami, gdy Anglia nie zakwalifikowała się do mistrzostw świata w 1974 roku – uważa, że ​​padanie na kolana jest pasywnym gestem politycznym i niekoniecznym dla jego kraju.

Powiedział Polskie Radio24: „Nie chcę wam mówić, jak powinni się zachowywać nasi przedstawiciele.

Darmowe zakłady: zdobądź 2000 $ tutaj

„Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nie uklęknę. Mam w piersi orła, na czym mi nie zależy.

„W naszej historii nie mamy teraz powodu, aby to robić”.

W wypowiedzi PZPN czytamy: „Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że reprezentanci Polski zajęli neutralne i apolityczne stanowisko wobec inicjatywy„ Black Lives Matter ”przed meczem z Anglią na Wembley.

READ  Nasiliło się 5 milionów ataków na ukraińskich uchodźców wojennych

„Jednocześnie podkreślamy, że wszyscy polscy delegaci zbiorowo i na różne sposoby sprzeciwiają się przejawom rasizmu i tolerancji.

„W swoich funkcjach i obowiązkach prawnych PZPN zawsze kierował się zasadami otwartości, równości, tolerancji i równych praw dla wszystkich ludzi, bez względu na miejsce zamieszkania, kolor skóry, wyznanie i poglądy polityczne.

„Aby wyrazić swój sprzeciw, polska delegacja wskazała na napis” Honor UEFA „na lewym rękawie koszulki przed pierwszym gwizdkiem meczu z Anglią, co oznacza kampanię Unii Europejskiej przeciwko rasizmowi i bigoterii.”

Reprezentacja Czech pokazała podobny gest do Polaków w meczu z Walią

3

Reprezentacja Czech pokazała podobny gest do Polaków w meczu z WaliąŹródło: B.A.

Wynika z podobnego oświadczenia czeskiego FA dzień wcześniej: „Po wydarzeniach z ostatnich dni, tygodni i miesięcy kierownictwo czeskiej reprezentacji w piłce nożnej i Czeskiego Związku Piłki Nożnej chcą współpracować nad niektórymi tematami, które odbije się echem w środowisku sportowym i ogłoś, że zajmie niezależne stanowisko.

„Chodzi o inicjatywę Black Lives Matter, w której niektórzy gracze klękają przed meczami piłki nożnej.

„Aby pokazać swoje poparcie dla walki z rasizmem i inną dyskryminacją, rasizmem i antysemityzmem, reprezentacja Czech wskazuje na napis Ufa honor na lewym rękawie ich koszulek, nawiązujący do kampanii Ufa w Walii pod tym samym tytułem.

„Celem Programu Szacunku UEFA jest praca na rzecz jedności i szacunku dla płci, rasy, religii i indywidualnych zdolności.

„Wierzymy, że każdy może grać w piłkę nożną bez względu na wiek, płeć, rasę czy jakąkolwiek niepełnosprawność.

„Jednocześnie nie będziemy tolerować żadnych przejawów rasizmu, rasizmu, antysemityzmu i innej nietolerancji”.

Anglia wygrała 2-1 na Wembley dzięki późnemu uderzeniu Harry’ego Maguire’a.

Anglia wskazała na wszystkie trzy eliminacje do Mistrzostw Świata w marcu

3

Anglia wskazała na wszystkie trzy eliminacje do Mistrzostw Świata w marcuKredyt: Getty
Wielka Brytania vs Polska Darmowa transmisja na żywo, kanał telewizyjny i czas rozpoczęcia kwalifikacji do Mistrzostw Świata