Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aplikacje zdrowotne i paramedyczne służą do zbierania danych

W celu zebrania danych przeanalizowano ponad 100 bezpłatnych i płatnych aplikacji zdrowotnych i paramedycznych w sklepie Apple App Store. W większości zbierają więcej danych, niż potrzebują do wykonania pracy. Aplikacje te obejmowały zdrowie, kondycję, płodność, dietę, sen, jogę i jazdę na rowerze.

Teraz to nie tylko Apple – Google Play ma również wiele takich aplikacji. Plik Badania Pojawia się w określonym czasie w świetle aktualizacji Apple iOS, która wymaga przyznania uprawnień do każdej aplikacji osobno.

Koncentruje się na polityce prywatności każdej aplikacji. Płatne aplikacje są preferowane, ponieważ w bezpłatnych lub bezpłatnych aplikacjach jest wiele backdoorów.

Oto ogólne ostrzeżenie dotyczące zastosowań zdrowotnych i paramedycznych.

Jakie uprawnienia przyznać? Jak najmniej. Na przykład, dlaczego Fitbit (obecnie należący do Google) i GoogleFit to dwie najbardziej uciążliwe aplikacje zdrowotne, skoro wszystko, czego możesz użyć, to licznik kroków? Dlaczego Down Dog musi tak dużo wiedzieć, skoro jest to aplikacja do nauki jogi? Aplikacje dietetyczne są również jednymi z najbardziej uciążliwych.

Każda płatna aplikacja, która wymaga utworzenia konta i zalogowania się, będzie miała najmniej

 • Rzeczownik
 • e-mail
 • Telefon
 • Adres (ma już szczegóły lokalizacji GPS / Wi-Fi)
 • Dane dotyczące płatności
 • Informacje o urządzeniu
 • Nagranie audio (często używane do weryfikacji MFA)

Wiele aplikacji zawiera obowiązkowe pytania do uzupełnienia profilu – jeśli aplikacja ich nie potrzebuje, nie poddawaj się.


 • Wiek i płeć
 • Zawód
 • Język mówiony
 • Długość i waga
 • Rozmiar buta i czapki
 • Szczegóły ćwiczeń lub ćwiczeń
 • Sport i hobby (gra lub oglądanie)
 • Cykl miesiączkowy u kobiet
 • Harmonogram snu (lub weź go ze swojego smartwatcha)

Jeśli korzystasz z mediów społecznościowych do logowania, wszystkie dane będą przekazywane przez tę linię (na przykład do Facebooka) w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Ale oznacza to również, że może o to poprosić

 • Dane rodziny i znajomych (do wyznaczania celów i grup znajomych – Facebook pobiera plik kontaktów i używa go, aby łączyć się z innymi)
READ  Galaxy Z Fold 5 stanie się tym, czego chcesz, w cenie niższej niż zwykle

Niestety, wyszukiwarka nie była w stanie zlokalizować chmury, kraju pochodzenia twórcy aplikacji ani bardziej szczegółowo przeanalizować „warunków użytkowania”, co mogłoby również zamaskować drobny druk.

Dlaczego jest to ważne dla zastosowań zdrowotnych i paramedycznych?

Ogólnie rzecz biorąc, nie chcesz, aby dane osobowe znajdowały się w domenie publicznej.

Większość z tych aplikacji sprzedaje Twoje dane na Facebooku, zwłaszcza jeśli uczestniczysz w tabelach wyników i wyzwaniach zespołowych. Nie jest to niegroźne, ponieważ Facebook jest najbardziej żądną danych aplikacją na świecie, i ty tak Nie można mu ufać. # Usuń Facebooka

Inni sprzedają dane firmom, które mogą je wykorzystać. Na przykład firmy oferujące ubezpieczenia zdrowotne i na życie chcą, abyś wiedział. Niektórzy sprzedają do sieci lekarzy lub, co gorsza – do sklepów dziecięcych – w celu nakręcenia biznesu.

Niektóre sprzedają pośrednikom, którzy sprzedają Twoje dane innym, którzy w połączeniu z innymi danymi mogą ujawnić Twoją tożsamość – innymi słowy, aplikacja, z której korzystasz, może być kluczem do demistyfikacji Twojego profilu.

Niektórzy sprzedają dane w ciemnej sieci, aby przybliżyć Twój profil.

Inne aplikacje mają ukryty cel. Femm, aplikacja wspomagająca płodność finansowana przez działaczy antyaborcyjnych i antykatolickich, „budzi wątpliwości co do bezpieczeństwa i skuteczności antykoncepcji hormonalnej”.

Co robisz przy zamawianiu iPhone’a w Apple?

Po pierwsze, żadna aplikacja nie powinna gromadzić danych przez cały czas, więc zezwalam aplikacji na to tylko podczas korzystania z niej. Żadna aplikacja nie powinna działać w tle.

Po drugie, jeśli aplikacja prosi o więcej, niż potrzebuje do wykonania swojej pracy, odmów tego pozwolenia. Na przykład, gdy prosi o zrobienie zdjęcia i nagranie głosu, oznacza to, że mogą uzyskać dostęp do kamery i mikrofonu.

Nigdy nie używaj loginów do mediów społecznościowych – zawsze używaj swojego „śmieciowego” adresu e-mail i silnego hasła. W ten sposób, jeśli aplikacja została zhakowana, otrzymasz powiadomienie.

READ  Publiczna wersja beta 5 systemów iOS 15 i iPadOS 15 jest już gotowa

Nigdy nie odpowiadaj na kwestionariusze, które zawierają pytania poza to, czego potrzebujesz. Jeśli to zrobisz, dodanie uprawnień może być tajemnicą, taką jak dostęp do krokomierza lub połączenie z innymi aplikacjami.

Przeczytaj politykę prywatności – tak, znasz małe litery z 5000 słów.

Spójrz na rodowód twórców aplikacji. To, że jest w Apple App Store, nie oznacza, że ​​jest dobre. Może pochodzić z kraju trzeciego świata. Może kierować reklamy, a nawet ukraść Twoją tożsamość.