Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Apple prezentuje nowe funkcje ułatwień dostępu, w tym Live Speech i Personal Voice

CUPERTINO, KALIFORNIA Firma Apple zaprezentowała dziś funkcje oprogramowania zapewniające dostęp poznawczy, wzrokowy i słuchowy oraz mobilność, a także innowacyjne narzędzia dla osób, które nie mówią lub są zagrożone utratą zdolności mówienia. Te aktualizacje opierają się na postępach w sprzęcie i oprogramowaniu i obejmują uczenie maszynowe na urządzeniu, aby zapewnić prywatność użytkowników i przedłużyć wieloletnie zaangażowanie Apple w tworzenie produktów dla wszystkich.

Apple ściśle współpracuje z grupami społeczności reprezentującymi szerokie grono niepełnosprawnych użytkowników, aby opracowywać funkcje ułatwień dostępu, które mają realny wpływ na życie ludzi. Jeszcze w tym roku użytkownicy z upośledzeniem funkcji poznawczych będą mogli łatwiej i niezależnie korzystać z iPhone’a i iPada dzięki dostępowi wspomagającemu; Osoby niemówiące mogą pisać, aby mówić podczas połączeń i konwersacji za pomocą Live Speech; Osoby zagrożone utratą zdolności mówienia mogą używać własnego głosu do tworzenia własnych syntetyzowanych głosów do komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi. Dla użytkowników niewidomych lub niedowidzących tryb wykrywania lupy oferuje funkcję Point and Speak, która identyfikuje tekst wskazywany przez użytkownika i odczytuje go na głos, aby ułatwić im interakcję z przedmiotami fizycznymi, takimi jak sprzęt gospodarstwa domowego.

„W Apple zawsze wierzyliśmy, że najlepsza technologia to technologia przeznaczona dla wszystkich” — powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Dziś z radością udostępniamy niesamowite nowe funkcje, które opierają się na naszej długiej historii udostępniania technologii, dzięki czemu każdy ma możliwość tworzenia, łączenia się i robienia tego, co kocha”.

„Ułatwienia dostępu są częścią wszystkiego, co robimy w Apple” — powiedziała Sarah Herlinger, starszy dyrektor ds. grupę użytkowników I pomaganie ludziom łączyć się na nowe sposoby”.

Assisted Access wspiera użytkowników z zaburzeniami funkcji poznawczych

Dostęp wspomagany wykorzystuje innowacje projektowe do destylacji aplikacji i doświadczeń aż do ich podstawowych funkcji w celu zmniejszenia obciążenia poznawczego. Ta funkcja odzwierciedla opinie osób z upośledzeniem funkcji poznawczych i ich zaufanych opiekunów — koncentrując się na czynnościach, które lubią — które są kluczowe dla iPhone’a i iPada: komunikowanie się z bliskimi, robienie zdjęć i oglądanie ich oraz słuchanie muzyki.

Dostęp wspomagający obejmuje spersonalizowaną obsługę Telefonu i FaceTime, które są połączone w jedną aplikację do połączeń, wraz z Wiadomościami, Aparatem, Zdjęciami i Muzyką. Ta funkcja zapewnia charakterystyczny interfejs z przyciskami o wysokim kontraście i dużymi etykietami tekstowymi, a także narzędzia pomagające zaufanym darczyńcom w personalizowaniu obsługi osób, które wspierają. Na przykład dla użytkowników, którzy wolą komunikować się wizualnie, Wiadomości zawierają klawiaturę zawierającą tylko emotikony oraz opcję nagrania wiadomości wideo, aby podzielić się nią z bliskimi. Zaufani użytkownicy i osoby wspierające mogą również wybierać między graficznym układem ekranu głównego i aplikacji opartym na siatce lub układem opartym na wierszach dla użytkowników preferujących tekst.

READ  Kompletne ukończenie Dying Light 2 zajmie 500 godzin, a ja już jestem bardzo zmęczony

Dzięki dostępowi wspomagającemu na iPhonie użytkownicy mogą wybierać między ostrzejszym układem ekranu głównego i aplikacji opartym na siatce lub układem opartym na rzędach dla tych, którzy preferują tekst.

„Społeczność osób z niepełnosprawnością intelektualną i rozwojową jest pełna kreatywnych ludzi, ale technologia często stwarza dla tych osób bariery fizyczne, wizualne lub poznawcze” — powiedziała Katie Schmid, starszy dyrektor ds. krajowych inicjatyw programowych w The Arc of the United States. „Aby uzyskać przewagę, która zapewnia dostępne poznawczo doświadczenie na iPhonie lub iPadzie – oznacza to bardziej otwarte drzwi do edukacji, zatrudnienia, bezpieczeństwa i niezależności. Oznacza poszerzanie światów i poszerzanie możliwości.”

Dostęp do mowy na żywo i zaawansowanego osobistego głosu

Dzięki usłudze Live Speech na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac użytkownicy mogą wpisywać to, co chcą powiedzieć na głos podczas rozmów telefonicznych, rozmów FaceTime, a także rozmów osobistych. Użytkownicy mogą również zapisywać często używane frazy, aby szybko włączyć się podczas czatu na żywo z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami. Live Speech ma na celu wspieranie milionów ludzi na całym świecie, którzy nie mogą mówić lub utracili mowę z biegiem czasu.

Dla użytkowników zagrożonych utratą zdolności mówienia — takich jak osoby, u których niedawno zdiagnozowano ALS (stwardnienie zanikowe boczne) lub inne schorzenia, które mogą stopniowo wpływać na zdolność mówienia — Personal Voice to prosty i bezpieczny sposób na stworzenie głosu, który wygląda jak ich własny.

Użytkownicy mogą stworzyć osobisty dźwięk, czytając wraz z losowo wybranymi wiadomościami tekstowymi, aby nagrać 15 minut dźwięku na iPhonie lub iPadzie. Ta funkcja dostępu głosowego wykorzystuje uczenie maszynowe na urządzeniu, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo informacji użytkowników, i bezproblemowo integruje się z Live Speech, dzięki czemu użytkownicy mogą mówić własnym głosem, dzwoniąc do swoich bliskich.1

Osobisty dźwięk nagrany na iPhonie 14 Pro Max.

Personal Voice pozwala użytkownikom zagrożonym utratą zdolności mówienia stworzyć głos, który wygląda jak oni sami, i bezproblemowo integruje się z Live Speech, dzięki czemu użytkownicy mogą mówić swoim własnym głosem, dzwoniąc do swoich bliskich.

„Na koniec dnia najważniejsza jest możliwość komunikowania się z przyjaciółmi i rodziną” — powiedział Philip Green, członek zarządu i rzecznik ALS organizacji non-profit Team Gleason, który zauważył znaczące zmiany w swoim głosie od czasu otrzymania ALS . Diagnoza w 2018 roku. „Jeśli możesz powiedzieć im, że je kochasz, głosem, który brzmi jak ty, to robi różnicę na świecie – a możliwość stworzenia własnego sztucznego głosu na iPhonie w zaledwie 15 minut jest niezwykła. ”

READ  Apple wprowadza funkcję odblokowywania twarzą maski z wersji beta w iOS 15.4 - Pickr

Tryb wykrywania lupy umożliwia wskaż i mów użytkownikom niewidomym lub niedowidzącym

Wskaż i mów w Lupie ułatwia użytkownikom niedowidzącym interakcję z fizycznymi obiektami, które mają wiele etykiet tekstowych. Na przykład podczas korzystania z urządzenia domowego — takiego jak kuchenka mikrofalowa — Point and Speak łączy dane wejściowe z aplikacji aparatu, skanera LiDAR i uczenia maszynowego na urządzeniu, aby ogłaszać tekst na każdym przycisku, gdy użytkownik przesuwa palcem po klawiaturze.2 Wskaż i mów jest wbudowana w aplikację Lupa na iPhonie i iPadzie, świetnie współpracuje z VoiceOver i może być używana z innymi funkcjami Lupy, takimi jak wykrywanie osób, wykrywanie drzwi i opisy zdjęć, aby pomóc użytkownikom poruszać się po ich środowisku fizycznym.

dodatkowe funkcje

 • Użytkownicy niesłyszący lub niedosłyszący mogą sparować aparaty słuchowe Made for iPhone bezpośrednio z komputerem Mac i dostosować je do swoich potrzeb.3
 • Sterowanie głosowe dodaje sugestie głosowe dotyczące edytowania tekstu, dzięki czemu użytkownicy wpisujący głos mogą wybrać właściwe słowo spośród kilku, które mogą brzmieć podobnie, na przykład „do”, „należy” i „rosa”.4 Ponadto dzięki przewodnikowi dotyczącemu sterowania głosowego użytkownicy mogą poznać porady i wskazówki dotyczące używania poleceń głosowych jako alternatywy dla dotykania i pisania na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac.
 • Użytkownicy niepełnosprawni fizycznie i niepełnosprawni, którzy używają funkcji Switch Control, mogą zamienić dowolnego Switcha w wirtualny kontroler do gier, aby grać w swoje ulubione gry na iPhonie i iPadzie.
 • Użytkownicy niedowidzący mogą teraz łatwiej dostosowywać rozmiar tekstu w aplikacjach Mac, takich jak Finder, Wiadomości, Poczta, Kalendarz i Notatki.
 • Użytkownicy wrażliwi na szybkie animacje mogą automatycznie zatrzymywać obrazy z animowanymi elementami, takimi jak GIF-y, w Wiadomościach i Safari.
 • Dla użytkowników VoiceOver głosy Siri brzmią naturalnie i ekspresyjnie, nawet przy wysokim współczynniku sprzężenia zwrotnego mowy; Użytkownicy mogą również dostosować szybkość, z jaką Siri do nich mówi, z opcjami od 0,8x do 2x.
READ  Vergecast: Utrata subskrybentów Netflix, zamknięcie CNN Plus i nowych głośników Sonos

Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Świadomości Dostępności na całym świecie

Aby uczcić Światowy Dzień Świadomości Dostępności, w tym tygodniu Apple wprowadza nowe funkcje, wyselekcjonowane kolekcje i nie tylko:

 • SignTime zostanie uruchomiony w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Korei Południowej 18 maja, aby łączyć klientów Apple Store i Apple Support z tłumaczami języka migowego na żądanie. Usługa jest już dostępna dla klientów w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Australii i Japonii.5
 • Wybrane lokalizacje Apple Store na całym świecie oferują sesje informacyjne przez cały tydzień, aby pomóc klientom odkryć funkcje ułatwień dostępu, a Apple Carnegie Library będzie zawierać sesję Today at Apple z wykonawcą i tłumaczem języka migowego Justyna Miles. i z Rezerwacje grupowe Dostępne przez cały rok — lokalizacje Apple Store to miejsca, w których grupy społeczności mogą wspólnie uczyć się o funkcjach ułatwień dostępu.
 • Skrót dodaje Zapamiętaj to, co pomaga użytkownikom z upośledzeniem funkcji poznawczych w tworzeniu wizualnego dziennika w Notatkach w celu łatwego odniesienia i refleksji.
 • W tym tygodniu Apple Podcasts zaprezentuje serię programów na temat wpływu dostępnych technologii; Aplikacja Apple TV zawiera filmy i seriale opracowane przez wybitnych gawędziarzy ze społeczności osób niepełnosprawnych; Apple Books zwróci uwagę na Being Heumann: Unrepentant Diary of a Disability Rights Activist, pamiętnik pionierki praw osób niepełnosprawnych, Judith Heumann; A Apple Music będzie zawierać wielogatunkowe teledyski w amerykańskim języku migowym (ASL).
 • W tym tygodniu w Apple Fitness+ trener Jamie-Ray Hartshorne łączy ASL, podkreślając funkcje dostępne dla użytkowników, które są częścią ciągłych wysiłków, aby fitness był bardziej dostępny dla wszystkich. Funkcje obejmują wskazówki dźwiękowe, które zapewniają dodatkowe krótkie opisowe wskazówki werbalne, aby pomóc użytkownikom niewidomym lub niedowidzącym, a pętle „Czas na spacer i czas na bieganie” stały się „Czas na spacer lub pchanie” i „Czas na bieg lub pchanie” „dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ponadto trenerzy Fitness + ASL włączają do każdego ćwiczenia i medytacji, wszystkie filmy zawierają napisy w sześciu językach, a trenerzy demonstrują modyfikacje ćwiczeń, aby użytkownicy na wszystkich poziomach mogli się przyłączyć.
 • App Store wyróżni trzech niepełnosprawnych liderów społeczności – Aloysius Jan, Jordin Zimmerman i Bradley Heaven – Każdy z nich podzieli się swoimi doświadczeniami jako osób niemówiących oraz transformacyjnymi skutkami zastosowania komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC) w ich życiu.

/wydanie publiczne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może dotyczyć konkretnego momentu i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk ani stron korporacyjnych, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami autora (autorów).