Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ardern informuje służby graniczne Nowej Zelandii: Zdobądź szczepionkę Covid teraz lub opublikuj ponownie | Nowa Zelandia

Premier Jacinda Ardern powiedziała, że ​​pracownicy graniczni muszą zostać zaszczepieni do końca kwietnia, zanim zostaną przeniesieni do mniej ryzykownych ról, po tym, jak kierował trzecim pracownikiem z większego zakładu izolacyjnego w Oakland Grand Millennium. Pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

„Chcemy, aby wszyscy na naszej linii frontu zostali zaszczepieni” Powiedziała śniadaniu TVNZ w poniedziałek.

„Od poniedziałku do końca kwietnia jest to ostatnie okno, w którym jeśli ludzie nie zostaną zaszczepieni w tym okresie, zostaną przeniesieni, przeniesieni. I zawsze był to cel, do którego musieliśmy dążyć”.

Jej komentarze pojawiły się kilka godzin przed tym, jak się wydarzyły Potwierdziła, że ​​czynnik znany jako przypadek „C” nie został zaszczepionyOprócz obaw wyrażonych w zeszłym tygodniu, kiedy ogłoszono sprawę „B”. Opuściłem dwie wizyty dotyczące szczepień.

Przypadek C, który jest w bliskim kontakcie z przypadkiem z zeszłego tygodnia, znany jako przypadek B, został zarażony wirusem późno w niedzielę. Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że ponieważ byli już odizolowani w domu, dodatkowe ryzyko dla społeczności było niewielkie i że oni i ich partner zostali przeniesieni do miejsca kwarantanny.

Ardern powiedział, że 79% pracowników firmy ochroniarskiej, w których pracowały sprawy B i C, zostało dotychczas zaszczepionych, dodając, że liczba ta nie była wystarczająco dobra.

„Uważamy, że jesteśmy zaangażowani w ochronę zdrowia i bezpieczeństwa ludzi na pierwszej linii frontu w zarządzanej izolacji” – powiedziała.

Nowa Zelandia Program szczepień rozpoczął się w lutym, Z personelem granicznym, pracownikami zarządzającymi izolacją i pracownikami kwarantanny na przodzie linii szczepienia Pfizer.

Dr Ashley Bloomfield, dyrektor generalny ds. Zdrowia, powiedziała dziennikarzom w poniedziałek, że przypadek C miał okazję zaszczepić się, ale nie mógł w nim uczestniczyć. Jednak nic nie wskazywało na to, że przypadek C lub B był „niechętny szczepieniu”.

Bloomfield powiedział, że przypadek C chciał zostać zaszczepiony, ale ich sytuacja może być skomplikowana przez izolację.

READ  Aby powstrzymać wojnę Hamasu, Blinken rozmawiał z Arabią Saudyjską, Egiptem, Turcją i Autonomią Palestyńską

Ostatnie dwa przypadki są genetycznie powiązane z przypadkiem A, pracownikiem sanitarnym, u którego zdiagnozowano wirusa 21 marca. Ich przypadek był genetycznie powiązany z osobą powracającą, która przybyła do ośrodka w Oakland w marcu.

Ze względu na długą przerwę między sprawami A i B zbadano, czy istnieje między nimi mediator, Bloomfield Powiedz poranny raport RNZ.

Powiedział: „Wszystko to jest oglądane przez nagrania z kamer monitorujących i czy pracownik sanitarny (przypadek A) i ochroniarz (przypadek B) znajdują się w tym samym miejscu w tym samym czasie”.

Ale dodał na kolejnej konferencji prasowej, że stany A i B są genomowo identyczne, co wskazuje na bardzo bezpośrednią transmisję.

„Nie mamy jeszcze bezpośredniego powiązania epidemiologicznego między stanami A i B” – powiedział. „Obaj działają w Wielkim Tysiącleciu, które znamy, a my tylko przyglądamy się ich wzorcom mutacji… aby znaleźć ten związek ”.

Wcześniej powiedział, że „problemem” jest również to, że te trzy przypadki pochodziły z tego samego izolatki i że w ośrodku w Auckland nie było już więcej osób powracających.

„W zeszłym tygodniu, kiedy uzyskaliśmy ten status w czwartek, od razu weszliśmy na MBIE [Ministry of Business, Innovation and Employment] Zespoły i zespoły ds. Zdrowia pracują razem nad tym, co dzieje się również w tym hotelu, a my utworzyliśmy Techniczną Grupę Doradczą, aby udzielać tam dalszych porad.