Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Arogancja” rządu Modiego „zniszczyła” system parlamentarny: Kongres


PTI

Nowe Delhi, 25 maja

W czwartek Kongres nasilił atak na premiera Narendrę Modi w związku z inauguracją nowej siedziby parlamentu, twierdząc, że „arogancja mężczyzny i pragnienie autopromocji” pozbawiły pierwszą kobietę-przewodniczącą jej konstytucyjnego przywileju inauguracji kompleksu.

Prezydent Kongresu Mallikarjun Kharg stwierdził, że „arogancja” rządu Modiego „zniszczyła” system parlamentarny.

„Panie Modi, parlament jest świątynią demokracji stworzoną przez ludzi. Urząd prezydenta jest pierwszą częścią parlamentu. Arogancja pańskiego rządu zniszczyła system parlamentarny” – napisał Karg w tweecie w języku hindi.

„140 milionów Indian chce wiedzieć, co chcesz pokazać, odbierając prezydentowi Indii prawo do inauguracji Parlamentu?” — powiedział kongresman.

Atak na Kongres następuje dzień po tym, jak aż 20 partii opozycyjnych ogłosiło swoją decyzję o bojkocie otwarcia przez Modiego nowej siedziby parlamentu.

W tweecie sekretarz generalny Kongresu Jairam Ramesh powiedział: „Wczoraj prezydent Draupadi Mormo zainaugurował największy w kraju kampus sądowy w kompleksie Sądu Najwyższego Jharkhand w Ranchi. To próżność jednego człowieka i pragnienie autopromocji odmówiły pierwszej kobiecie prawa adivasi Prezydent ma konstytucyjny przywilej inauguracji Nowego Parlamentu w New Delhi 28 maja”.

Ramesh powiedział: „Ashoka Wielki, Akbar Wielki, Modi Otwarcia”.

READ  Jak czteroletni Malachiasz opuścił dwór ze swoim zabójcą?