Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Południowoaustralijskie Cabernet Sauvignon sprzedaje za 40 dolarów i jest najlepsze na świecie |  klasyczny

Południowoaustralijskie Cabernet Sauvignon sprzedaje za 40 dolarów i jest najlepsze na świecie | klasyczny

Południowoaustralijskie Cabernet Sauvignon, które sprzedaje się za 40 USD (21 GBP), zostało uznane za najlepsze na świecie w International Wine Challenge.

Riddoch Pastoralist 2021 pokonał wina z ponad 20 innych krajów, aby wygrać Międzynarodowy Puchar Cabernet Sauvignon.

Notatki degustacyjne sędziów określiły drop jako „klasyczny” z czarną porzeczką, miętą i ziołową cassis „fantastyczny” na podniebieniu, „świeży finisz”.

Każde z 6000 zgłoszeń w brytyjskim konkursie wina zostało w kwietniu skosztowane przez co najmniej ośmiu sędziów, bez podania ceny ani informacji o produkcie.

Riddoch Pastoralist najpierw musiał zdobyć ponad 95 punktów na 100, aby zdobyć złoty medal, aby awansować do Trofeum arbitrażowe ze wszystkimi innymi Cabernet Sauvignons z Australii na wystawie, a dopiero potem ponownie przetestowany po raz ostatni ze wszystkimi innymi zwycięzcami National Championship, aby otrzymać Champion Wine Cup.

Australijczyk taksówkarz wygrywa International Wine Challenge 2021 Riddoch Pastoral z Australii Południowej. Zdjęcie: Endeavour Media

Wielokrotnie nagradzany Cabernet Sauvignon jest wytwarzany przez głównego winiarza w Ridoch, Tima Heatha i winiarza Matta Rymana z regionu winiarskiego Kunawarra.

Heath powiedział, że największym rezultatem zdobycia nagrody było globalne uznanie regionu jako fantastycznego miejsca do uprawy odmian winorośli.

„Coonawarra ma mały i dość ograniczony pas specjalnego rodzaju gleby z czerwonej gliny zwanej terra rossa, swobodnie drenującej gliny, która znajduje się na szczycie dużej półki wapiennej, która została położona miliony lat temu pod powierzchnią morza.

„Jest tak fajnie, ponieważ jest blisko oceanu, a ten szczególny rodzaj gleby jest tym, co lubi Cabernet Sauvignon”.

Heath powiedział, że marka Riddoch co roku zgłasza się do International Wine Challenge, ale po raz pierwszy otrzymała nagrodę. Powiedział, że różnica w stosunku do rocznika 2021 polega na decyzji o powrocie do deski kreślarskiej z procesem produkcji wina.

READ  Pro-pekińscy politycy z Hongkongu zaprzysiężeni po wyborach „tylko dla patriotów”

„Myśleliśmy, że jest więcej do odkrycia. Chcieliśmy stworzyć coś nowoczesnego i odpowiedniego. Tak świeży i owocowy w jasnych kolorach, jest jedwabisty i dopracowany pod względem odczuć w ustach.”

Heath powiedział, że otrzymanie nagrody było „miłą niespodzianką”. „To naprawdę satysfakcjonujące, kiedy wkładasz w coś swoje serce i duszę”.

Pomiń promowanie poprzednich biuletynów

Powiedział jednak, że nie daje sobie rady i wróci do pracy.

„Ostatecznie wino nie jest przeznaczone do wyścigów. Nie produkujemy samochodów wyścigowych. Misją wina jest być pysznym i cieszyć się nim z grupą ludzi przy stole”.

„Tworząc te wina nie myślimy o zdobywaniu nagród i medali, tylko skupiamy się na podejmowaniu codziennych decyzji, które sprawiają, że wino jest jak najlepsze, smaczne i przyjemne.”

Ogólnie rzecz biorąc, Australia zdobyła 62 złote, 250 srebrnych i 199 brązowych medali w wyzwaniu, ustępując tylko Francji, która kontynuowała swoją zwycięską passę jako najczęściej nagradzany naród w każdej kategorii medalowej.

Australia również odniosła wielki sukces ze swoimi wzmacnianymi winami, zabierając do domu łącznie 24 medale, w tym 13 złotych w tej kategorii.

Współprzewodniczący International Wine Challenge, Sam Caburn, powiedział: „Australia ma długą i znakomitą historię produkcji win wzmacnianych, ale produkcja spadła w latach 60.”.

„Wspaniale jest widzieć, jak winiarze reagują na rosnące globalne zapotrzebowanie na wina wzmocnione i wykorzystują swoje winiarskie dziedzictwo do produkcji wyjątkowych win w tej kategorii” – powiedział.