Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

ASHS wyróżnia Lady Bird Johnson Center jako Mistrza Ogrodnictwa

ASHS wyróżnia Lady Bird Johnson Center jako Mistrza Ogrodnictwa

Nagrodę wręczył dyrektorowi wykonawczemu Wildflower Center Lee Clippardowi prezes ASHS Dean Kopsell. Źródło obrazu: Scott Simmons.

Centrum Wildflower zostało założone w 1982 r. przez Lady Bird Johnson i Helen Hayes jako Narodowe Centrum Badań nad Dzikimi Kwiatami, a później w 1997 r. zostało przemianowane na Lady Bird Johnson Wildflower Center. W 2006 r. stało się częścią Uniwersytetu Teksasu w Austin. Wildflower Center Jest to główne centrum ogrodu botanicznego i jednostka badawcza znana z ochrony roślin, przywracania krajobrazu i zrównoważonego podejścia do projektowania krajobrazu. Wiele badań skupiało się na wykorzystaniu rodzimych roślin i rozsądnym projektowaniu w celu rozwiązania problemów środowiskowych, zwłaszcza niedoboru wody, zmiany klimatu i utraty zdrowych ekosystemów. Działalność Wildflower Center wspierająca rodzime rośliny nie tylko służy obecnie stanowi Teksas, ale będzie miała także dalekosiężny wpływ na przyszłość naszych miast i krajobrazów.

Prezydent Koepsell wręczył tablicę z brązu upamiętniającą tę nominację. Na tablicy widnieje fragment napisu: „Uosabiając zaangażowanie w ochronę rodzimych roślin poprzez badania, edukację i działania informacyjne, ogrody demonstrują zrównoważony rozwój i odnowę ekologiczną poprzez piękne kształtowanie krajobrazu”.

Założone w 1903 roku Amerykańskie Towarzystwo Nauk Ogrodniczych jest znane na całym świecie jako jedno z najbardziej szanowanych i wpływowych stowarzyszeń zawodowych ogrodników. ASHS angażuje się w promowanie i wspieranie krajowego i międzynarodowego zainteresowania badaniami naukowymi i edukacją we wszystkich gałęziach ogrodnictwa.

Zrzeszająca tysiące członków na całym świecie ASHS reprezentuje szeroki przekrój społeczności ogrodniczej – naukowców, pedagogów, studentów, zarządców krajobrazu i darni, agentów rządowych i doradców prawnych oraz specjalistów z branży. Członkowie ASHS skupiają się na praktykach i problemach w ogrodnictwie: hodowli, rozmnażaniu, produkcji, zarządzaniu, zbiorach, obsłudze, przechowywaniu, przetwarzaniu, marketingu i wykorzystaniu roślin i produktów ogrodniczych. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź ashs.org.