Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Asiana Airlines: Mężczyzna aresztowany za otwieranie drzwi w trakcie lotu

główne punkty
  • Pasażer Asiana Airlines otworzył drzwi samolotu w trakcie lotu.
  • Dziewięć osób zostało zabranych do szpitala po problemach z oddychaniem, ale nikt nie został ranny.
  • Linie lotnicze poinformowały, że mężczyzna w rzędzie wyjściowym pociągnął za dźwignię, gdy samolot miał wylądować.
Mężczyzna powiedział policji, że otworzył drzwi samolotu podczas lotu Asiana Airlines, ku przerażeniu innych pasażerów, ponieważ było mu „niewygodnie”.
Trzydziestokilkuletni mężczyzna powiedział policji, że otworzył drzwi przed lądowaniem w Daegu w Korei Południowej, ponieważ „chciał szybko wysiąść z samolotu” – podała agencja informacyjna Yonhap.
Powiedział też policji, że był zestresowany po niedawnej utracie pracy.
Przedstawiciel Asiany powiedział, że Airbus A321-200 miał dwie lub trzy minuty do lądowania w piątek, kiedy pasażer siedzący obok wyjścia awaryjnego otworzył klapę i pociągnął za dźwignię, aż drzwi otworzyły się 200 metrów nad ziemią.

Dziewięciu pasażerów zostało wysłanych do szpitala z problemami z oddychaniem. Przedstawiciel straży pożarnej powiedział, że wszyscy zostali wyniesieni ze szpitala po około dwóch godzinach.

„Myślałem, że samolot eksploduje… Pasażerowie obok otwartych drzwi zdawali się mdleć” – powiedział agencji informacyjnej Yonhap niezidentyfikowany 44-letni pasażer.
Pasażer powiedział, że załoga samolotu ogłosiła w samolocie, czy na pokładzie są jacyś lekarze.
Telewizyjny film, który podobno został nakręcony przez pasażera, pokazywał momenty przed lądowaniem, z otwieraniem drzwi i porywistym wiatrem, gdy pasażerowie siedzieli w pobliżu.
Urzędnik Ministerstwa Transportu powiedział Reuterowi, że władze badają, czy linia Asiana Airlines przestrzegała protokołów zarządzania wyjściami awaryjnymi.

Możliwe, że wyjście awaryjne przy ziemi zostanie rozbrojone, gdy ciśnienie wewnątrz i na zewnątrz kabiny będzie podobne, powiedział urzędnik.

Jin Seung-hyun, były urzędnik odpowiedzialny za bezpieczeństwo kabin w Korean Air, powiedział, że o ile mu wiadomo, ten przypadek był bezprecedensowy, ale pasażerowie otworzyli wyjścia awaryjne bez pozwolenia, gdy samolot był na ziemi.

Urzędnik ministerstwa transportu Korei Południowej powiedział w piątek, że możliwe było otwarcie wyjść awaryjnych na poziomie gruntu lub blisko niego, ponieważ ciśnienie wewnątrz i na zewnątrz kabiny jest podobne.
Przedstawiciel powiedział, że wszyscy pasażerowie siedzieli z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, gdy samolot miał wylądować.

Yonhap powiedział, że policja planuje zatrzymać zatrzymanego mężczyznę po zakończeniu śledztwa.