Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Astrofotograf uchwycił długi na 60 000 mil wodospad plazmy na Słońcu

Astrofotograf wykonał zdjęcia Słońca 9 marca

Argentyński astronom Eduardo Schaberger-Pobo uchwycił strukturę przypominającą wodospad plazmy na powierzchni Słońca. Astrofotograf wykonał zdjęcia Słońca 9 marca i pokazuje ono masywną ścianę plazmy opadającą w kierunku powierzchni Słońca z dużą prędkością, zgodnie z Nauka na żywo.

Pan Poupeau użył specjalistycznego sprzętu fotograficznego, aby uchwycić oszałamiający obraz. Popo powiedział, że ściana plazmy „wzniosła się około 100 000 kilometrów (62 000 mil) nad powierzchnię Słońca”. Spaceweather.com. To około ośmiu stosów ziemi ułożonych jeden na drugim.

„Na ekranie mojego komputera wyglądało to tak, jakby setki włókien plazmy zestrzeliwały ścianę” – dodał.

Cóż, według doniesień, struktury te były już wielokrotnie widziane na Słońcu. Często pojawiają się w pierścieniach wokół biegunów Słońca i nazywane są „polarnymi wypukłościami koronalnymi (PCP)”.

Według LiveScience PCP są podobne do zwykłych protuberancji słonecznych, które są pierścieniami plazmy lub zjonizowanego gazu, które są wyrzucane z powierzchni Słońca przez pola magnetyczne. Jednak PCP występują w pobliżu biegunów magnetycznych Słońca na szerokościach geograficznych między 60 a 70 stopni na północ i południe, co często powoduje ich zapadanie się z powrotem w kierunku Słońca, ponieważ pola magnetyczne w pobliżu biegunów są znacznie silniejsze. NASA. To zapadnięcie się z powrotem w Słońce przyniosło im przydomek „Wodospady Plazmy”.

„Zamiast zorzy polarnej, owale Słońca są wypełnione panelami tańczącej plazmy” – czytamy na blogu NASA.

Space.com podaje, że plazma cofa się z ogromną prędkością – do 22 370 mil na godzinę.

READ  Naukowcy odkryli nową fizykę w poszukiwaniu ciemnej materii