Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Astronauci są „ stłoczeni ” na stacji kosmicznej po tym, jak załoga SpaceX przybywa na używaną rakietę

Cape Canaveral, Floryda: Populacja Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wzrosła w sobotę do 11, wraz z radosnym przybyciem trzeciej kapsuły załogi SpaceX w niecały rok.

To największy tłum od ponad dekady.

Wszyscy astronauci – reprezentujący Stany Zjednoczone, Rosję, Japonię i Francję – mogli dotknąć ekranu aparatu, aby otrzymać telefon gratulacyjny od przywódców ich agencji kosmicznych.

To zdjęcie dostarczone przez NASA, Astronauci ze SpaceX zostały odebrane przez astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.Przypisuj mu:AP

„Myślę, że w tej trudnej sytuacji na całym świecie dałeś nam wszystkim odwagę i nadzieję” – powiedział prezes Japońskiej Agencji Kosmicznej Hiroshi Yamakawa z centrum kontroli lotów swojego kraju, odnosząc się do globalnej pandemii.

Recyklingowana kapsuła SpaceX z czterema astronautami na pokładzie przybyła do stacji kosmicznej dzień po jej wystrzeleniu z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego NASA. Kapsuła Dragon zadokowała niezależnie od placówki znajdującej się na orbicie ponad 420 kilometrów nad Oceanem Indyjskim. Bramy otworzyły się dwie godziny później, aby zjednoczyć wszystkich jedenastu podróżników kosmicznych.

„O rany, fajnie jest widzieć was 11 na stacji” – powiedział pełniący obowiązki administratora NASA, Steve Goerchek. Wskazał, że będzie to norma, teraz, gdy SpaceX regularnie latał załogami.

Nowo przybyli spędzą sześć miesięcy na stacji kosmicznej. Zastąpią czterech astronautów, którzy w środę powrócą na Ziemię w swojej kapsule Dragon, aby zakończyć półroczną misję. NASA celowo zaplanowała krótką interwencję, aby odchodząca załoga SpaceX mogła oprowadzić przybyszów.

Chociaż był to trzeci lot SpaceX dla NASA, był to pierwszy, w którym wykorzystano statek kosmiczny, który latał wcześniej, kluczowy element planu założyciela SpaceX i dyrektora generalnego, Elona Muska, dotyczącego napędzania Księżyca i Marsa. Kapsuła Dragon została użyta do wystrzelenia pierwszej załogi SpaceX w maju zeszłego roku, podczas gdy rakieta Falcon w piątek podniosła drugą załogę w listopadzie.

READ  Naukowcy łączą wysoce przetworzoną żywność ze zwiększonym ryzykiem demencji

To był pierwszy raz, kiedy dwie załogi SpaceX Dragons zaparkowały tam w tym samym czasie – praktycznie obok siebie.