Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Astronauta z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej fotografujący błyskawice w postaci bańki w atmosferze

Podczas gdy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nie jest wyłączonazjawiska Dziwne rzeczy NS Nawet filmy Nadal jest uchwycony przez astronautów rezydentów lub odwiedzających tak zwaną Międzynarodową Stację Kosmiczną NASA. Na nowym zdjęciu, które ktoś zrobił, nad Europą pojawił się piorun. Ale w przeciwieństwie do większości piorunów, takie wyładowanie elektryczne pojawiło się nad kontynentem jako duża niebieska bańka.

„Przejściowe zdarzenie świetlne”, jak nazywa się wyładowania atmosferyczne w wyższych temperaturach, zostało odkryte w pewnym okresie przez francuskiego astronautę Thomasa Pesqueta. Ten rodzaj błyskawicy wygląda inaczej niż błyski, które pojawiają się w chmurach burzowych i zwykle są znacznie większe. Sprawdź zdjęcie:

Istnieją duszki, które są pionowymi błyskami czerwonego lub niebiesko-zielonego światła; dżety, które mają kolor niebieski i znajdują się w stratosferze; i duszki, które są impulsami elektromagnetycznymi na dużych wysokościach. Są też trolle, które wyglądają jak samoloty i inne świetliste formy błyskawic, które pojawiają się nad chmurami.

Z atmosfery tworzą się barwy różnych zjawisk; Na Ziemi azot sprawia, że ​​duszki wyglądają na czerwone, ale na Jowiszu bogata w wodór atmosfera sprawia, że ​​wyglądają na niebieskie.

Te błyskawice są niezwykle krótkie, więc zdjęcie Pesquet zostało zrobione z długiego ujęcia nocnego nieba. Według astronauty Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest dobrze przygotowana do fotografowania takich zjawisk, ponieważ leci nad równikiem, gdzie występuje więcej burz. Wydarzenie, które go pochwyciło, pochodziło z południowo-wschodnich Włoch.

Co myślisz o tym zdjęciu daj nam znać w komentarzach!

READ  Krawędzie South Sittah — program eksploracji Marsa NASA