Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Skuteczne testy UW Lab dotyczące trendów Covid w społecznościach Wyoming

Dwie osoby pracujące w laboratorium

Megan Matthews z UW (po lewej) i Alexys McGuire rozpoczynają testowanie próbek uderzeniowych za pomocą urządzenia QIAGEN QIAcube Connect, które automatycznie ekstrahuje kwasy nukleinowe. (zdjęcie UW)

Laboratorium Uniwersytetu Wyoming testuje wirusa z miast Wyoming pod kątem wirusa, który powoduje COVID-19, aby pomóc Wyoming Public Health Laboratory zidentyfikować trendy chorobowe w stanie.

Ścieki są pobierane z około 30 miast w Wyoming, a laboratorium UW testuje sześć społeczności i inne laboratorium zdrowia publicznego, mówi Bledar Bisha, profesor nadzwyczajny i kierownik nauk o zwierzętach w Kolegium Rolnictwa i Zasobów Naturalnych UW.

Wysiłek ten jest częścią dotacji w wysokości 800 000 USD z Departamentu Zdrowia Wyoming.

Proces może wskazywać, czy istnieje tendencja do zwiększenia liczby próbek pozytywnych, a także większej ilości wirusa, co może wskazywać, czy choroba rozprzestrzenia się w społeczności. Bisha mówi, że test nie określa dokładnie liczby przypadków.

University of Washington testuje ścieki z Cowley, Dever, Hudson, Laramie, Bindel i Powell. Wyniki z tych miast, jak również z innych miast, są w https://covidwastewatermonitor.wyo.gov.

Kropki z czerwonym konturem oznaczają rosnące tempo. Ostatnio Cowley, Gillette, Green River, Laramie, Riverton i Worland wykazały wzrost wskaźników.

Laboratorium UW testuje dwie próbki tygodniowo pobierane 24 godziny na dobę przez pracowników w mieście, mówi doktorant Alexys McGuire z Akron w stanie Kolorado, który kieruje projektem i wspierany jest przez studentów.

Test wykrywa wirusowy DNA, którym jest RNA. Docelowy RNA sygnalizuje wirusowi, mówi Bisha, i że zastosowany proces reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) wytwarza miliony kopii RNA. Test nie kopiuje wirusa, tylko RNA.

Próbki są pobierane przed obróbką ruchomości. McGuire mówi, że próbki są odbierane przez noc i inkubowane w łaźni wodnej, aby zabić potencjalnego wirusa poza probówkami.

„Następnie wyodrębniamy RNA z próbki i wykorzystujemy reakcję łańcuchową polimerazy (PCR), która mówi nam, ile genomu COVID-19 znajduje się w rzeczywistości w każdej próbce” – mówi McGuire.

READ  Peter Harrison z SCU uznany za wybitnego profesora - The Echo

Testowanie każdej próbki zajmuje od czterech do pięciu godzin.

Uważa się, że COVID-19 jest chorobą układu oddechowego, ale receptory, z którymi wiąże się wirus, znajdują się również w układzie pokarmowym. Zainfekowani ludzie wydalają wirusa z kałem.

Narzędzie było używane do wykrywania przypadków polio w latach 30. XX wieku, a ostatnio jest używane w krajach rozwijających się.

Wyniki Wyoming pokazują wahania rozprzestrzeniania się COVID-19 w społecznościach.

„Zdecydowanie obserwujemy kilka tygodni, w których występuje wyższa prewalencja, a czasami nie jest tak rozpowszechniona” – mówi Kelly Woodruff z Laramie, która nadzoruje laboratorium.

Wraz z nadejściem jesiennych miesięcy zmieniły się trendy.

„Widzieliśmy rosnące trendy, które w rzeczywistości odpowiadają wzrostowi liczby hospitalizacji” – mówi Bisha. „Powiedziałbym, że poziom hospitalizacji w dużej mierze powrócił do najwyższego wskaźnika, jaki widzieliśmy u szczytu epidemii”.

Wskaźniki wzrosły we wrześniu, a McGuire mówi, że trendy w wynikach badań ścieków wydają się wyprzedzać dane kliniczne – czasami o tygodnie – ponieważ objawy pojawiają się w organizmie dopiero po pewnym czasie.

Mutacje wirusów można wykryć, badając określone kwasy nukleinowe. Bisha mówi, że wariant wirusa SARS-CoV-2 pod koniec 2020 r. i na początku 2021 r. już prawie zniknął.

Wariant Delta rozprzestrzenia się teraz, a Bisha mówi, że Delta jest znacznie bardziej zaraźliwa niż oryginalny wirus. Test będzie szukał określonych sekwencji, które kodują unikalną zmianę aminokwasową w wirusie o zmiennej delta.

„Powiedziałbym, że w naszym regionie wariant został zidentyfikowany w 99 procentach przypadków” – mówi Bisha. “Będziemy gotowi przyjrzeć się pojawianiu się innych zmiennych, które mogą wystąpić. Zmienna Mu jest jedną ze zmiennych, która staje się coraz bardziej interesująca dla tych z nas zaangażowanych w monitorowanie i może stać się kolejną rzeczą do obserwacji po Delta. ”

Bisha dodaje, że wirusy nie żyją długo w środowisku.

READ  Big Bang Puzzle Challenge ciężkich elementów

„Ludzie patrzyli na ścieki jako środek transportu i nie odnotowano przypadków przenoszenia przez ścieki”, mówi.

Bisha ostrzega przed złagodzeniem praktyk sanitarnych, jeśli w ściekach komunalnych nie zostaną znalezione pozytywne próbki.

„Może istnieć wiele powodów, dla których pobieranie próbek ścieków nie prowadzi do potencjalnego wzrostu”, mówi. „Ostrzegam również przed paniką, podejmując środki ochrony zdrowia publicznego w oparciu wyłącznie o pobieranie próbek ścieków”.

Mówi, że test jest narzędziem prognostycznym, które ocenia trendy i powinien być wspierany przez testy kliniczne i inne pomocnicze metody oceny społeczności.

/Ogólne wydanie. Ten materiał pochodzi z oryginalnej organizacji (organizacji) i może mieć charakter czasowy i jest zredagowany dla jasności, stylu i długości. Wyrażone opinie i opinie są opiniami autora(ów). Zobacz w całości Tutaj.